Как да скъсам договор с BLIZOO?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот chefito » Вто 31 авг 2010 17:59


Колеги, бягайте далече от това чудо BLIZOO. Интернетът ми спира доста често и по за много...естествено и най-логично е след няколко премеждия да помоля да ми бъде прекратен договора /който е за 1 година/ и да си търся късмета другаде. Отивам в офиса и моля да ми бъде прекратен, но тотална греда, дължал съм неустойки...Питам: А вие не ми ли дължите неустойки за непрестанните спирания на интернета..."вежливо" ми се обяснява, че щом не е спрял за 72 часа всичко е било нормално :shock ШОК ТОПКИ ХИЛЯДИ! Аз :shock , клиентът до мен :shock , няколкото други събрали се да спират и те договорите си и те :shock . При което след много викане ме свързват с главния УПРАВИТЕЛ и той ми обяснява същото с мил и благ гласец....

Казус:
Ако закъснея с 1-2 дни, интернетът ми се спира, както и цифровата /не ми се е случвало, но го знам от колеги/. Как ще дължа пари, при положение, че те няма да ми доставят услугите. Има ли пробиване този договор? Някой запознат с договорите им или вътрешен човек да помага, че съм в ежесекунден стрес....




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 31 авг 2010 18:03


chefito написа: Има ли пробиване този договор?

Колега, договорите на Близу са като тези на телефонните компании, Менте, Глобул и т,н Можеш да си прекратиш договора когато заплатиш всички останали такси до каря на годината. И ти ги прекратяват веднага! Другият начин е като не плащаш и им теглиш по една благословия и ги забравиш! Но накрая пак трябва да си платиш! Няма отървяне! :screwy


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот enigma79 » Вто 31 авг 2010 18:04


chefito написа:Колеги, бягайте далече от това чудо BLIZOO. Интернетът ми спира доста често и по за много...естествено и най-логично е след няколко премеждия да помоля да ми бъде прекратен договора /който е за 1 година/ и да си търся късмета другаде. Отивам в офиса и моля да ми бъде прекратен, но тотална греда, дължал съм неустойки...Питам: А вие не ми ли дължите неустойки за непрестанните спирания на интернета..."вежливо" ми се обяснява, че щом не е спрял за 72 часа всичко е било нормално :shock ШОК ТОПКИ ХИЛЯДИ! Аз :shock , клиентът до мен :shock , няколкото други събрали се да спират и те договорите си и те :shock . При което след много викане ме свързват с главния УПРАВИТЕЛ и той ми обяснява същото с мил и благ гласец....

Казус:
Ако закъснея с 1-2 дни, интернетът ми се спира, както и цифровата /не ми се е случвало, но го знам от колеги/. Как ще дължа пари, при положение, че те няма да ми доставят услугите. Има ли пробиване този договор?

Ами режеш им кабела и това е.Аз се отървах,попълва се някаква молба по интернет,от човека на който е по договор,ако искаш ще проверя и ще ти дам линк.С това прекъсване съм от 6 месеца и накрая им теглих една,сега съм с друг оператор,без договор и е кеф,проблеми за сега нямам :да:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Ivailo » Сря 01 сеп 2010 0:40


Не навсякъде е така...
Например мегалан - доволен клиент бях 2-3 години.. Преместих си квартирата, но на новия адрес нямат покритие и не могат да ми кажат кога ще имат. Но преди това се бях вързал с 1-годишен договор за телевизия + нет, според който ако го прекъсна преждевременно дължа неустойка на стойност оставащите месечни такси. Говорих си с 2-3 женици по телефоните и се разбрахме да отида в най-близкия офис, да върна устройството и да не плащам неустойки, тъй като не е нито по моя вина нито по тяхна. Ставаше въпрос за неустойки от рода на 70-80лв мисля.
Успех с текущия казус, сигурен съм, че ако имаш успех ще бъде полезно и други да разберат как да се оправят.
Има ли някакъв шанс да "се изнесеш" на адрес, на който те нямат покритие?


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот velinsl » Сря 01 сеп 2010 1:20


Не само с тая ТВ. Родителите ми има договор към Булсат за интернет(ама пълен кенеф - 10 дена нямаше, една вечер има и вече трети ден отново няма).
В договорите обикновено пише, че са длъжни 24 часа да ти осигурят услугата. Мисля, че ако при всяко прекъсване се подава писмена жалба, като се понатрупат жалби може и да стигнете до преговори и прекратяване на договор. Защото устните обаждания по телефона нищо не доказват, ако се стигне до съд евентуално. Едва ли ще можеш да докажеш, че за две седмици три пъти ти спира нета за по ден-два примерно.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 01 сеп 2010 11:29


взимаш всичкото оборудване което е при теб :lol:
Отиваш в офис на близу,казваш те ви на всичко,повече неискам нищо общо с вас.
Подписваш протоколче,какво си им снесъл и им казваш,дочуване с копието от протокола mhihi


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 сеп 2010 12:08


Колега сканирай и качи тоя договор,като си "замажеш" личните данни или цитирай общите му условия.Така зададен въпроса няма отговор.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 01 сеп 2010 12:29


е то ги има в нета,

http://www.blizoo.bg/co/cfiles/General_terms/2010_07_01/GT_Internet_Access_CTel_01072010_3p.pdf
и за останалите:

http://www.blizoo.bg/gt.html :wink:

Бягай далеч,аз вече се откачих със скороста на светлината


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот chefito » Сря 01 сеп 2010 13:29


Лило, ти имаше ли договор, ама такъв фиксиран за година...щото и аз преди бях на някъв месец за месец...


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот nosex » Сря 01 сеп 2010 13:52


enigma79 написа:Аз се отървах,попълва се някаква молба по интернет,от човека на който е по договор,ако искаш ще проверя и ще ти дам линк.

Дай да го видя тоя линк, колега :roll:


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот Aneto » Сря 01 сеп 2010 14:14


колега, ако наистина успееш да се откачиш от тях, моля те пиши.
Аз съм на едногодишен договор. Пробвах и жалба подавах, защото интернета им спира през ден и сто пъти се разправях - нищо. Или си плащам всички такси до края на договора или няма откачане
А това, че ми спира нета редовно - можело да им търся отговорност само ако нямам нет повече от 72часа.
Това е
Вържеш ли се с договор си прецакан от всякъде.
Но ако има начин да се откача от договора..... че ми остават още седем месеца да им плащам за нищо.
Та ако успееш - пиши как става! :да:


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 сеп 2010 14:24


Какъв ли ще е тоя вълшебен линк :talk: като келешите са си вързали гащите,донякъде.

Според тоя документ тук договора е сключен по т.21.2 и се дължат неустойки равни на цената на услугата,за периода.
Относно глупостта "ми щом не е спирал за 72 часа.."в 13.3 пише друго и те не го спазват.
Да не говорим за ташака в 13.11 и 13.12 който те оставя 72 часа без нет и обезмислят 13.3.
Според 19.11 си длъжен да плащаш за неналична услуга,в същото време трябва да те обезщетят за липса на сигнал над 24 часа-естествено ти нямаш достоверна статистика колко време си бил без нет.Aз бих ги скапал от писмени жалби,за които ще искам входящ номер от приелия ги.Също писмени квитанции при всяко посещение на техници.Докато договора не се разтрогне едностранно поради неизпълнение.
Цитат:
Решаване на спорове
84.Споровете между ОПЕРАТОРА и ПОТРЕБИТЕЛЯ се решават чрез непосредствени преговори между
тях. При непостигане на съгласие, всяка от страните може да поиска съдействие от Комисията за регулиране
на съобщенията или да отнесе спора за решаване пред компетентния български съд.
85.Всеки ПОТРЕБИТЕЛ има право да отправя молби, жалби и предложения до ОПЕРАТОРА във връзка с
предоставяната от пследния услуга.
86.ОПЕРАТОРЪТ се задължава да отговаря писмено на всички молби, жалби и предложения в едномесечен
срок от постъпването им.
87.ОПЕРАТОРЪТ поддържа регистри на всички молби, жалби и предложения от крайни ПОТРЕБИТЕЛИ,
както и за отговорите по тях. Информацията за всеки конкретен казус се съхранява в регистрите 12
(дванадесет) месеца.
Това е взето от условия на Евроком,днешното Близну.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 01 сеп 2010 14:35


ами,аз бях при тях и напоследък в кратък срок натрупах малко над 40 сигнала mhihi
Писна ми,ходих,драснах жалба.Никой не ме потърси.Няма да ги чакам 30 дни :lol:
Пуснах 2 маил-а без отговор разбира се mhihi
Разбрах се с мегалан.вчера дойдоха.Монтаж,настройки.
събрах на близу "апаратурата",в офиса им до нас изсипах всичко.Писахме протокол какво съм върнал.Това е.
Предупредил съм ги по всякакъв начин mhihi
Ония ден ми се обади няква девойка,да ме попИпа кой е идвал да отстрани проблема?
Ми никой отговарям.
Е кak така,ме пита тя?Сега ще Ви пратя някой mhihi
Отговорих и ,че нежелая.
Али-бали,обяснения и съжаления.Мен кво ми дремеше :screwy

Та Чефи,бях с нов договор от юни тази година.
Това което споделиха хора тук във форума,само чаках да се изложат в нещо,и им драснах.Заложих на поддръжката и качеството на мегалан :wink:

Камаро,днес ми дойде нова сметка в ипея.Обадих им се и познай какво ми казаха mhihi

Ами вие сте подали жалба за откачане :screwy .
Обясних му,че вече съм откачен.Да не ме търсят за пари mhihi
Та така приключих


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот bobocamaro » Сря 01 сеп 2010 14:41


LILO&STICH написа:Ами вие сте подали жалба за откачане :screwy .
Обясних му,че вече съм откачен.Да не ме търсят за пари mhihi
Та така приключих

Дали ще върже?Имаш ли твой екземпляр/биляшка че си им издал гадните кутийки и кабели? :beer


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да скъсам договор с BLIZOO?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 01 сеп 2010 14:43


bobocamaro написа:
LILO&STICH написа:Ами вие сте подали жалба за откачане :screwy .
Обясних му,че вече съм откачен.Да не ме търсят за пари mhihi
Та така приключих

Дали ще върже?Имаш ли твой екземпляр/биляшка че си им издал гадните кутийки и кабели? :beer

е ти съмняваш ли mhihi
Иначе не напусках офиса им
има си и копие от жалбата,мога да ги сложа във форума,но едва ли е необходимо :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта