Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
absent
Мнения: 427
Регистриран на: Вто 29 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот absent » Вто 27 ное 2007 21:28


помагаите сд то е оригинално на опел(няма дисплеи) има си код и всичко само не знам как да го въведа




Потребителски аватар
vwg3
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 07 окт 2005 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vwg3 » Вто 27 ное 2007 23:29


Същото питане за косетофон от вектра - а оригинален


Потребителски аватар
absent
Мнения: 427
Регистриран на: Вто 29 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот absent » Сря 28 ное 2007 14:37




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 15 дек 2007 17:33


absent написа:аз това открих http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=15113


Супер! Ей сега с помоща на това подкарах едно касетофонче Филипс което ми бяха оставили да му търся разкодиране /обаче имаше записан кода на него самия :)/ и сега ще изкарам едни бързи 15лв :)) Няколко пъти съм казвал че форума е мноого полезно нещо !


Потребителски аватар
didug4
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

кодирано радио

Мнениеот didug4 » Пет 25 апр 2008 13:29


dimitars написа:Натискаш едновременно TP+TA бутони за няколко секунди,докато се появи 1000.Първата цифра винаги е 1.Чрез неколкокоратно натискане на бутон 2 нагласяш втората цифра,после 3-тата с бутон 3 и 4-тата с бутон 4.Накрая отново TP+TA за няколко секунди едновременно и ако кодът е верен,трябва да имаш работещо радио.



Моя проблем в същият: кодирало се е ... имам кода ... нямам бутон TA и не мога да го вкарам

Изображение

Моля помогнете ... това ми е първата кола, Golf 4 1.4-16V 1998-а, от години имам книжка, но не съм активен шофиор. Много се кефя на 4-ката си. Още не съм я разучил ... така че помагайте.

Общо взето съм "млад" фен на Голф 4.


ЕДИТ:
Оправи се, като го заведох на сервиз и ми го разблокираха. Оказа се, че кода на касетофона, който са ми дали при покупката на автомобила не е той.
Сега си имам нов код .... и живот и здраве да не ми се налага пак да имам ракъв проблем.
От сервиза ме таксуваха с 20лв. не е чак толкос много ... така че ...


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот ping23 » Вто 31 мар 2009 10:21


Здравейте пичове.Не знам дали тук е мястото да пиша за моя проблем но ще пробвам :roll: .Проблема е следния взех си едно оригинално касетофонче от Поло 6n2 отпред пише Alpha,та вапросния касетофон е кодиран и пробвах какви ли не програми за кодове вкарах някой от тях но не се получи.Натиснах двете копчета TA и TP вкарах първите 4 цифри нлед това пожторих операцията и вкарах вторите 4 след което на дисплея си остана safe 2 и до там.Ако има някой който разбира от тези неща моля да ми помогне.Проблема е че нямам никакво време да отида до Порше да ми го кажат.Моля помогнете ми ще съм МНОГООООО благодарен.


roskata1
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 02 ное 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот roskata1 » Вто 03 ное 2009 20:36


Аз имам същият касетофон на Голф 4 и същия проблем :(


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот pedalchobaba » Вто 03 ное 2009 22:17


Остави го радиото, така под напрежение, включено, около един час и после опитай пак.
Ето как става въвеждането на кода при някои модели.


valkodav-m
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re:

Мнениеот valkodav-m » Пон 05 апр 2010 8:28


tetris написа:
todoplam написа:Аиде колеги помагаите.


наскоро изтеглих една програма за разкодиране на касетофони, тъкмо ще я видя как работи, кажи ми серийния номер на радиото и ще ти пратя кода :wink:

здравеи колега помогни тогажа моя сериен номер е vwz1z2r3309496 емеила ми е donovan_g@abv.bg благодаря за разбирането


vlado_georgiev
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот vlado_georgiev » Вто 15 яну 2013 18:04


Колеги, моля за помощ ако знаете как се въвежда кода на BLAUPUNKT VERONA RCR45. Благодаря!


igro67
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот igro67 » Сря 17 юли 2013 14:29


Здравейте колеги, вчера си взех Голф 4 1.6 101 коня, но ми направи впечатление, че в оригиналния касетофон Изображение е набутана и алармата ( на него долу вляво премигва 1 червена лампичка). Искам да го сменя с някакъв друг,щото е само с касетки.Има ли начин за смяна и какъв е той ако има? Благодаря предварително.

Последна промяна от igro67 на Сря 17 юли 2013 15:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот xtoni » Сря 17 юли 2013 15:02


igro67 написа:Здравейте колеги, вчера си взех Голф 4 1.6 101 коня, но ми направи впечатление, че в оригиналния касетофон Изображение е набутана и алармата ( на него долу вляво премигва 1 червена лампичка). Искам да го сменя с някакъв друг,щото е само с касетки.Има ли начин за смяна и какъв е той ако има? Благодаря предварително.

Никаква аларма не е набутана в касетофона колега, как ти дойде наум че има аларма и то в радиото! Лампичката мига когато ти е изваден ключа и това е! Можеш да го замениш със всеки един 1din стандарт плеър даже и 2din стандарт като махнеш и джобчето. Евробукса е и само внимавай че VW оригинално има 2постоянни плюса там където е входа на буксата на другите афтърмаркет плеъри за автоматична антена.

Успех!


igro67
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот igro67 » Сря 17 юли 2013 15:20


Ами първо това си помислих като видях, че примигва при изкаран ключ. И си казах сега остава и да е с аларма да не мога да го сменя, иначе с тези касетки в 20 век. :mad А как се вади?

П.п Обновил съм си снимката от собственото си купе.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот xtoni » Сря 17 юли 2013 18:35


igro67 написа:Ами първо това си помислих като видях, че примигва при изкаран ключ. И си казах сега остава и да е с аларма да не мога да го сменя, иначе с тези касетки в 20 век. :mad А как се вади?

П.п Обновил съм си снимката от собственото си купе.

Тези тънките процепи до стрелките отляво и отдясно се пъхат ключовете, които представляват тънки пластини! Ако нямаш поразрови из нета в чичко google как се правят с подръчни материали ;)


ivaylovic
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 01 ное 2012 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pernik

Re: Помощ.Разкодиране на оригинален касетофон

Мнениеот ivaylovic » Чет 03 сеп 2015 16:49


моя е касетофон е с номер VWZ1Z2W0706451 ако може някой да ми помогне с кодаа ще съм му благодарен



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта