Бял пушек и вода от ауспуха

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
ivan212
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 03 юли 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот ivan212 » Пет 06 ное 2009 11:35


Здравейте. Тази сутрин Полото - 1.4 бензин 2000 г. - загасна на светофара. След това трудно запали няколко пъти въртях докато запали и сега като спрях пред работата си и гледам - от ауспуха излиза много бял дим и капе доста вода. Асфалта под ауспуха направо стана черен. Ужас.. иначе сега пали добре но двигателя ми се струва че не работи както трябва. звука не е същия както преди... това какво може да е. помагайте да знам къде да я водя на какъв майстор. прочетох из форума че бял дим и вода от ауспуха значело пукната глава и от там влиза антифриз в горивото... това ли е само причината за белия дим и водата. моля се да не е това че си е..ло майката




Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот digo_pl » Пет 06 ное 2009 11:44


Имал съм същия проблем, на фиата преди време. Заминала гарнитура, вода в главата бял пушек и вода през гърнето...Не пали колата... Дръпни щеката и погледни маслото... ако е станало БОЗАВО (цвят на боза) значи имаш вода в главата... от каде е дошла има няколко вариянта, но в никакъв случай не пали мотора повече, че може да го блокираш - дано да греша, все пак. На въже и на сервиз. Успех и пиши какво е станало.
Поздрави!


Потребителски аватар
WucciaN
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 02 сеп 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот WucciaN » Пет 06 ное 2009 12:29


не е задалжително и да е спукана глава колега . Ако имаш Газова уредба на колата може водата а да е от там понеже гаста отделя доста повече конденз и се насабират по Гарнетата ако имаш др вапроси на ЛС.
Поздрави !!


Потребителски аватар
porko
Мнения: 337
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 19:58
Автомобил: VW POLO
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Русе

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот porko » Пет 06 ное 2009 19:43


А може причината да е съвсем тривиална-вода в бензина.Лекарството е половин литър спирт за горене в резервоара и след известно време ще се оправи.През зимата и моята прави понякога така,но я лекувам с това лекарство.Успех и дано не е лошото.


ivan212
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 03 юли 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот ivan212 » Пет 06 ное 2009 21:01


Водих я днес на диагностика казаха че всичко било наред. По някакъв начин е имало повече гориво в двигателя и сместта е била много богата на гориво и затова димяло с бял дим... Не знам какво е станало... Засега върви добре. дано няма проблеми... благодаря за съветите..


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот nosex » Съб 07 ное 2009 10:16


porko написа:А може причината да е съвсем тривиална-вода в бензина.Лекарството е половин литър спирт за горене в резервоара и след известно време ще се оправи.През зимата и моята прави понякога така,но я лекувам с това лекарство.Успех и дано не е лошото.
:да: :012:


Потребителски аватар
offside
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 20:42
Автомобил: Passat B5 1997
Двигател: 1.8 20v ADR
Местоположение: гр.София

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот offside » Нед 08 ное 2009 0:19


Ако колата не ти губи охлаждаща течност не е гарнитура глава или спукана глава , защото ако е така тогава няма да можеш да насмогваш да доливаш антифриз. Надявям се сичко да е ок , успех :) :да:


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот Angel Stavrev » Вто 10 ное 2009 16:38


Според мен е гарнитура и не може така изведнъж да спре да пуши бяло тука има нещо неясно или колегата не обеснява както трява дане са изпарениа просто пара заради стоденото време?А водата в гарнето АКО си на газ е нормално да има повече конденз.Незнам само мога да ти кажа че сутрин е нормално да е по богата докато е студена,НО богата смес пуши черни сажди и аспуха ти е черен а не пуши бяло!Бяло ако е и мирише на сладникаво отзаде е антифриз,ако пуши синкаво като цигарен дим е масло!!Проверяваи си маслото и при и наи малка смяна на цвета гаси и караи в сервиз че после белите струват много.Поздрави и касмет поиче газ mhihi


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот maznia » Съб 23 яну 2010 0:52


пичове ресетнал се е компа или просто колата си е влезнала в перфекният работен режим тези коли по заводско си духат бяла пара миришеща на завряла тенджера и пръскат вода със съсиреци сажди пич колата е ок зимата правят лека бозица горе до тапата за маслото но си е напълно в нормите не се шашкай.
карай и си пей ресетнала се е може би .
лапа ли масълце обикновенно литър на 7-8000 км споко в нормите си замисли се за предстоящи смени на някой нещица в главата но не са спешни и карай пълна синтетика макар и да пипа


Потребителски аватар
Blizzarder-VW
Мнения: 196
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот Blizzarder-VW » Нед 24 яну 2010 1:12


Ами колеги аз съм с поло 16в и напоследък белия дим от ауспуха ми направо закрива задното стъкло, приятели са карали зад мен и казват,че определно пуши повече от нормалното, но аз го отдавам на това,че съм на газ. А антифриз ми тече и доловам в порядъка на 3 седмици по 700гр. но аз си го знам тои от къде тече и затова се моля да е от студенто време просто а да не е влезнал къде не требе този антифриз ...


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот maznia » Вто 26 яну 2010 0:34


гледай си щеката на маслото, ако стане боза не е добре но на гърлото на мотора че има една две капачки боза не е проблем.
ако ти е спукан блока или гарнитура ще ти надува в антифриза, и ако надува скоро ще ти изтърбуши я радиатора я оплатнение, - дано не е гарнитура смесването на маслото обикновенно идва след това, все пак си 16V нормално е ако гори правилно да пуши доста .
като даваш гас водата ти чукурка ли излизат ли балони мирише ли на нещо погледни

на моята за 8000 км не съм долял и капка антифриз тези коли не харчат антифриз изобщо
оправи теча и виш как е


MK2F
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 14:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот MK2F » Пон 29 мар 2010 17:41


При мен беше вода при маслото маслото пресечено=лоша работа на двигателя=нова гарнитура и глава на едното бутало


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Бял пушек и вода от ауспуха

Мнениеот bbboiko2004 » Сря 31 мар 2010 11:40


Blizzarder-VW написа:Ами колеги аз съм с поло 16в и напоследък белия дим от ауспуха ми направо закрива задното стъкло, приятели са карали зад мен и казват,че определно пуши повече от нормалното, но аз го отдавам на това,че съм на газ. А антифриз ми тече и доловам в порядъка на 3 седмици по 700гр. но аз си го знам тои от къде тече и затова се моля да е от студенто време просто а да не е влезнал къде не требе този антифриз ...

Ако ти губи толкова антифриз значи има огромна вероятност да си за смяна ганитура на главата, провери предварително дали не тече от някъде, радиатор, таралеж( едно пластмасово с много входове за маркучи)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта