Земновлажен бетон - цена?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Нед 15 май 2011 21:39


Колеги помагайте ... в нас ще наливаме плоча и реших за по лесно да вземеме земновлажен бетон,направо му слагаме вода и бъркаме за по-лесно.Та ако някой може да ме ориентира цена за кубик,и дали си заслужава повече от колкото да се взима цимент,пясък и камъни та да се бъркат...




Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот golfer » Нед 15 май 2011 21:46


направо си викни бетоновоз/миксер
ако е голяма плочата може да е комбиниран с помпа.
не си заслужава хамалогията земновлажен
а може да прекалите с водата за да ви е по-лесно и свойствата ще му се влошат


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Нед 15 май 2011 21:53


Живея на такова место,че само джип стига до нас .. за това е цялата тази хамалогия :) Иначе как са цените от към бетоновозите с помпа ? и горе долу като кубик готов бенот някой знае ли нещо ..


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 15 май 2011 22:00


При нас 115 лева за кубик бетон с превоза до вратата в рамките на града. Плаща се и нещо за помпа ако се ползва но не знам колко. По принцип може да си го поръчате сух, само разбъркани съставки, но пак стои въпроса с превоза щом е кофти терен.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот fox_vt » Нед 15 май 2011 22:29


Като оператор на бетонов възел мога да ти кажа че е по добре да е земновлажен щом ще си го бъркате вие,със водата винаги може да се сбърка.Още повече че бетона ще дойде със правилните пропорции за плоча примерно B20 или по новите стандарти C20 по нагоре ще е по скъп.Тука по нашия край кубика с този клас е около 100 лв но за софия може да е различно.Също другото което е че дали ще е готов бетон или пясък камъни и цимент те все трябва да стигнат до мястото ипо добре един курс готов бетон отколкото няколко курса за отделните съставки.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот marianchev » Нед 15 май 2011 22:41


Миналото лято помагах точно в труднодостъпен терен ни носиха по 1 кубик земновлажен с пикап, че друго не минава. Цената зависи от марката, по спомен нашия струваше към 110 лв кубика, правихме пътеки около една вила. Кофтито на земновлажния е че като ти го стоварят и минат 2-3 часа отвътре почва да стяга и е голяма хамалогия разтрошаването му за да загребваш с лопата па и да бъркаш после. Лично аз повече никога няма да се хващам на земновлажен освен ако не сме повечко хора та бързо да се използва материала.
Помня че май нямаше разлика в цената дали ще е земновлажен или готов разбъркан (но не съм на 100% сигурен). Има и по-малки бъркачки (камион) ако нямаш подходящ терен за по-голяма техника. При нас имаше гаден тесен завой, от външата страна ограда - другата страна пропаст. Немислимо беше за бетонобъркачка. Най-голямото МПС което минава беше бус :|


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот fox_vt » Нед 15 май 2011 23:24


Той колегата ще налива плоча няма да са 2-3 човека :wink: цената е една и съща за земновлажен и нормален бетон,само че нормалния ще го докарат с бетоновоз от бетонния възел а земновлажния със самосвал който може да не е от същата фирма.Скоро един познат кара газка беше нает да закара 7 курса по 2 м3 земновлажен точно за плоча,за един ден бяха готови горе долу курс на час правеше,онея колко човека са нз.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Пон 16 май 2011 9:21


До нас имаме едни приятел с малко камионче,което побира около два кубика и с него мисля да взимаме от бетоновият възел ... Иначе и да се качи по-голям камион трябва да го стовари на улицата и от там хамалогия с носенето.А така малкото камионче влиза в нас на 5-6 метра от плочата го изсипва.Също имаме и малка бетонобъркачка (100литра) с нея ще стане по лесно и за няколко часа 7-8 човека мисля,че ще успеем.Плочата е 8х2 метра и дебелина 15см ако несе лъжа.. още не сме смятали колко кубика ще дойдат!


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот calm » Пон 16 май 2011 22:02


altanivan написа:Плочата е 8х2 метра и дебелина 15см ако несе лъжа.. още не сме смятали колко кубика ще дойдат!


Е то това ако не сте сметнали, представям си как сте смятали арматурата. При това количество не знам що те притеснява цената на бетона. Аз бих се притеснявал повече за цената на транспорта. Върти до най- близкия бетонов възел и взимай от там готов. От там с бетоновоз до къде може, а после с РК или каквото дойде в зависимост от разстоянието до къщата. Но шофьора на бетоновоза трябва да ти е брат или поне приятел за да не те обръсне заради кибика, но всичко е въпрос на организация. Основни плюсове на този вариант са еднакъв клас бетон за цялата плоча, сравнително непрекъснат процес на полагане, по- малка хамалогия, от там по- малко хора, или същият брой, но за по- кратко време, а от там и по- малко разход на ракия за плочата. Минуси не се сещам, освен че, ако минат куки покрай бетоновоза и искат документи(и ако знаят какво правят) ще стигнат до плочата ти, а от там и до спестената ракия :drinking:


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Пон 16 май 2011 22:23


Днес това и направих :) Цената на готов бетон и земновлажен е 110-130лв зависи какъв го искаш.Говорих с шофера на бетоновоза,който си има и помпа към него (28метра) и остана трудната част.. :( Утре ще го докарам до нас с джипката да прецени може ли да се качи до тук .. ако не ще трябва хамалогия здраво .. :(


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот fox_vt » Пон 16 май 2011 22:33


Абе да ти кажа че ако размерите са ти точни ти трябват 2,4 м3 2,5 за по сигурно та все пак попитай шофьора на бетоновоза със помпата колко пари ще ти вземе и твоя човек със камиончето,щото цял 9 м3 камион със помпа ще излязат златни тея два кубика и половина.


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Пон 16 май 2011 22:37


Еее аз ще говоря дали може да качиме само 2.5 кубика .. за кво са ми тия 9 ,само да ги разкарва .. пък и важно е пътя колко ще струва!


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот Mihailov78 » Вто 17 май 2011 11:50


altanivan написа:Еее аз ще говоря дали може да качиме само 2.5 кубика .. за кво са ми тия 9 ,само да ги разкарва .. пък и важно е пътя колко ще струва!


Може и 2.5 кубика с миксера, няма проблем. Проблема е в разстоянието. Повечето бетонови възли не таксуват пътни ако е до 10 км. Ако е над 10км се таксува на всеки следващ км според тяхна тарифа. Кубика е 80-100 лв (по договаряне). Помпата е около 200 лв (30 метра) и се плаща отделно в повечето случаи. Може и без помпа, но ще трябва да си го носите с колички от там докъдето стигне миксера. По-добре е земно влажен и с малко камионче както си го намислил, 2 кубика все ще натовари, иначе ще ти стъпи по-скъпо.

пп: За кой квартал/място говорим??


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот altanivan » Вто 17 май 2011 11:57


Ами в кв.Княжево става дума ... тук всичко е гора и стръмни улици .. :(


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Земновлажен бетон - цена?

Мнениеот Mihailov78 » Вто 17 май 2011 15:17


Тези са ти близо, звънни и питай:

http://www.unibet-ltd.com/bg/bg7.html

Аз съм работил с Хидробетон и съм доволен и от цена и от качество, но не са много близо до Княжево, но все пак може да питаш и там:

http://www.hidrobeton.com/contacts.php



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта