Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Вто 12 окт 2010 19:25


Имам следния въпрос. На 24 март ме е снимала камера с 44 км/ч над ограничението (ограничение 60, скорост 104). Камерата е снимала задницата на колата. Юни месец ми дойде призовка за да се разпиша, че аз съм карал. Онзи ден в петък 08.10.2010 разбрах, че е дошъл и акта/наказателното постановление(доколкото знам са на един документ). Все си мисля, че имаше някакъв срок от 6 месеца от датата на нарушението, в който трябва да ти издадат Наказателно постановление. Дали това е така, защото ако е 6 месеца са минали на 24 септември? Моля за съвет.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот hooligans » Вто 12 окт 2010 20:23


1 година е давността на снимката
:012:
viewtopic.php?f=60&t=57947


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Barboukov » Вто 12 окт 2010 21:29


Жоре, преди месец четох в Телеграф интервю с някакъв инспектор за това, че 90% от актовете били събаряни в съд по няколко причини, като едната беше просрочения период от 3 месеца (от заснемане на нарушението), в който трябва да ти бъде връчен акта.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот k_garchev » Вто 12 окт 2010 21:46


Разписа ли се на призовката?Ако си-ГРЕШКА!До 9-ия месец трябва да те намерят и да ти връчат призовката!При връчена призовка със сигурност ще имаш акт!


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Вто 12 окт 2010 22:04


Призовката е разписана, макар и не от мен. (От баща ми)


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот PuShE_ » Вто 12 окт 2010 22:29


ако не получиш НП до 6 месеца след като е трябвало да излезе то отпада,но не ми е ясно едно-защо при ограничение 60 карате със 104?!?малко некролози ли има?!?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот k_garchev » Вто 12 окт 2010 22:37


Щом не е подписано от теб,не си длъжен да се явяваш!Моето го подписа майка ми и аз като ходих едни до КАТ-София,отвънка едни пичове ми споделиха,че щом не е подписано от мен не съм длъжен да се явявам!9 месеца след като е било нарушението(снимката) всичко се губи!Така ми казаха!Всичко това стана юли месец,като в края на месеца ми изтичаха 9-те месеца!Предния месец имах работа в КАТ и ме проверяваха дали имам някакви неплатени актове и се оказа че съм чист!


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Сря 13 окт 2010 11:51


k_garchev написа:
Skruji написа:Призовката е разписана, макар и не от мен. (От баща ми)

Щом не е подписано от теб,не си длъжен да се явяваш!Моето го подписа майка ми и аз като ходих едни до КАТ-София,отвънка едни пичове ми споделиха,че щом не е подписано от мен не съм длъжен да се явявам!9 месеца след като е било нарушението(снимката) всичко се губи!Така ми казаха!Всичко това стана юли месец,като в края на месеца ми изтичаха 9-те месеца!Предния месец имах работа в КАТ и ме проверяваха дали имам някакви неплатени актове и се оказа че съм чист!


Да, ама баща ми е написал номера на моето свидетелство за управление на МПС. :?


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Barboukov » Сря 13 окт 2010 12:04


Е как ще направи такова нещо? Не му е работа да се меси в твойте спорове с КАТ. А ако не си карал ти?

Сега ти му заключи виното и ракията в мазето с катинар и му дай грешен код да се мъчи.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Skruji » Сря 13 окт 2010 15:09


Barboukov написа:Е как ще направи такова нещо? Не му е работа да се меси в твойте спорове с КАТ. А ако не си карал ти?

Сега ти му заключи виното и ракията в мазето с катинар и му дай грешен код да се мъчи.

Така колега, обади ми се един ден и ми казва: Дай си номера на свидетелството. Питам за какво. Тук ми трябва, хайде че бързам.
Баща ми е все пак, в него ли да се съмнявам.
После ми звъни и ми казва. Кварталния беше тук с една снимка и ми каза да се разпиша и да му дам номера на свидетелството ти.
Откачих :banghead: :screwy


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот k_garchev » Сря 13 окт 2010 15:46


Skruji написа:
Barboukov написа:Е как ще направи такова нещо? Не му е работа да се меси в твойте спорове с КАТ. А ако не си карал ти?

Сега ти му заключи виното и ракията в мазето с катинар и му дай грешен код да се мъчи.

Така колега, обади ми се един ден и ми казва: Дай си номера на свидетелството. Питам за какво. Тук ми трябва, хайде че бързам.
Баща ми е все пак, в него ли да се съмнявам.
После ми звъни и ми казва. Кварталния беше тук с една снимка и ми каза да се разпиша и да му дам номера на свидетелството ти.
Откачих :banghead: :screwy

Еми сега ще имаш акт!Ще ти вземат книжката и глоба ще има!Някъде във форума срещах такава тема за превишените скорости!Кой с колко превишил и за колко му се отнема и кави пари!


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Barboukov » Сря 13 окт 2010 16:27


Колега - дали баща, дали майка, дали жена, дали любовница няма значение. Щом бърза и не казва за какво не даваш нищо. Това си е твое нарушение, ти си носиш отговорността, ти се оправяш.

Виж се консултирай с адвокат дали може да се направи нещо при условие, че не ти си дал номера на свидетелството и подписа там не е твоя. Като ти връчат акта обжалвай - нарушени са ти правата. Кварталния е трябвало да го връчи лично на теб - не си е свършил работата. Нека адвокат да каже как се процедира, но според мен има голяма вероятност акта да падне. Не се предавай.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Tyan » Сря 13 окт 2010 18:58


Барбуков ..... щом е подписано от баща, майка ....все едно той го е получил ;)


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот PuShE_ » Чет 14 окт 2010 2:52


няма значение кой се е подписал,ако не отидеш вина има човека разписал се на призовката с което се задължава да те уведоми за призовката-демек не отидеш ли баща ти го яде че се е подписал,заради това не е ли за мен нищо не подписвам :!: :!: :!:
извинявам се за грешките ама на бутилка джак толкова :да:


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Въпрос за давност на нарушение/постановление/акт

Мнениеот Barboukov » Чет 14 окт 2010 9:13


Tyan написа:Барбуков ..... щом е подписано от баща, майка ....все едно той го е получил ;)

Погледнато така щом баща му е изпил неговата чаша с ракия все едно той я е изпил. Няма такива филми. Несправедливо е. Или си получил или не си.

Да не говорим, че имам много хора с напреднали години, които забравят за какво ли не и може да не му предаде. Също така неразбирателство между двамата и татето решил да отмъсти за нещо като го набутва по този начин.

Дъртите вече изкукуригали, ще ми решават за мен. Ай сиктир. През първите ми 18 години достатъчно са решавали докато можеха да мислят трезво.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта