Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
teo_ss
Мнения: 477
Регистриран на: Съб 31 дек 2005 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот teo_ss » Пон 20 мар 2006 14:29


лепилото на Permatex си е с шаблонче и четчица. Много лесно се работи и става за многократна употреба обаче е само 1,4 ml. Много ел. техници го ползват за възстановяване на пътеките по платките. Добро е :lupe




Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Чет 15 ное 2007 10:16


Pichaga написа:лепилцето е кооперативно и го купува колега, ако не се лъжа от магазин конрад за ел. джаджи, за съжаление не е в мен да видя какво пише но е малко кафяво шишенце като капки за нос :o и пише на бяло етикетче с малки черни букви нещо на немски, само разбрах че е на сребърна основа


CyberBlade написа:Сребърен лак - 3 гр 12лв. Магазин за електронка. С него отключвам процесори :)


anger написа:Онзи ден си купих от Конрад сребърна паста - 12.65 лв. е шишенцето и може да стигне за ремонт на реотаните на цял автосалон. Доволен съм много, сега работи перфектно и без забележки.


понеже иде студ, да подигна темата
Точно такъв сребърен лак, малко шишенце с бяло етикетче и надпис на немски....
Магазин на КОНРАД - ~12 лв.
Магазинътсе намира на бул. Прага, някъде около пресечката с Тунджа - от страната на баня Мадара май...


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Мнениеот Petyoffy » Чет 15 ное 2007 23:24


batmilko написа:...Магазинътсе намира на бул. Прага, някъде около пресечката с Тунджа - от страната на баня Мадара май...

... от другата страна на улицата е - срещу баня Мадара на ъгъла.


kmn
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот kmn » Съб 17 ное 2007 9:41


Проверката става по сл.начин:
Стъклото трябва да е отвътре изпотено/или по-добре заскрежено/
Палим,без парно и...чакаме
Отначало се появяват линии над пистите/все още работещите,прекъснатите маркираме/,а по-късно и разтопени кръгли петна/колкото монетка/-там,работещите писти са изтънели от оксидиране-маркираме и тях.
След изсъхване на стъклото:
Изключваме подгрева
С мултицет и заостени накрайници/може да монтирате 2 карфици/ на режим веригопроверител се локализират прекъсванията на неработещите писти/може да са няколко по дължината на всяка/,маркираме и прекъсванията
Следва внимателно почистване на маркираните прек. и изтънени участъци от окиса и обезмасляване с ацетон
Скоча/добра идея!/,лепилото и...търпение!
Най голям враг на системата са препаратите за стъкла/с годините/ и...куче с остри нокти затворено в колата!


Потребителски аватар
dimit1r89
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 1:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich
Контакти:

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dimit1r89 » Нед 11 апр 2010 18:30


моите реотани хич не бачката бушоните ми са здрави копчето съшо на стуклото отива 12v и радиото ми пърка като го влуча нз зашо горе лявата греда съм сменял кабели защото бяха преъснати от дясно единия е здрав но нз шо не бачкат съмнява ме да имам прекъсната линия :Д


Потребителски аватар
ShiFeR
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 04 авг 2010 17:08
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEE stock
Местоположение: Asenovgrad

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот ShiFeR » Пет 29 окт 2010 15:12


при мен проблема е че от лявата страна на багажника ми се е отлепило едното такова ааа нз точно кво е и не мога да се сетя сега но то маи подава тока към реотаните та ми се е отлепило и не ше да бачка пробрах с електропроводим лак на сребърна основа ама не можа да се залепи някви савети


Потребителски аватар
ddddd
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 05 май 2009 8:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот ddddd » Пет 17 дек 2010 19:48


Ако може някой да обясни с 2 думи на бързо и по-простичко.Че все различни мнения чета...И да почне от там как да открия прекъснатите линии,и същевременно до тяхното съединяване...
Благодаря предварително...


radik90
Мнения: 96
Регистриран на: Нед 05 сеп 2010 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот radik90 » Пет 23 дек 2011 23:57


Колеги бихте ли сподели ли от къде мога да намеря лепилото на перматекс от София. Ако не остава сребърния лак от конрад, но ми се иска да ги поправя с лепилото.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 22 яну 2012 16:55


Попаднах на една статия в която маи е обяснено как се прави подобно лепило от графит.
Два пъти прочетох статията и пак не я разбрах :Mr Green Fun

Ето ви линк: http://statija.pp.ua/texnologiya-i-inte ... tbuka.html

Според някои хора това с графита не било опасно за стъклото.Които разбере статията да даде по просто обяснение :wink:


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот yarek » Нед 22 яну 2012 20:12


Преди съи намирал тема как някой колега с червен голф 2, стъпка по стъпка описва как оправя реотаните с електропроводимо лепило на Бизон. Някой ако се сеща да пусни линк, че в търсачката не можах да намеря.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 22 яну 2012 23:12


yarek написа:Преди съи намирал тема как някой колега с червен голф 2, стъпка по стъпка описва как оправя реотаните с електропроводимо лепило на Бизон. Някой ако се сеща да пусни линк, че в търсачката не можах да намеря.


Амаче късмет от първия път търсачката го намери :mrgreen:

viewtopic.php?f=11&t=80322&hilit=%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD


Потребителски аватар
karrlito
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 01 май 2010 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот karrlito » Сря 30 май 2012 23:10


Здравейте извинявам се ако има вече отговор на моя въпрос обаче четох и не можах да намеря. Значи имам сребърно лепило и имах 3 неработещи реотана, 2 от тях им личеше къде са изгорели от външната страна като се гледат и това го оправих и единия тръгна. Другия почна да работи обаче само в средата. третия и той работи само в средата. Това са ми най горните 2 реотана. Мястото в което работят е около 8 сантиметра и други скъсвания не се виждат. Мерих съпротивлението и в зоната в която работи е по голямо. Опитах да проследя кога почва да е голямо обаче то постепенно се качва до една голяма стойност точно в средата на реотана(където всъщност работи). Изхабих цялото лепило като оплесках цялата зона в която работи и малко по настрани ама явно не съм хванал прекъсването или там каквото му има и пак си работи само по средата. Сега трябва да изстържа излишното да не се пукне прозореца :Mr Green Fun Дайте някаква идея как да подкарам 2та реотана да работят по цялата си дължина :?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот ktamen » Чет 31 май 2012 0:58


Няма как да работи само част от реотана :!: Щом някъде загрява значи работи целия, но е възможно някъде да загрява повече - където е с по-високо съпротивление. Ако успееш да залепиш тънка медна жичка (гола и лъскава и да не е емайлирана) с лепилото върху този участък с голямо съпротивление останалата част ще загрява повече, но там където е жичката ще спре да загрява.
Струва ми се, че сега не е най-подходящия сезон за проверка колко добре работи отоплението.


uomoto
Мнения: 280
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 11:51
Автомобил: MK4 PD
Двигател: 1.9 TDI 131
Местоположение: Кеймбридж

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот uomoto » Чет 31 май 2012 10:39


Към автора на темата: моля, коригирай си заглавието!


Потребителски аватар
karrlito
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 01 май 2010 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Поправка на награватели/реотани задно стъкло.

Мнениеот karrlito » Чет 31 май 2012 12:17


ktamen написа:Няма как да работи само част от реотана :!: Щом някъде загрява значи работи целия, но е възможно някъде да загрява повече - където е с по-високо съпротивление. Ако успееш да залепиш тънка медна жичка (гола и лъскава и да не е емайлирана) с лепилото върху този участък с голямо съпротивление останалата част ще загрява повече, но там където е жичката ще спре да загрява.
Струва ми се, че сега не е най-подходящия сезон за проверка колко добре работи отоплението.

Аз в дните на дъждовете съм го пробвал и докато другите реотани изсушат стъклото тея двата най горе още си греят в средата а извън зоната в която загряват изпотеното е мръднало само с 2 мм. Аз бях написал, че на единия пробвах цялата зона в която грее да я намажа със сребърното лепило ама той продължи да си грее само там. Лошото е че съпротивлението се вдига постепенно като потенциометър към този участък в който грее и после почва да спада постепенно. Явно иска да се маже още обаче ако се намаже повече може да се спука прозореца. Ако намеря жичка може да пробвам ама за сега явно ще остане така защото изхабих лепилото от толкова мазане, а не знам къде е проблема. :(



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alex2701, mrsch66, Ивайло Димов и 22 госта