Golf 4 Заводска аларма

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Golf 4 Заводска аларма

Мнениеот bojilov11 » Нед 08 май 2011 8:02


Здравейте колеги! Първо да ви се похваля,че се сдобих с Golf 4 AHF,скоро ще кача снимки. Знаете,че за застраховката каско,застрахователите изискват аларма. За съжаление оригиналния ключ от колата не е в мен,и в тази връзка въпросът ми е следния-има ли Golf4 от 1998 заводска аларма(когато заключа колата,свети малка червена лампичка до палчето за заключване),и ако има възможно ли е отнякъде да се сдобия с оригинален ключ или поне с дистанционно за алармата. Потърсих във форума,но конкретен отговор на въпроса не успях да намеря. Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот k_garchev » Нед 08 май 2011 8:24


Такъв ключ да проработи на твоята кола ще ти струва около 150лв!Застрахователите искат като заключваш и отвориш след това врата да издава звук!Което мисля че при оригиналната аларма няма как да стане!Поне при мен и на двата ми голфа не стана!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот pedalchobaba » Нед 08 май 2011 10:43


Оригиналната аларма, която имаш, си е идеална за пред застрахователите. То и друга да сложиш няма да ти помогне, кой знае колко при гепачите, но това е друга тема.
Имам въпрос - Какво означава "За съжаление оригиналния ключ от колата не е в мен". Сигурно имаш предвид, че ключа ти е без дистанционно или нещо друго? Нали все пак с този ключ дето е в теб палиш и караш.
Що не направиш една проба - свали шофьорското стъкло, заключи колата с ключа, изчакай да минат 30-тина секунди, бръкни през прозореца и отвори предния капак.


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот s5501na » Нед 08 май 2011 10:51


Фабричната аларма издава звук при заключване ! Звукът е като клаксон.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот pedalchobaba » Нед 08 май 2011 10:53


И това го има, барабар и за мигачите, но то може да се активира или дезактивира с VAG COM.


Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот Limp » Нед 08 май 2011 11:37


Когато не ти работи микроключето на шофьорската врата, алармата дали работи? Защото на мен не ми работи, когато заключвам не ми мигат мигачите, а и не весеки път се пуска да мига лампичката на алармата. Някой път трябва да заключа два-три пъти, за да почне да мига.


Потребителски аватар
ceneto
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот ceneto » Нед 08 май 2011 11:44


когато не работи - не работи и алармата
аз бях така с оригинална и застрахователя вика немаш аларма, съответно
викна един алармаджия и оня за 5 минути оряза всички кабели
сложи няква тайванска и айде и тя не работи :(


bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот bojilov11 » Нед 08 май 2011 12:28


Благодаря ви за бързите отговори. Колега,с ключът,който имам отключвам и паля разбира се, но само до там. Оригиналният ключ е сгъваем и командва и централното. Не искам да тествам алармата,защото ако я задействам не виждам как ще я изключа. При заключване не следва никакъв звуков сигнал. Като цяло колеги съветът ви е да си поставя някаква елементарна аларма за пред застрахователите. В тази връзка има ли смисъл от скъпа аларма или мога да мина и с китайска такава..?


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот pedalchobaba » Нед 08 май 2011 12:36


Алармата ти се включва и изключва като заключиш или отключиш колата с ключа от една от вратите.
Лично аз не бих сложил допълнителна аларма, първо защото фабричната я има и си е достатъчно добра и второ не съм съгласен някой алармаджия да ми изпонареже кабелите и да ми върже нещо безполезно.


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот aliyatin.com » Нед 08 май 2011 14:15


pedalchobaba написа:Алармата ти се включва и изключва като заключиш или отключиш колата с ключа от една от вратите.
Лично аз не бих сложил допълнителна аларма, първо защото фабричната я има и си е достатъчно добра и второ не съм съгласен някой алармаджия да ми изпонареже кабелите и да ми върже нещо безполезно.

И аз съм за-Нищо да не се реже по кабелите!Заводската си е добра.За проба влизаш в колата заключваш с централното и отваряш капака за двигателя.Алармата се активира-свири като клаксон.Отключваш с централното и се деактивира.Успех!


bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот bojilov11 » Нед 08 май 2011 15:35


Колеги,направих всичко за да задействам алармата-без успех. Отварях предния капак,ритах гумите,не се случи нищо. Явно ще се наложи да слагам допълнителна аларма,след като моята вероятно или е развалена или като цяло липсва. Бихте ли ми препоръчали сервиз,може би дори клубен майстор,който да се занимава с поставяне на автоаларми. По възможност в района на Младост,Дружба,Дървеница..


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот s5501na » Нед 08 май 2011 15:48


Можеш да направи последен опит , като влезеш вътре ,отвориш прозореца ,пресягаш се и заключваш с ключа, след което даваш на контакт .


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот pedalchobaba » Нед 08 май 2011 15:58


Да и така става, но след като заключи трябва да изчака половин минута, докато алармата си направи теста и сработи. Предполагам колегата е пропуснал това при пробите.
А иначе на ритане тази аларма не работи.


bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот bojilov11 » Нед 08 май 2011 16:32


Прав си колега,бях пропуснал този интересен детайл при първия тест. Затова направих втори тест,като изчаках 2 минути преди да се опитам,но за съжаление алармата отново не сработи. При опита ми за запалване,както предложи колегата s5501na при даването на контакт колата се отключи и след това запали. Все пак благодаря ви много за оказаната помощ! Ако сте чували за майстор,който би погледнал състоянието на заводската аларма,също ще съм благодарен!


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заводска аларма Golf 4

Мнениеот s5501na » Нед 08 май 2011 17:33


Чували сме и то всички "Vladko" е твоя човек , той ако не свърши работа значи няма кой :Mr Green Fun
viewtopic.php?f=60&t=174189



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, Ивайло Димов и 80 госта