Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Сря 18 авг 2010 20:04


Здравейте,колеги,и аз от няколко дена съм горд собственик на Пассат Б5.5 (2003)HighLine!Колата е наистина чудо на техниката,както се казва,но това е друга тема....!Пробвах с търсачката да видя проблема по моя въпрос,но не открих,а може и да не съм ровил толкова,за което се извинявам :oops: И така-купих колата,веднага се организира обслужването и днес всичко стана с изключение на пропищяването на пистовия ремък при маневри с волана!Това го имаше и преди разглобяването,но си казах след обновяването проблема ще изчезне,защото така или иначе намерихме обтегача счупен (едното ухо)!Уви,след всичко пищенето си остана.....!Новия обтегач струва 142 лв.,предлагаха ми на няколко места и цялата система (обтегач и ролка с рамо за 240лв) но наистина нямаше нужда от това!Само на едно място ми предложиха само обтегача за 260 уж истински,но не го взех-все пак и 142 не са малко за това пишленце :lol: Както и да е-друг сблъсквал ли се е с подобен проблем?Значи като поогледахме,открихме,че може да се натегнат като цяло нещата от болтовете на хидравличната помпа-имаше ефект,но като поразкарах колата насам натам из града и пищенето се появи при маневри при пълен,а и не само пълен завит волан.Въпроса е-дали да се бръкна в джоба и да взема от 260,а със стария от 142 да си бия главата или има някакво друго решение?!?




pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот pakumba » Чет 19 авг 2010 9:26


колега, по принцип при завит докрай волан натоварването на помпата става най-голямо, съответно почва се върти по-трудно шайбата й, дори понякога блокира- виждал съм го на голф 3- като блокира и ремъка почва да се хлъзга. Мисълта ми е- преди да купиш обтегач, се увери, че проблема е в него и ремъка не е опънат и затова свири, а не че ти затяга хидравличната помпа, за да не даваш излишно пари за обтегач, а да е помпа


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Пон 23 авг 2010 20:55


pakumba написа:колега, по принцип при завит докрай волан натоварването на помпата става най-голямо, съответно почва се върти по-трудно шайбата й, дори понякога блокира- виждал съм го на голф 3- като блокира и ремъка почва да се хлъзга. Мисълта ми е- преди да купиш обтегач, се увери, че проблема е в него и ремъка не е опънат и затова свири, а не че ти затяга хидравличната помпа, за да не даваш излишно пари за обтегач, а да е помпа

га?
Aбе и на мен ми се върти нещо из главата за тая помпа...все пак всичко ново сложихме,следователно трябва да е стегнато,нали и аз гледах и помагах!Та какво може да кара помпата да затяга?Масло има,освен да не е качествено?А има ли лагери нещо на оста на помпата,предполага се,че е нещо подобно :roll:


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот krraynov » Пон 23 авг 2010 21:52


Първо честито с новата кола :welcomee - със здраве да я караш и да нямаш големи проблеми :beer , малки се ще се намират, но не са болка :talk:

Пробвай да намокриш с една гъбичка по външната (не пистовата) част ремъка- когато в същото време някой от вътре прави онова при което се чуват звуци...
Ако скърцукането спира, когато намокряш - е възможно ремъка да приплъзва по огледалната шайба на вентилатора :roll: , но защо пък ще го прави само в крайни положения на кормилото :screwy

виж и това http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=48727

Интересното е, че скърцикането се увеличаваше при по-силно обтягане на ремъка (механично притискане чрез обтяжната ролка)...
При мен (случая от линка по-горе) завърши с разцепването на участък от пистовия ремък на две несиметрични ленти - все едно някой го е рязал с остър нож. Явно ремъка е има лдефект- макар че го покарах почти 8-9 месеца.
След 2-3 дни като го открих сменихме и двата ремъка - пистовия и този за компресора за климатика - че той (втория) се срязва (без да се разглобява предницата), щото не може да се свали че пречи...
От тогава пак се чуваше да поскърцва ремъка, но май се окара и след около седмица спря :bowdown

Последна промяна от krraynov на Пон 23 авг 2010 22:31, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот niks76 » Пон 23 авг 2010 21:59


огледаи си динамото :idea: пък после ще по4ерпиш като смениш вариаторната му шаиба


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Сря 25 авг 2010 22:47


Благодаря за пожеланията :beer Така,ще пробвам номера с "влагата" по ремъка,а иначе варианта с динамото го пробвахме-махнахме му буксата да няма товар и звука си остана същия без промяна :roll: Чудя се дали с карането и улягането на ремъка няма да се оправят нещата или ще станат по-зле,все пак има някакво разпъване,а обтегача обира.... :!: Има и един друг момент-както споменах в началото намерихме стария обтегач счупен (прясно) и част от счупеното ухо се е трило в пистовата шайба,прикачена към обтегача-беше прорязано на каналчета и след огледа на шайбата видимо нямаше проблем!Лошото е,че веднага след обслужването колата остана в гаража,а аз забих по бачкане и нямам възможността да разсъждавам и действам на самото място-под и над предния капак :wink: След няколко дена пак ще има оглед и дано намеря кое затяга или евентуално кое не затяга (обтегача)Вие ако се сетите нещо-помагайте,благодаря предварително :да:


Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот chakarov » Чет 26 авг 2010 8:22


Честита придобивка! Много и безаварийни километри!
Сега по темата. Аз лично аварирах в града именно заради скъсан пистов ремък. И се наложи да ме вдигат с пътна помощ (камион), тъй като ремъкът не може да се смени на улицата. В крайна сметка се оказа, че ролката на обтегача се е разбила и ремъкът е приплъзвал постоянно, поради което се е скъсал. Нов обтегач, нов ремък и пак си на пътя. Трябва да се внимава с обтегача, защото обтегач се сменя на пътя, но пистов ремък - не.


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Пет 17 сеп 2010 20:54


Въпрос?!?Като сте правили обслужването,при смяна на обтегача заедно с ролката пишело ли е и на двата елемента INA или само на ролката?На оригинално сваленания обтегач си имаше сериен номер и името мисля,а тук няма......?Да не би пак да са ми пробутали ментак? death Този,който го сменихме за 142 лв. вече е протекъл и държи Уя ми :banghead: Днес взех за 225лв. ролка с обтегач INA,но като го огледах на вид обтегача си е като стария (уж новия-изпусналият) :bishop


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот drago_tr » Пет 17 сеп 2010 22:44


chakarov написа:Честита придобивка! Много и безаварийни километри!
Сега по темата. Аз лично аварирах в града именно заради скъсан пистов ремък. И се наложи да ме вдигат с пътна помощ (камион), тъй като ремъкът не може да се смени на улицата. В крайна сметка се оказа, че ролката на обтегача се е разбила и ремъкът е приплъзвал постоянно, поради което се е скъсал. Нов обтегач, нов ремък и пак си на пътя. Трябва да се внимава с обтегача, защото обтегач се сменя на пътя, но пистов ремък - не.


Абе и на пътя става ама с подходящ инструмент :012: но ако си носиш в колата само крик,ключ за гими и една отверка няма как да стане.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот hooligan_sk » Нед 19 сеп 2010 15:45


RadoShopa написа:Въпрос?!?Като сте правили обслужването,при смяна на обтегача заедно с ролката пишело ли е и на двата елемента INA или само на ролката?На оригинално сваленания обтегач си имаше сериен номер и името мисля,а тук няма......?Да не би пак да са ми пробутали ментак? death Този,който го сменихме за 142 лв. вече е протекъл и държи Уя ми :banghead: Днес взех за 225лв. ролка с обтегач INA,но като го огледах на вид обтегача си е като стария (уж новия-изпусналият) :bishop


Колега, смени тресчотната шайба на алтернатора. Вероятно е блокирала! Аз имах същите симптоми и знаех отпреди че шайбата е блокирала, но си карах... и в един момент изхърча изпод колата на няколко парчета. Скъпичка е шайбата, но ше е много неприятно на дълъг път да останеш без хидравлика и зареждане на акумулатора :beer


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Вто 21 сеп 2010 13:54


Момчета,реших си проблема :) Оказа се наистина блокирала тресчотна шайба на алтернатора!Мамицата им,последно нея смених туко-що и разликата е голяма!Та значи-видите ли ролката на обтегача да се "размазва" пред очите ви от вибрации,пистовият ремък да подскача и той,евентуално и пищенето му при маневри-това са симптомите на блокирала шайба!Сменяйте,дори и да ви кажат,че е здрава :D

Последна промяна от RadoShopa на Вто 21 сеп 2010 20:55, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Grozdev
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 17:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот Grozdev » Вто 21 сеп 2010 16:19


Колега а твойте симптони сами с това прескърцване ли бяха или имаше и нещо друго като вибрации в купето, защото на моя ПАСАТ съм я гледал тая ролка си подскача но не ми свири нищо и ако не е тайна колко пари струва тази шайба на динамото.


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Вто 21 сеп 2010 16:42


Grozdev написа:Колега а твойте симптони сами с това прескърцване ли бяха или имаше и нещо друго като вибрации в купето, защото на моя ПАСАТ съм я гледал тая ролка си подскача но не ми свири нищо и ако не е тайна колко пари струва тази шайба на динамото.



Значи при мен беше само пропищяването на ремъка при къси маневри,съответно по трудно въртене на волана за кратки моменти,щото приплъзва в хидравличната помпа!Относно вибрациите.....ми сякаш и сега си ги има,такива ситни,когато съм на обороти!Ти виж пак поогледай обтегача-трябва ясно да се вижда как движи (почти не движи),а да не е като шевна машина например :) и после от другата страна,където ремъка върви в права линия дали подскача или не.....ако подскача много би трябвало да се чува и звук,съответно да се появят вибрации!Ролката е "INA" и учудващо за мен я взех за 85 лв.,а мислех,че е над 110-20 лв.!Ако се кара така,следва прецакване и на демпферния обтегач и става мамата си трака :cry: Поне моите наблюдения са такива :roll:


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот krraynov » Вто 21 сеп 2010 23:08


Grozdev написа:Колега а твойте симптони сами с това прескърцване ли бяха или имаше и нещо друго като вибрации в купето, защото на моя ПАСАТ съм я гледал тая ролка си подскача но не ми свири нищо и ако не е тайна колко пари струва тази шайба на динамото.

Вибрации в купето си има..-на празен ход

И при мен си подскача тая ролка на обтегача- но не е от сега :shock . Тва така си карам вече 45000км, и не ми се струва да има проблеми - освен отначало (когато смених ремъците) поскърцикването.
Не съм си мислил че и генератора и той има вариаторна шайба...
Колега RadoShopa лесно ли се сменя тая шайба, или трябва в сервиз?


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обтегач за пистовият ремък на Б5.5

Мнениеот RadoShopa » Сря 22 сеп 2010 8:58


Доста си покарал така (45000) интересно 8) Значи аз наистина съм взел обтегач менте,щото ми се разби на няма и 1000 км от обслужването заради тази шайба!Има голяма тема по въпроса,предполагам си я чел,автора е обяснил добре за какво иде реч :D viewtopic.php?f=24&t=149629
Смяната на шайбата не е толкова сложно,стига един път да го видиш,а и разбира се да имаш този шлицов кух ключ и хубави дълги шестограми!Моя майстор ми е личен приятел и всички действия,които се случват стават под мое наблюдение,но предполагам на повечето места няма да е така!Ще обясня накратко,пък вече ти си прецени:откача се ремъка,трябва да се свали алтернатора,а за да стане това,трябва да се махне перката!Това става със ключ 46 (за контра),който е припилен да стане доста по тънък,понеже разтоянието е твърде малко!Та този ключ се слага непосредствено на оста м/у перката и шайбата,която върти перката и оттам дълаг шестограм се вкарва в технологичен отвор в самият корпус от другата страна и се развива спокойно!Вече алтернатора като е в ръцете ти е лесно-законтря се със шлицовия ключ и отделно със шестограм,вкаран в отвора се развива,може да е малко зор,ама става де :) Абе питай първо колко ще ти вземат в сервиз,ако ли не :deal тук или в другата тема и почваш :да:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, Pet_rov и 63 госта