Стефи Ауто - Поредния измамник на Горубляне

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vladiGGBG
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 юни 2010 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Стефи Ауто - Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот vladiGGBG » Пон 07 юни 2010 18:34


Искам да споделя горчивия си опит за поредния измамник на Горубляне. Автокъщата се казва Стефи Ауто и тамошния и представител (мангалоподобен тип, мисля че се казва Петър) измами приятел, който искаше да си купи Г4 от него. Въпросният голф и до момента е обявен в мобилето като 1.6 16v 105к.с, а си е чист 1.6 SR 8v (AEH). Колата е гледана на място и там отново е обяснено как това е 16 вентилиран двигател и понеже човека не е разбирал му се е доверил го е капарирал до следващия ден за да го купи. На следващия ден когато е дошло време за документите истината е излязла на яве и въпросния Петър, като добре изпечен измамник почнал да си измисля че това е 1.6 16V просто е с 5 коня по-малко(да ама не).Приятела ми отказал да го вземе но и измамника отказал да му върне капарото.Така че хора ако ще си взимате кола винаги ходете технически подготвени и винаги гледайте документите, още повече внимаваите когато има обява на която пише "чисто нов" Стефи Ауто :beat_butt2




alakazam4o
Мнения: 214
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот alakazam4o » Пон 07 юни 2010 20:20


И аз имах интерес за кола от същата автокъща, още по телефона си миришеше на цигански истории и дори и не се разкарвах..


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот Един » Пон 07 юни 2010 20:23


Ще вляза в положение на приятеля ти ако ми кажеш смислена причина за даване на капаро в тоя случай. Намерил е уникалната кола, която няма да се задържи 1 ден ли?


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот Mihailov78 » Пон 07 юни 2010 20:25


Моя съвет е: Ако видиш мургав, черен, мазен мангалоподобен тип да бягаш далече, за каквато и покупка да говорим.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот hooligan_sk » Пон 07 юни 2010 20:32


Имаше няколко теми за Стефи ауто - накратко, измамници са :beer Надявам се не е било голяма капарото


alakazam4o
Мнения: 214
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот alakazam4o » Пон 07 юни 2010 21:26


Един написа:Ще вляза в положение на приятеля ти ако ми кажеш смислена причина за даване на капаро в тоя случай. Намерил е уникалната кола, която няма да се задържи 1 ден ли?


За това съм съгласен.. цялата покупко-продажба на коли от такива търговци е игра на нерви и на блъф, от опит знам, че трябва да се пазариш като циганин и по нищо да не показваш, че много ти е харесала колата, която ще купуваш... Всички тия наште търговци са склонни да свалят поне 15% от цената при правилен пазарлък...


Потребителски аватар
vladiGGBG
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 юни 2010 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот vladiGGBG » Пон 07 юни 2010 23:43


причината е такава, че така направена обявата е доста привлекателна и наистина колата би могла да изчезне бързо.Все пак 2002г. hi line 1.6 16V в добро състояние за 6900 е добра оферта.Капарото е било 200лв с малката уловка, че двигатела не е този и че не на 101 000км, е на 170 000. Оказа се, че и друг приятел е бил метнат по същия начин само, че при него е било игра с годините вменсто 2002 се оказва 1999.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот веселин » Вто 08 юни 2010 4:18


Записах си - Стефи ауто :oops: - нека да го имам в регистъра - може и да потрябва mhihi


Потребителски аватар
banushev
Мнения: 140
Регистриран на: Чет 08 окт 2009 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Белене

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот banushev » Вто 08 юни 2010 6:35


vladiGGBG написа:Оказа се, че и друг приятел е бил метнат по същия начин само, че при него е било игра с годините вменсто 2002 се оказва 1999.

е добре колеги то тоя работи ги пише в документите на колата. Има ли някакъв начин примерно да се впишат неверни данни в големия талон (примерно за годината на производство)?


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот vwfena » Вто 08 юни 2010 7:27


Има виждах някакво ауди май беше по документи на всякъде пишеше 91-ва, а на практика по вин и всичко 88.Беше внесена от Италия, случката се разигра на Горубляне.А не ми се вярва да е седяла 3 години на склад :)


Потребителски аватар
stoyanov6431
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 7:49
Автомобил: PASSAT B6
Двигател: CBA C 2010
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот stoyanov6431 » Вто 08 юни 2010 7:38


Тоя Петър ми продаде пасата, когато отидох да си го взимам го набарах да ми сменя акумулатора. Каза че го е свалял да го зарежда и се усмиха (изпечен мошеник)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот dobrin » Вто 08 юни 2010 13:48


Твоят приятел да беше пуснал едно търсене за Стефи Ауто - писано дори тук, във форума, има достатъчно за (против) тази "фирма".


Потребителски аватар
vladiGGBG
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 юни 2010 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот vladiGGBG » Вто 08 юни 2010 14:27


Отворих темата с една единствена цел-колкото се може повече хора да споделят подобни измами било с конкретния виновник или други подобни "продавачи" и колкото се може повече хора да прочеат за какво иде реч. Защото в карйна сметка единствения начин да бъдат наказани е липсата на клиенти при подобни измамници.Защото ако всеки си замълчи как са го прецакали в крайна сметка най-добре ще са си мошенниците. Сега и да ми подаряват кола от тази авто къща пак не бих я взел. Предпочитам да си купя кола (по-скъпо) от някой откровен търговец, който няма да ме излъже от колкото (евтин, който ще ми излезе съпо) от някой, който ще ме гледа в очите и ще ме лъже за всяка подробност. :(


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот santo_trafficante » Вто 08 юни 2010 14:57


dobrin написа:Твоят приятел да беше пуснал едно търсене за Стефи Ауто - писано дори тук, във форума, има достатъчно за (против) тази "фирма".

http://stefiauto.mobile.bg/

Толко "ЧИСТО НОВИ" автомобили на едно място... mhihi Уникати mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поредния измамник на Горубляне

Мнениеот LILO&STICH » Вто 08 юни 2010 15:07


ей,тея верно продават уникати бре :shock
Все нови-чисто нови,за безпари :063:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: valdio и 59 госта