Проблем с хладилник ВЕКО

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот golfmk1 » Пон 30 май 2011 19:50


Имам проблем с хладилника.Сега като се затопли времето и не охлажда добре.Има един термометър в него който показва 10 градуса.Днес идва техник да го прави и като го обърнахме да погледне компресора се оказа, че е с фреон R600, а той не разполага с такъв(той по скъп ли е от R134):? Хладилника е с фризер и е на не повече от 3 години и е с един компресор.Някой има ли идея колко ще струва да се смени фреона с този въпросния и филтърчето :?: Благодаря предварително на отзовалите се :wink:




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 30 май 2011 19:54


Сигурно ли е че му трябва фреон? Погледни дали не е запушен самият хладилник!
Значи когато отвориш хладилника (Не фризера) трябва да имаш една дупчица отдоло, взимаш една сламка и я продухваш хубаво! Ако не стане нищо, тогава погледни дали не загрява много компресора!
Ако ти смени техника фреона, питай го ако не се оправи дали ще отговаря за това си действие, че да плащаш за смяна на фреон не си е работа!
И не на последно място, хладилника виж дали не е залепен плътно до стената, трябва да има поне четири пръста разстояние от стената и хладилника!
Желая ти късмет, и дано ти излезе по-тънко!


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот Ljubon » Пон 30 май 2011 20:01


Колега, като начало смени майстора. И на новия майстор не искай да ти сменя фреона, а да го оправи - той да прецени какво трябва да се прави. Успех! :beer


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот freezone » Пон 30 май 2011 20:06


Колега завършил съм хладилна техника,не я практикувам но мога да ти помогна.Като е идвал техника от къде е разбрал че има теч в инсталацията.Има едни спреиове и като пръсне с тях по тръбичката тя позеленява.Значи ако не го е направил по този начин тои няма как да разбере.R134A няма мирис,няма и цвят(R600 и тои е така).Като пипаш хладилника отдолу нагоре усещаш ли къде е разликата в температурата.Според мен може и да имаш ТРВ за смяна!
П.С Щом заводски е излязъл с Р600 неможе да му вкарваш Р134А.Просто по старите хладилници масово са със тои вид фреон затова техника иска да ти го набута.Атомния строеж е друг,а също така и физичните му своиства.Всеки фреон кипи при различна минусова температура!!!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот stefan4o » Пон 30 май 2011 20:20


Илиянски има и друго. В ръководството трябва да пише на какви температури работи. Майка ми беше констатирала същото и се оказа, че той работи от еди си колко до еди си колко градуса температура. Т.е. ако в стаята ти температурата е близка до 0 той няма да работи, имаше и горна граница мисля. Ако изровя книжката на нашия ще ти пиша. Това го има при всички съвременни хладилници, независимо дали са Беко или Аристон :beer Възможно е и тоя датчик дето мери температурата отвън (предполагам е с датчик) да не работи коректно и да "лъже" електрониката на хладилника, така че и това провери. :beer


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот milmar » Пон 30 май 2011 20:51


10 градуса е напълно допустима температура за хладилник , впрочем :wink: . Освен това не споделяш няколко основни и много важни "улики" :mrgreen: : компресора работи дълго или не спира , но не охлажда ? или въпреки че температурата в хладилника е висока - компресора не се пуска ?
Освен това не казваш как е фризера ? Те са с общ компресор и обикновено изпарителите им са свързани последователно , като се ползва един термостат (този на хладилника) . В такъв случай , ако хладилника все пак охлажда - фризера не би трябвало да има въобще проблем .
При по-модерните варианти с един компресор се ползват два отделни термостата - един за хладилника и един за фризера , при включване на един от двата се пуска компресора , но фреона се насочва с ел. магн. клапани в посока към определения изпарител . Ако е този вариант и ти е дефектен термостата на едното - другото ще си работи нормално ....


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот golfmk1 » Пон 30 май 2011 21:44


Според техника е запушено филтърчето(не е казал,че е за смяна фреона)Компресора не изключва въобще,фризера си работи,обледява горе в ляво хладилната част :idea: Ясно ми е, че не може да се напълни с R134.Чува се един постоянен звук като от ручейче по системата който преди го нямаше


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот kris11 » Вто 31 май 2011 14:17


golfmk1 написа:Според техника е запушено филтърчето(не е казал,че е за смяна фреона)Компресора не изключва въобще,


Сменяй филтъра моментално.Товати компресорът и прегрява и се скапва. После нов компресор .Пак техник с горелка, фреон.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот golfmk1 » Вто 31 май 2011 14:39


Днес ще го нося след работа на друг техник който има въпросния изобутан :wink: Дано да имам късмет да няма сериозен пробив.


Потребителски аватар
tedii
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 юни 2012 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот tedii » Съб 23 юни 2012 19:29


Здравейте :) Виждам,че темата е старичка, но все се надявам,че някой би ми обърнал внимание.Имам проблем с хладилник BEKO CS27CA.Фризера си работи нормално,няма никакви проблеми.Но хладилната част спря съвсем да охлажда.Преди време се получаваше лед, почистих тръбичката и се оправи,но сега мина в другата крайност...Въобще не охлажда!..Незнам какво бих могла да направя :( Много ще съм ви благодарна ако някой ми даде съвет!


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот golfmk1 » Съб 23 юни 2012 22:43


Проблема ти е същия като този който имах и аз.При мен проблема беше, че е изпуснал да го наречем фреона и искаше дозареждане.Занесох го на техник и ремонта ми струваше 50 лева до колкото си спомням :wink:


Потребителски аватар
tedii
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 юни 2012 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот tedii » Нед 24 юни 2012 8:03


Къде се намира фреона и как може да се разбере,че там е причината? Сега го гледам малко по-студен е(една идея),но се стичат капчици по вътрешната стена.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот Winner25 » Нед 24 юни 2012 12:34


Фреона е газ и се намира в тръбите и в компресора. Няма как да провериш дали е там :) Трябва да го погледне техник :да:


Потребителски аватар
tedii
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 юни 2012 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот tedii » Нед 24 юни 2012 12:47


Хаха нямах представа затова задавам глупави въпроси! ;D ноо вече ще знам :))))) А след като има проблем с хладилната част защо фризера си работи идеално?!?


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Проблем с хладилник ВЕКО

Мнениеот golfmk1 » Пон 25 юни 2012 6:34


Защото фреона минава първо през фризерната част и не е достатъчен да охлади хладилната част :wink:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта