Кой акумулатор е по-добър за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот radi_nrj » Чет 22 окт 2009 21:51


BeckoTDI написа:За дизел акумулатора трябва да е с повишен стартов ток :012: Моя жален е само 60 амперчета Tudor (от Италия дойде с него) 2 години с басове и кви ли не консуматори го мъча.. зимата си пали от раз, но има 600-700 ампера стартов ток, та марката май е до късмет следващия ще гледам пак да е някой "корав"...


Стартовия ток зависи от броя на плочите в една клетка. Обаче размерите на клетката са стандартни и за да напъхаме в нея повече плочи какво можем да направим - правилно се сещата правим плочите по-тънки. Така вече сме направили тъки плочи и успяваме да напъхаме още една минусова и една плюсова плоча. Батерията дига стартовия ток с 100А, но интресното е че капацитета се е повишил с има няма 2-3% даже резервния капацитет при 20часа разряд е намалял. И видиш ли поради малката си маса минусовите плочи след няколко цикъла почват да корозират с, което съкращават живота на батерията.

С две думи каквото е могло да се измисли в оловно-киселите акумулатори отдавна е измислено и няма пълно щастие. Искаш висок стартов ток ОК ама се лишаваш от резервен капацитет и намаляваме живота на батерията.

И тук някой ще каже моя акумулатор еди какъв си голям боклук или много добър. И аз ще кажа, че въпреки голямата си цена Стартерните акумулатори са чедо на масово производство и винаги има възможност някой държащ се на магия да мине през всичкото тестово оборудване за милиони евро в завода и да попадне при вас, Но също така може и да уцелите кьоравото и да изкара да речем 7 години.

За да няма недоволни почти всички сериозни производители дават 2 години гаранция на акумулаторите за леки коли и камиони, и само 6 месеца за такситата (за такситата сами се сетете защо само 6 месеца).

Последна промяна от radi_nrj на Вто 17 ное 2009 14:57, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Stivi » Чет 22 окт 2009 22:13


И аз съм с един Бош от серията S4 и още като го сложих нещо не ми хареса как върти в студа ама избута зимата но мисля че тази няма да я изкара а е още гаранционен и сега се чудя като ида да се оплаквам какви ще ми ги къдрят за да ме убедят че акумулатора си е екстра и вината е в колата... :twisted: Определено Бош повече няма да си купя ! Преди бях с Exide - той се предаде за 3 години но за помпата на парното върши работа :))

Последна промяна от Stivi на Чет 22 окт 2009 23:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот milmar » Чет 22 окт 2009 22:35


Може би най-важния отговор обаче на "Кой акумулатор е по-добър за дизел" е : този акумулатор , който е монтиран в дизелов автомобил с читава инсталация ( "жици" , клеми , генератор ...) , изправен двигател съответно подгревни свещи .


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот achodemo » Нед 25 окт 2009 9:59


аз видях VARTA 74ah 680A стартов ток , за 216 лв. в АВТО+ ! Дали са читави нещо евтини ми се виждат ! :roll:
някой да е вземал от там или да знае как варви VARTA-та по други места ! Мисля да си взема такъв :roll:


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот tdi fen » Нед 25 окт 2009 10:51


achodemo написа:аз видях VARTA 74ah 680A стартов ток , за 216 лв. в АВТО+ ! Дали са читави нещо евтини ми се виждат ! :roll:
някой да е вземал от там или да знае как варви VARTA-та по други места ! Мисля да си взема такъв :roll:

колега много е скъпа тази VARTA ,мога да ти препоръчам немски BERGA 74Ah 680 стартов ток за около 185лв (аз съм с такъв) или EXIDE правен в италия 74Ah 680 стартов ток пак за 185лв,пак ще имаш страхотен акумулатор и ще си спестиш 30 лв


Потребителски аватар
Kartala
Мнения: 660
Регистриран на: Съб 07 юли 2007 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Kartala » Нед 25 окт 2009 11:29


milmar написа:
Kartala написа:...
4 година съм с монбат и днеска вече сдаде багажа и мн се чудя какъв да взема сега....


Ти си задал отговор както се казва mhihi .

Чудя се, защото тогава го взех за 90 лв., а сега е 170-80, а за тия пари с малко отстъпки разбира се мога да взема Varta Silver, което ме устройва повече :wink: :wink:

Последна промяна от Kartala на Вто 27 окт 2009 0:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Петя Иванова
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 12:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Петя Иванова » Пон 26 окт 2009 12:14


Купих си нов акумулатор "СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел-толкова Ah беше и стария.Но сега като гледам какво сте писали,си мисля,че съм направила лош избор.Моля ви дайте мнение и съвет евентуално. :oops: :talk:


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот milmar » Пон 26 окт 2009 13:19


Петя Иванова написа:..."СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел...

Според мен дизел с по-малко от 75Ач акумулатор не е добре , дано да нямаш проблеми разбира се :) .

ПП Добре дошла във форума :) , днес Пежо , утре по-добра марка :lol: :да: !


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот nasttii » Пон 26 окт 2009 21:27


аз съм с energy вече 3 години близо така си взех пасата а колко е каран с него незнам 62 ампера е


Потребителски аватар
Петя Иванова
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 12:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Петя Иванова » Чет 29 окт 2009 15:46


Все пак Пежото е 406 HDI и след като фабрично беше с акум.62Ah би трябвало и за нашите зимни студове да става


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Stivi » Съб 31 окт 2009 11:57


milmar написа:Може би най-важния отговор обаче на "Кой акумулатор е по-добър за дизел" е : този акумулатор , който е монтиран в дизелов автомобил с читава инсталация ( "жици" , клеми , генератор ...) , изправен двигател съответно подгревни свещи .


Колкото и да не ми се иска ще трябва да се съглася с това мнение понеже след профилактика на кабели /замасяване/+/ и стартер сега вече не се оплаквам от моя Bosch S4 който бях нарочил за некачствен малко по-нагоре ! Предполагам че много от случаите на заминали акумулатори са по вина на автомобила/собственика а не на производителя но винаги е по-лесно той да е виновен за проблемите в старите ни кошници :))


Потребителски аватар
greda
Мнения: 727
Регистриран на: Вто 04 сеп 2007 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот greda » Пон 09 ное 2009 16:31


Петя Иванова написа:Купих си нов акумулатор "СТАРТ" 12V,62Ah за Пежо406 дизел-толкова Ah беше и стария.Но сега като гледам какво сте писали,си мисля,че съм направила лош избор.Моля ви дайте мнение и съвет евентуално. :oops: :talk:

Ами radi_nrj го е обяснил прекрасно. Французите испростяха тотално и оставиха място само за такъв (62 Ан) акумулатор в пежата, но ще ти трябва батерия с по-висок пусков ток (над 550 А)
Прочети какво пише на твоя и ако е над тези ампери - ОК. Но radi_nrj е прав, не очаквай дълги години експлоатация от нещо, което е изстискано и ще бъде тормозено при всяко палене :wink:

Stivi написа:....... Предполагам че много от случаите на заминали акумулатори са по вина на автомобила/собственика а не на производителя но винаги е по-лесно той да е виновен за проблемите в старите ни кошници :))

Нямаш представа колко си прав :да: :да: :да:


Потребителски аватар
sploty
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот sploty » Чет 24 дек 2009 21:54


колеги утре ще си купувам акумулатор и се двоумя между Варта и EXIDE или Гигават
Вартата е по скъп и с по малка гаранция от Ауто+
кой да избера?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот tdi fen » Пет 25 дек 2009 12:23


sploty написа:колеги утре ще си купувам акумулатор и се двоумя между Варта и EXIDE или Гигават
Вартата е по скъп и с по малка гаранция от Ауто+
кой да избера?
вземай EXIDE аз бях с EXIDE 4 години,започна да пали трудно на студ защото моята кола седи отвън ,дадох го на един приятел той я държи в гараж и ваче 6 месеца го ползва без оплаквания


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой акумулатор е по-добър за дизел

Мнениеот Plehi » Вто 26 яну 2010 5:56


На буса купих 74-ков EXIDE с 2 години гаранция....на 2рата година и половина не държеше ток под -5 градуса :screwy .Преди 1 месец взех Берга,пак 74Ah със стартов ток 680 или 700А(не помня) .Вчера на -18 в 5 сутринта запали без обогатител на четвърт оборот.Времето ще покаже кой е по-читав.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта