автомобилът ми губи охладителна течност

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот passat19911800 » Пон 21 юни 2010 20:05


Помагайте колеги! Б3 1991г. двигател АВС 1,800см3. На две седмици доливам около 100-150мл вода. Смених гарнитура на главата преди 30 000км, смених накрайника на главата - пластмасовия фланец закрепен отдясно на цилиндровата глава. Колата ми е с газова уредба "Ловато". Минал съм около 25000км от монтирането й. Няма видими течове, смених водната помпа, не изкарва мехурчета в разширителното казанче. Провеката е правена, като работи на място и е загряла над базовата температура - около -60-70 градуса. Каква може да е причината: спукани мембрани на изпарителя, избили тапи на цилиндрите, пробита гарнитура на цилиндровата глава, спукано казанче на радиатора, как да установя къде е проблема. Благодаря Ви предварително!




Потребителски аватар
c_todorov
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 29 окт 2008 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: кавтомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот c_todorov » Пон 21 юни 2010 20:17


При мен губеше така по малко вода от връзките при щуцерите на изпарителя. Не се забелязва, защото се изпарява бързо. След смяната на скобите всичко се оправи.
Успех!


Потребителски аватар
skiper
Мнения: 126
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот skiper » Вто 22 юни 2010 9:46


Може да ти е спукано радиаторчето на парното в таблото и от там да се стича някъде под постелките на пода.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот lacezarasia » Сря 23 юни 2010 16:26


провери си маслото, ако е станало с цвят на боза значи ти смесва водата с маслото. ако имаш теч някъде значи системата ти е разхерметизирана и колата ще ти прегрее.


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

няма видими проблеми

Мнениеот passat19911800 » Сря 23 юни 2010 20:12


Маслото не е пресечено. Проверявам го всеки ден и единствения резултат е че спада нивото на охлаждащата течност. Няма капки. Проверих всички водни съединения, но няма теч, който да се вижда. Маслото е бистро сменено е преди 2000км.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот dancing_niki » Сря 23 юни 2010 20:43


След като сте махнали стария фланец, почистихте ли блока до блясък преди да сложите новия. Понеже в много от случаите се получава накип където е изтичала водата и после новия фланец не ляга хубаво и пак сълзи. Провери и другия фланец, защото при мен се беше получил подобен проблем. Първо смених страничния, а след... много малък период от време се наложи да сменя и този, който е отпред, но и в двата случая се почиства блока, където ляга фланеца. Надявам се като си си купил новия фланец е дошъл и с нова гарнитурка, че старата за нищо не става. Както и колегата казва провери и връзките при газовата.


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот lacezarasia » Сря 23 юни 2010 21:55


провери си тройника дето излиза от блока и на него е температурния датчик. от там тече по съвсем малко много труднозабележимо. сигурно е спукан, но се вижда мн. трудно цепнатината. сега се сетих, че при мен се получаваше същото. отне ми около 2 години за да го разбера. успех.


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот Andrey » Чет 24 юни 2010 10:20


Моята беше като лейка - смених пластмасите - от страни и фронтално на блока, водната помпа, заедно с корпуса /от там беше главния проблем/, корпусът беше корозирал и маркучите не лягаха добре, има една пластмаса, която излиза от водната помпа от две части/ много крива/ и на последно място тапите на блока /това е най гадната част/. През цялото време не беше ясно от къде тече. Изобщо е много гадно, но поне не е скъпо. Препоръчвам ти да започнеш да сменяш систематично горните неща. Ако е радиатор на парно, обикновено в колата не се седи, но можеш да го байпаснеш и да следиш течността. В никакъв случай не се занимавай с добавки за течове /лично мнение/.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот passenger » Чет 24 юни 2010 10:49


lacezarasia написа:провери си маслото, ако е станало с цвят на боза значи ти смесва водата с маслото. ако имаш теч някъде значи системата ти е разхерметизирана и колата ще ти прегрее.

Ако това се случва то и зумера за маслото пищи доста яко.
Иначе към колегата с проблема. Затегни добре всички скоби по охладителната система.
Ако доливаш, можеш да пробваш с антфриз вместо вода ... Антифриза е син (в повечето случаи) и ако тече примерно от тройник или пруска от някой маркуч се забелязва от къде изчезва.
Иначе този проблем го имам от както имам колата (същия модел, същия мотор) и наливам смело по половин кило всяка седмица.


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот passat19911800 » Пон 28 юни 2010 19:52


Установих, че проблема е в теч от всмукателния колектор.Течността се стича по задната страна на блока, поради което трудно се забелязва. Прилагам и снимка.


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: автомобилът ми губи охладителна течност

Мнениеот passat19911800 » Вто 27 юли 2010 22:29


Ето откъде. Ползвам снимка на колега с теч на масло, защото моите са с голям обем и не мога да ги кача.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта