Скъсани връзки на ходилото

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот Audi_RS* » Сря 10 ное 2010 13:56


Здравейте! Скъсах връзки на ходилото от към външната страна. В пирогов ми казаха това, след като направиха снимка. От там също ми казаха и че може да се оперира или да стои в пълен покой 5-10 дни и след това с леки натоварвания още 10 и ще мине. Та въпроса ми е към някой който има опит с подобно нещо, защото в различно форуми четох, че без операция не можело да се излекува напълно. Също ме интересува какви компреси да правя, понеже лекара не каза, само каза да забравя риванола. Не съм професионален спортист или нещо такова, неделя играя волейбол и от време на време катеря Витоша та ако е само за 20-30 дни все ще ги изкарам някак. Въпроса е да не остане като постоянна болка и при по-голямо натоварване да ме боли ? За сега го лекувам с глезенка и биофрийз с изстудяващ ефек.




Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот DimitarBT » Сря 10 ное 2010 14:03


колгега аз преди 2 години по вереме на ловен излет паднах,извадих си дясното коляно и бях скъсал връзки от вътрешната страна на коляното.доктора ми изписа нимезил за болките и постоянно му правех компреси с лук и отделно 2 филии хляб напоени с малко оцет от двете страни на коляното.но горещо ти препоръчвам нимезила че иначе боли много.друг е въпроса че след като мина всичко в продължение на няколко месеца си вадих коляното още 6 пъти.нещо се беше разхлабило и си излизаше когато си поиска :screwy


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот icoico » Сря 10 ное 2010 15:36


Скъсани или разтегнати връзки?Защото скъсаните не минават ей-така от само себе си,според скромния ми опит,първоначално придобит също в "Пирогов",за съжаление...


Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот DimitarBT » Сря 10 ное 2010 15:59


пък дали не бяха разтегнати??? :sly


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот Audi_RS* » Сря 10 ное 2010 16:35


При мен са скъсани.


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот rexpitbul » Сря 10 ное 2010 17:03


Аз преди :roll: 10 години горе долу имах същия проблем ! Изкълчих си кракът при игра на футбол и не отидох на лекар :screwy Глезена ми се наду, посиня, страшна работа стана :? След около месец ми помина иии нали не ме слуша главата айде пак на игрището след около 30 мин тичане резултата пак същия - изкълчване, падане, зверска болка, подуване посиняване. И така няколко пъти в за един дълъг период, докато не се престраших да отида на лекар, че ме беше страх да не съм счупил нещо. Правиха ми снимка и хирурга, каза че съм имал скъсани глезенни връзки, които са зараснали на криво и не ми държат здраво глезена и докат спортувам да го омотавам с бинт или да слагам някаква наглезенка ..... След време започнах пак да си тичам, но по внимателно преди да тичам загрявах хубаво глезените и тичах по леко без да се засилвам много, че се бях наплашил от тогава до сега да кажем нямам проблеми, но и не спротувам както преди :guinnes

Така че ако не искаш да се оперираш, моят съвет е поне 2-3 месеца гледаи да не го натоварваш със спринтове :олелеее


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот bobo7 » Сря 10 ное 2010 17:55


отиди при спортен травматолог, който се занимава с такива проблеми походило, ахилес и т.н

Може като консултация да отитеш при "колените светила" - Тони Георгиев - ВМА и Динко Хубенов - Дианабад


Boshev.Corp
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 18:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот Boshev.Corp » Сря 10 ное 2010 18:19


Приготви се поне месец и половина да не можеш да вървиш брата разтегна връзки на глезена и до преди 1 седмица не можеше да върви задължително си купи шина за крака да го държи изправен и си вземи патерици да можеш да вървиш
Шината я слагай само като излизаш като си вкъщи не я слагай
Изписаха му лиотон гел маза го снего ама файда нулева стоеше си като буца целия крак
Също как разбра че са скъсани?!?!
Снимката не показва че имаш разкъсани връзки
Единственото нещо което показва дали имаш скъсани връзки е ЯМР обаче е доста скъп
За да си вземеш направление трябва да пращаш писмо до здравния министър (или там здравеопазването ли кво се води) и пак да получиш направление е равно на 0
Ако си правил ЯМР според мен задължително операция


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот DimoNN » Сря 10 ное 2010 21:42


задължително ЯМР и ако са скъсани, за съжаление операция:( не се бави!по здравна каса за ЯМР, до колкото ми е известно, се чака, затова най-добре си плати...


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот iceto » Сря 10 ное 2010 23:14


то хубаво се чака, но без направление наистина е скъпо
2 пъти съм ходил в правителствена, без да ми струва 1 лев допълнително, втория път преди около година, чакането беше по-малко от месец, но аз и не бързах
така че си вземи направление и някой, който може да ходи да провери за свободни часове


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот Audi_RS* » Чет 11 ное 2010 0:57


Наистина като разпитах тук там се оказа, че с тия снимки които са ми направили в Пирогов няма как да се установи дали са скъсани или не. Случката беше в понеделник следобяд, вчера цял ден ходих и беше невероятна болка, днес взех разни мерки, цял ден стоях с глезенка и почти в покой,слагах лед, пих едно силно обезболяващо и сега е доста по-добре. Не знам дали се дължи на обезболяващото, но мога да стъпвам на крака и болката е доста по-слаба. Дали не е сгрешил тоя в Пирогов и да имам само някакво растежение? ЯМР не са ми правили само добре познатите ренгенови снимки. Утре ще видя как съм и да се надявам да се окаже някой "малък дявол". Ако са скъсани дали е възможно така бързо да ме облекчи? :roll:


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот dready » Чет 11 ное 2010 1:19


Подкрепям съвета на Бобо и задължително си направи консултация със специалист. В България е често срещано явление да се рпавят грешни диагнози ,а и тук всички от всичко разбираме. Не искам да обидя лекарите от Пирогов ,но второ мнение винаги е от полза.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот icoico » Чет 11 ное 2010 6:41


Преди около 7 години се пребих на ски.В В Пирогов ми поставиха диагноза разхлабени връзки на коляното,препоръчаха ми наколенка и разни мазила и така...година и нещо изкарах,без да се възстанови коляното на 100 процента.След това, вследствие на калпаво приземяване с парапланер се озовах в спортната травматология на Дианабад при д-р Динко Хубенов и той(а по-късно и на ЯМР във ВМА,щото когато се отнася до операция върху мене си търся и трето/четвърто мнение mhihi )потвърди,че едната връзка е скъсана отдавна и вече е резорбирана от организма,каквото и да значи това,и като допълнителна екстра ми остана скъсаният менискус...толкова по темата "Пирогов" от мен...
Между другото,има разлика и между скъсана и РАЗкъсана връзка,но повечето лекари май не обичат да обясняват...


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот bobo7 » Чет 11 ное 2010 8:11


ако искаш контакти на георгиев и хубенов, пиши ми ЛС


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани връзки на ходилото

Мнениеот Audi_RS* » Чет 11 ное 2010 10:42


Мерси, на Хубенов му имам контактите - майка ми си прави операвия на коляното при него. А и освен в Дианабад преглежда и в Драгалевци всеки вторник и е кажи речи до нас. Може да ида да видя какво ще каже и той. Въпреки, че днес ходя съвсем нормално и при натиск има съвсем лека болка като при натъртване. Вторник съм там за второ мнение и каквото каже той това ще правя и без това съм на кантар...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: L_ZAREV и 68 госта