Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот niks76 » Нед 01 мар 2009 1:39


вземете се поровете в законите за дадената страна -там пише и за книжка и за номера,но еврозаконите важат за вси4ки 4ленки на съюза(това е от около година насам);друг е въпроса 4е много хора от изпълнителната власт не го знаят-имаме права ТЪРСЕТЕ СИ ГИ 8)




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот Чудомир » Нед 01 мар 2009 1:50


Чудомир написа:
iGolf написа:елате ги разпъвайте тия локуми на англичаните,аз каква попара ядох.... :banghead: за България не знам как е,но ще опитам тая година да джиткам с англииските номера и застраховка


На английските номера май им трябваше допълнителна застраховка за Сърбия...Някой писа съвсем наскоро...

А може да разкажеш и за попарата, да знаем.


Още веднъж казвам - не помня кой беше. Може да е бил AmW?


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот AmW » Нед 01 мар 2009 10:33


115 евра искат сърбите за зелена карта за 1 месец(минимума е това).Не признават английските застртаховки(аз бях направил англииска за 5 дни с евро покритие и питах ЗК дали мога да мина през Сърбия, и ми казаха, че имам евро покритие)

п.п. Междо другото аз имах ПТП в Англия с БГ номерата, и всичко мина доста гладно и безпроблемно.
Един ме удари докато бях спрял на бензиностанцията(100% негова вина) и се опита да бяга(п*далска му работа) но го хванахме на изхода на бензиностанцията и си разменихме детайлите на застраховките.Тогава аз бях само с ГО, каското ми изтече и не възнамерявах да го плащам(поне докато не се върна с колата в България).Та след няколко телефонни обаждания до неговата ЗК се разбрахме те да се свържат с мойта (Булстрад мисля, че беше) и те го направиха(не знам как, защото на полицата ми нямаше телефон :banghead: ) и след около 2 дена получих писмо гласящо накратко " Закарайте колата си в еди кой си сервиз(който е на 5 мин. от нас) за да я снимат и да ни пратят снимки с щетите.След около 2-3 дни получих 2ро писмо което гласеше да закарам колата си в сервиза за да я ремонтират.През това време един приятен чичко ми докара едно 406 2006та година да ги бръмча докато те се занимават с мойта кола.И след около 4 дни колата беше готова, като освен ударат който този направи(на предна дясна врата) бяха оправили и задна дясна която си беше ударена(така я купих).
Та така :beer по биричка после и доволен :)


fastanddrift
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот fastanddrift » Чет 19 мар 2009 16:11


Каско можеш да си направиш и в Армеец, и в Бул инс и в Лев инс когато колата е с чужди номера. Има съответното завишения на застрахователната премия. При ГО обаче става съвсем друго. Много е скъпо и няма как да стане по стандартните тарифи. Както и колега е писал, ако си направиш полица, в която няма вписан рег номер и по-отворен полицай те спре най-малкото ще види, че в графата завишения няма упоменато. Ако караш в продължение на 1 година колата със зелена карта от друга страна, тогава пък самата застраховка е много по-скъпа. Така че има смисъл само за акцизни автомобили да се прави!


dkrastinkov
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 19:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gr

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот dkrastinkov » Вто 18 яну 2011 19:38


моето не е точно отговор, а питане:"колко е позволено да престоява автомобил с бг регистрация в друга държава?"-защото от това което четох по саитове и форуми се казва че този срок е 6 месеца. и друго, аз сам в гърция и тук постояно чувам от познати, че конфискуват коли с бг регистрация затова,че са престояли повече от 6 месеца,иземват и номерата и после им искат от 6до8000 евро. законно ли е това?


Потребителски аватар
Maste-pro
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 19:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот Maste-pro » Чет 20 яну 2011 1:38


Би ли споделил за попарата при англичаните :?: И аз съм чувал за бруталните отношения по сфетофарите от страна на ченгелите


Потребителски аватар
ilia_d008
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 17:29
Автомобил: VW Golf III GTI
Двигател: ABF 1995
Местоположение: Панагюрище

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот ilia_d008 » Чет 20 яну 2011 3:18


dkrastinkov написа:моето не е точно отговор, а питане:"колко е позволено да престоява автомобил с бг регистрация в друга държава?"-защото от това което четох по саитове и форуми се казва че този срок е 6 месеца. и друго, аз сам в гърция и тук постояно чувам от познати, че конфискуват коли с бг регистрация затова,че са престояли повече от 6 месеца,иземват и номерата и после им искат от 6до8000 евро. законно ли е това?

Вуйчо ми бръмчи вече 8 години във Гърция със колата си тя си е със БГ номера и до сега проблем не е имал пък и нищо не е казвал по този въпрос!
И не е единствения почти всички Българи там са със личните си коли със БГ регистрация,приател пък вече 2 год във Италия си е със БГ номер и там няма проблеми!
Само не съм се сетил да ги питам застраховките дали са им Български!


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот iGolf » Чет 20 яну 2011 9:17


Maste-pro написа:Би ли споделил за попарата при англичаните :?: И аз съм чувал за бруталните отношения по сфетофарите от страна на ченгелите

Изображение
Изображение
Изображение
Това е което получих един ден залепено на джама,хич не се двоумих или да хитрувам ,крих колцата за ден два,фериботчето и газ,после се върнах и си купих пасата ,платих си застраховката ,таксата и ми е мирна главата!С тамошните закони ташак не става да си правим!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот AmW » Чет 20 яну 2011 9:32


Ти извади късмет с това адаш :/
Ти прибираше ли се до България с нея ? Да не би заради това да са те вдигнали на мушка...
На мен поне 5 пъти са ми правили проверка и нищо, но пък често излизах от УК с колата.
Квото и да е, като ти сложат лепенкта и бягаш няма начин :D


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот iGolf » Чет 20 яну 2011 9:47


AmW написа: като ти сложат лепенкта и бягаш няма начин :D

Слагат ти шапката и бягаш,въпрос на късмет,страшното е да не са те набелязали и докато те няма да те натоварят на автовозите че тогава си е*ало мамата mhihi


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Някой знае ли нещо по въпроса"Пестите с чуждата регистрация.

Мнениеот stanev11 » Чет 20 яну 2011 16:01


Като гледам колко цигани карат БМВ-та и ЕС-класи с английски номера си мисля,че има далавера,защото ромите не са плащачи както знаете.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rossko088 и 270 госта