Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот lrlmodo » Вто 02 ное 2010 13:06


Повдигат, в лада магазин са по 2.50/бр.




Потребителски аватар
mk1gti
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 12:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот mk1gti » Вто 02 ное 2010 17:46


lrlmodo написа:Повдигат, в лада магазин са по 2.50/бр.


Колко са високи (дебели)? :wink:


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот lrlmodo » Вто 02 ное 2010 17:55


Изображение

Ето как седи, повдига с едно 4-5мм поне
Това е на спортна пружина на снимката.


Потребителски аватар
NORX
Мнения: 236
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот NORX » Вто 02 ное 2010 19:15


добре бе колеги... аз не съм спец някакъв по тампони не ги знам подробностите, който знае той да пише, ама ми се струва ,че искате с 5 лева да решите проблема...еми няма как да стане ! ако ви са изпуснали аморт. и искате да вдигнете колата си купете нови аморт., тампона най-отгоре на макферсона, ако са ви омекнали пружините си купете нови и така нататък ! окачването не е играчка .... ако пък искате още по-висока да стане си купете окачване от кънтри дедазнам или нещо такова... няма как с едни тампони било то гумени да свършите работата на ново окачване!


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот MaRtiNsKi » Вто 02 ное 2010 19:21


Има подоложки,които се поставят над пружините! От 2 до 5см и ги има в авточастите.... Толкова ли е трудно да отидете в някой магазин и да попитате???? По 3лв парчето са... Свалят се тампоните,които са на аморт. поставят се в/у пружинтата,след това капачката накрая тампона и сичко на колата .... Тва е! Колкото се повдигне толкова... Който иска повече да купува по дълги амортисьори да си прее*е предницата и накрая да си купи Лада Нива :063:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот pe6kata » Вто 02 ное 2010 19:40


за задницата е лесно- подлага се втулка под чашката на амортисора, елементарно е. За предницата нещата са доста по-сложни, по добре да се сложат по-твърди пружини. Това с тампоните между навивките е лоша идея.


Потребителски аватар
mk1gti
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 12:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот mk1gti » Сря 03 ное 2010 13:53


pe6kata написа:за задницата е лесно- подлага се втулка под чашката на амортисора, елементарно е. За предницата нещата са доста по-сложни, по добре да се сложат по-твърди пружини. Това с тампоните между навивките е лоша идея.


Аз сложих на двойката подсилени от тройка комби, вдигна се нали нормално застана колата ама се иска още...


mankov_s
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот mankov_s » Вто 30 ное 2010 22:24


Колеги, не рискувайте с тези гумени тампони между пружините. Аз лично си изпатих от тях, като ми се изкривиха пружините и започнаха да опират в купето. Проблема го реших с две втулки с размер: вътрешен диаметър - 40мм. и височина 25мм.Втулката се подлага под чашката на пружина и си решаваш проблема. Вече второ година карам така и нямам никакви проблеми.


plamensolakov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 02 ное 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот plamensolakov » Сря 01 дек 2010 18:20


Колега аз реших проблема с пружини от Пасат 2 седан но ги отрязах по една витка :idea:


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот poni » Сря 01 дек 2010 21:26


mk1gti написа:
mupk0 написа:Тея тампони не повдигат,а просто пречат на пружината да се сгъне,толкова колкото без тях...


:да: Подложки подложки ме интересуват от какво могат да се направят.... или да се купят, замислил съм се върху варянта гумена подложка слага се горната част на пружината от някои Опел.... Корсите имат такива...

от транспортна лента


adv_petrov
Мнения: 35
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 13:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот adv_petrov » Чет 06 яну 2011 12:41


Да споделя и аз нещо от опит относно повдигането на задницата на Г3 GT - лятото карах с 195/50/15 и тъй като явно е нормално за 16г. задните пружини да са поомекнали (такова впечатление имам, не твърдя със точност) си купих такива гребенчести тампони по 1.50 парчето и сложих по 2 на пружина. Наистина с тях колата с 3ма души отзад спря да "кляка", т.е. да ми жули външния офсет на гумата (там дето са надписите) в калобраната. Но пък след 4 месеца каране (10 000 км) така, задницата ми се разклопа ужасно и гледам че 1ния задeн амортисьор, който купих преди 3г. (заводския от другата страна беше наред) сега пак се е омаслил и явно е изпуснал, щото задницата ми заиграва така на завой и вече бие на твърдо и от двете страни. Смисъл не мисля че тия гребенчестите тампони могат да повдигнат колата, а може би временно донякъде да предотвратят клякането на задницата, и не са решение при хора като мен които не слизат от колата и навъртат няколко хиляди км. месечно. Ама аз си го знаех това, де.
Сега съм решил да слагам нови амортисьори отзад (и ако пружините наистина са зле, да ги подменя с други) и да повдигна само малко задницата по евтиния начин, просто защото ще слагам по-големи летни гуми (които ми изпаднаха подарък) на 15ките джанти. От немотия, не от келешлък. След като прочетох хилядинайсе линкове и теми където с недомлъвки е писано как се вдига задницата, реших че най-удачно е да пробвам с тия метални втулки или подложки, които се слагат под чашката на пружината - гледам хората дават добри отзиви за тях, а и логично е пружината да не се натоварва неравномерно, както е с гребенчестите гумени тампони. Колегата горе е дал вътрешен диаметър - 40 мм и дебелина на втулката - 25мм, същата дебелина я говорят и в други теми.
Все пак има някои неясноти за мене, преди да ида на стругар:
1) За моето ГТ сега да си взема ли стандартни за модела задни амортисьори или да търся други? (хода знам че няма как да се удължи на амортисьора).
2) Ако пружините ми са омекнали вече, да търся ли такива от Пасат? (хората пишат че са рязали от тях, което мен не ме кефи особено)
3) Възможно ли е такива втулки да се продават в магазин, вместо да се занимавам да правя на стругар? (знам че всеки ще каже "иди в нагазин за авточасти и питай", но напоследък повечето продавачи в тия магазини знаят по-малко от мен за частите, а и те обожават да вдигат рамене и да ти кажат "нямаме").
Мерси предварително ако получа точни отговори.


Потребителски аватар
kle4kata
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 30 яну 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот kle4kata » Чет 06 яну 2011 12:45


прават се втулки за подлагане на амортисьорите и се подлагат под прожините , с което се компресира омекотяването на пружините, чертейи за подложки на пассат и за венто, които иска да пише


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот mupk0 » Сря 12 сеп 2012 17:43


Така и така има дискусия...тези тампони вършат ли работа за предницата?Тоест искам да стане по-твърда временно?Изключваме купуваето на нови части,защото идеята е да дискутираме този въпрос.


Потребителски аватар
zdravko
Мнения: 241
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот zdravko » Пет 05 юли 2013 22:02


Така, нека и аз да се включа с практическа информация. На моя Б3 бяха започнали да опират предните гуми в калниците; когато правя завой и случайно се появи неравност по пътя. Сложих от тези тампони, продавани в магазин за Лада - 9 лв. комплекта. Монтирах ги на най-долната витка на пружините през около 120 градуса. Колата осезаемо се повдигна и вече го няма този проблем. Ако на някой му е интересно мога да сложа снимки от преди и след повдигането. Не знам колко ще издържат пружините преди да омекнат още повече или да се счупят, но в момента колата е супер и вече не ми опира, когато ходя на вилата по черния път :)


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Как да си повдигна колата без смяна на пружини

Мнениеот vaiper 1 » Пет 15 ное 2013 15:45


Аз карам с пружини от Пасат седан даже с цялото окачване колата се повдигна :biggrin но вози меко а и катеря бордюри :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Дечев89 и 89 госта