Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Техническа и сервизна информация за Passat
altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат б3 1.8 шум хидравлична помпа

Мнениеот altanivan » Съб 13 фев 2010 13:05


Колеги тук от два дни почна много да ми шуми помпата на хидравликата,от време на време волата ми ставаше много труден за въртене и пак се оправяше за секунди!
Като въртя волата обаче неми вие (нито на место,нито в движение) !
Според вас заминала ли е помпата вече,защото доста шуми от нея!
И някой ако каже дали е по добре да я рециклирам,или да си купя 2ра ръка от колега!
Също после при смяната ако се наложи трябва ли да се обезвъздушава ,или просто наливам в казанчето и то само става!




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот zfa159 » Съб 13 фев 2010 20:03


Така.
Първо виж колко е нивото на течността в казанчето..може да е ниско нивото.
Ако не е проблема в нивото тогава си отива помпата и затова вие.
От рециклиране няма смисъл - там и сменят оплътненията и най-много и клапана...а се износва самия корпус,който има специфична форма,подобна на бъбрек и започва да губи налягане (от което ти става тежък волана и съответно помапата вие).По-добре намери друга 2-ра ръка от колега или събери стотинки за нова (струва 320лв в Софрост...може би може да се намери и по-ефтино от някъде..това го гледах преди година някъде).
Маслото- смао оригинално на VW .Сипваш каквото сипваш,въртиш волана на изгасена кола доста пъти от крайно до крайно.После пак така.Съответно след примерно 10-тина оборота я палиш и пак въртиш (като си доливаш да е до максимума)...ако започне много да вие помпата гасиш и оставяш колата за 10-тина минути (въздуха е станал на балончета и не може да излезе).След това пак въртиш на място 5-6 пъти,пак палиш и така.
След 1-2 пъти цялата тази процедура трябва всичко да е ок ако новата ти помпа няма проблеми.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Съб 13 фев 2010 20:19


Помпа си е значи,не е от нивото- то е макс в казанчето!


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот DimitarBT » Съб 13 фев 2010 22:14


колега....по принцип пасатите си реват много от помпи на хидравликата.не съм чувал пасат да не му вие помпата...става въпрос за б3.но щом на моменти ти става тежък волана...незнам ако смениш смаслото може и да се оправи :?


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Съб 13 фев 2010 22:34


DimitarBT написа:колега....по принцип пасатите си реват много от помпи на хидравликата.не съм чувал пасат да не му вие помпата...става въпрос за б3.но щом на моменти ти става тежък волана...незнам ако смениш смаслото може и да се оправи :?



Ми то лесно маслото,но това шумене не вярвям да се оправи!Защото доста силно се чува ,все едно някаде се търка нещо..


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот DimitarBT » Съб 13 фев 2010 22:45


абе може и да е сериозна работата...виж покарай така още малко,ако почне да затяга много волана сменяй помпата...ама изчакай още някой колега да даде мнение


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот stanev11 » Съб 13 фев 2010 22:57


ако взимаш помпа на старо,вземи от по нова кола,взаимосменяеми са.На един мой приятел сложихме помпа от ауди а3 2002г и още си кара с нея,вече 3г.Така че гледай помпата каква е и търси от по нов модел автомобил.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот zfa159 » Съб 13 фев 2010 23:13


stanev11 написа:ако взимаш помпа на старо,вземи от по нова кола,взаимосменяеми са.На един мой приятел сложихме помпа от ауди а3 2002г и още си кара с нея,вече 3г.Така че гледай помпата каква е и търси от по нов модел автомобил.

Ти го уби ;)
На А3-ката е за пистов (канален ремък) а при Пасат-ите до 97-ма си е на трапецовиден заедно с водната помпа или отделен само за хидравликата.
Възможно е да се сменят нещо шайбите и т.н.,но 100% не става направо да я вземе и да я бучне на мястото на старата ;)
Разглждал съм и помпа от Ауди - не виждам как може да се насади на мястото на нашата без да се реже и преправя конзолата - незнам на Ауди какви се слагат обаче хидравликата няма ама нищо общо с нашата :(


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот MaRtiNsKi » Съб 13 фев 2010 23:16


Сложи си от А6 :) Мисля,че става :) Един приятел си е сложил на голф 2 и като се качих да карам голфа въртя и :shock :shock :shock питам го дали не ме ебава колата да е без рейка :shock :shock :shock


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот zfa159 » Нед 14 фев 2010 10:07


Така де....някаква може би може да се набута някак си,обаче не става директно.
Ние имаме разни стари кошници с хидравлика при нас (Ауди-та) и съм намислил някаква трансплантация и то директно с някаква конзола от двигателя.
Правил съм разни В3-ки и В4-ки на Ауди и просто хидравликата е...убиец :)
Нашите помпи са по-нискобюджетни и дават много ядове - факт.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Нед 14 фев 2010 15:19


А някой знае ли колко литра събира масло системата на хидравликата,защото маслото не е сменяно към 3-4 години -дали и от това не е проблем ...!Утре първо ще сменя маслото ,и да видим какво ще покаже!
И да питам какво масло да сложа,има ли значение или просто да купя масло за хидравликата!


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот stanev11 » Нед 14 фев 2010 18:20


Стефчо,не съм казал помпа с шайба,а помпа :wink: .

Около литър ще ти свърши работа.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот ulipet » Нед 14 фев 2010 18:49


И да не забравиш да я вдигнеш на крик и на ръка да въртиш гумите за да изхвърли повече масло,май имаше цедки по маркучите ама не се барат щото са вътре в тях.


Потребителски аватар
DIY4ever
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот DIY4ever » Пон 15 фев 2010 10:53


Зависи какво вие. Има поне 3 варианта:

Може звука да идва от ремъчната шайба, особено ако е доста изтрита. На моя пасат е изтрита до степен
ръбовете й да са остри като нож, т.е. "тънкостенна" е станала. Ако ремъка е стар и вкоравен, дори и без да приплъзва, се чува стържещ звук сякаш нещо опира някъде. Много заблуждаващ звук - мислех си че нещо опира в капаците за ангренажния. :-)

Може звука да идва от лагера в помпата - токава звука е нещо средно между виене и бучене, в зависимост от оборотите. Лагера може да се смени чрез разглобяване на помпата, и не е скъп. Дали е от него се разбира лесно като се свали ремъка и се поразклати и развърти вала на ръка - ако има осезаем луфт или се "чуват" сачмите на лагера при въртене явно е за смяна.

Може да идва и от вътрешността на помпата. Тогава вече е по-зле, но има вариант да засмуква въздух отнякъде. Виж в казанчето при работещ двигател - дали течността се пеняви (мехурчета).


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумене хидравлична помпа Пасат б3 1.8 - Помощ:(

Мнениеот altanivan » Пон 15 фев 2010 13:15


Колеги незнам какво стана,но днес карах повече от 2 часа колата и нямах никакви проблеми!Нямаше да шуми ,нямаше да бръмчи... а иначе ремъка е нов,а шайбата си е поизтъркана доста,май ще трябва нея да сменя да видим какво ще стане!Но на първо място ,утре ще сменя маслото ,все пак повече от 4 години не е пипано!Но мисля да зема по евтино масло ,от 12лв литъра че 30лв за 1л масло... :063:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта