помогнете - съвет за сеат кордоба

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
tipo1.4
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 25 фев 2006 1:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

помогнете - съвет за сеат кордоба

Мнениеот tipo1.4 » Нед 16 апр 2006 1:34


Здравейте,така стана че си продадох колата и искам да се взема сеат кордоба.Бихте ли ми дали някакъв съвет за тези коли?Имам малко изисквания към нея:1.8 мотор да е 90 коня(има ли такъв?)Абе с две дъми да си кажете вижданията по въпроса .Не са малко парите които ще дам затова се допитвам до Вас.Мерси много предварително:)
mod edit: vasstop
корекция на заглавието




Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Нед 16 апр 2006 1:59


Да има с такъв мотор кода на мотора е ABS 93-99година и ADZ 95-99год като и двата са с катализатор и са по 90коня, разликата предполагам е в ЕКУ-то.
1,8 90коня мотора е добър избор, за малки и леки автомобили от рода на Голф и Кордоба. При Пасат положенито е друго вече идва доста слаб тоя мотор и работата е тегава. Добре си се насочил мотора е доста опростен няма дебитомер издържа на ръчкане - проверено, не харчи масло, поне моя и според някой хора е много здрав.
Повечето 1.8 изпускат по-малко масълце от гарнитурата на капака на клапаните, но това не е проблем, при пасат и голф тия мотори шумят при обороти над 2700 към 3500-4000об шумя изчезва ама и това е нормално, изпускателните колектори са към купето може би това е една от причините.

Иначе аз Кордоби нямам спомен да съм виждал по-автоборсите като съм се разхождал напоследък, определено тоя автомобил е рядък, ще ти е доста трудно да намериш точно с 1.8мотор, ибизите гледам, че повечето са 1.0 и 1.4.
Все пак успех и дано намериш читава Кордоба.

Динамичните показатели на Кордоба 1.8 90коня са следните:
0-100км/ч 11.7сек максимална скорост 182км/ч според catalog.auto.ru, което си е доста добре.
На мен голф със същия мотор ми харчи под 10 градско, извън градско при леко каране с 90-100км харчи малко под 6литра, стигъл съм и до 5.8, а може и още по-малко ако се кара като платноходка.
В града при леко каране и избягване на задръствания дава около9 може и по-малко, като ми е по-тежкъ крака става към 10литра. Зимата обаче мамата си трака, понеже карах на къси разтояние от рода на 3-4километра и ми даваше над 12литра в най-големите студове, но това е нормално сега съм доволен колко гори.


Потребителски аватар
slavcata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 23 окт 2006 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: помогнете - съвет за сеат кордоба

Мнениеот slavcata » Съб 20 яну 2007 16:25


tipo1.4 написа:Здравейте,така стана че си продадох колата и искам да се взема сеат кордоба.Бихте ли ми дали някакъв съвет за тези коли?Имам малко изисквания към нея:1.8 мотор да е 90 коня(има ли такъв?)Абе с две дъми да си кажете вижданията по въпроса .Не са малко парите които ще дам затова се допитвам до Вас.Мерси много предварително:)
mod edit: vasstop
корекция на заглавието

Колега,аз карам служебен сеат и като доиде време да си копувам моя кола като казах 4е 6те е сеат та сеат.и то да е 1.8.И аз като тебе.И тргнах да тарся сеат.Ибиза или кордоба.70 процента от сеатите които видях бяха нагнили или мн изгнили.И то говорим за коли95 96 година.Та аз накрая си взех голф 1.8 .Много сам доволен.Та савета ми е по добре голф.А и на сеата 4астите по предницата са по скапи.Наслука


stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stilko » Съб 20 яну 2007 16:49


На Ибиза(Кордоба) окачването отпред е като на Голф 3!


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Съб 20 яну 2007 18:49


темата е от април :twisted:


stilko
Мнения: 604
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот stilko » Съб 20 яну 2007 19:04


niks76 написа:темата е от април :twisted:

Няма лошо! :wink:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта