Пасат б3 амортисьори

Техническа и сервизна информация за Passat
lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 17 окт 2011 11:11


Става дума за пасат б3 комби 1,8 абс мотора.Взех си 2 задни амортесьора втора ръка и отивам да ги сменям оабче се оказва че а били със около 4 см по-къси,но това той го вижда едва след като свали старите и каза че нестават и автоматично 40 кинта в канала.Момчето от което ги взех ги е свалил от пасат комби и не е синхро.Един приятел работи в магазин за авточаси и му давам серийния номер (BOGE 27-982-1)казва ми че тия са моите амортсьори maikomila.Били едни и същи за седан и комби само пружините били различни-О.К отивам в друг сервиз човека севали единия пред мен наложи ги един до друг и да наистина са по късис около има няма 4 санта даже и по малко.Естествено той казва не няма да станат.Та има ли някой възможност да ми каже наистина ще станбат ли защото някой ми каза че трябва просто да се свие пружината със скобиу и да се сложи амортисьора,да обначе при евентуално пъване на пружината през неравност няма ли да счупи амортисьора защото ще е по къс.Главата ме заболя :banghead:.Също така забелязах,че моите амортисьори оригиналните са одебелени в долния край.Идеята е дали мога да сложа тия .




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот Dpop » Пон 17 окт 2011 12:02


viewtopic.php?f=6&t=227296&start=0&hilit=%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8+%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BD+%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8
Явно са ти продали задни амортисьори, но не от Пасат колега или от някакъв с преработено окачване.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 17 окт 2011 12:07


Колега амортисьорите са от пасат и по каталог пак са за пасат въпроса ми че моите са малко по дълги.И дали става да се сложат защото са сваляни от пасат.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот Dpop » Пон 17 окт 2011 12:32


Ами в такъв случай ги слагай спокойно :да: .
На първо четене не съм разбрал, че си проверил в магазина при твоя приятел № на новозакупените амортисьори.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 17 окт 2011 13:29


То хубаво да ги сложа ама майстоеите ми казват че не стават и дефакто наистина са много малко по къси,а по каталожен номер стават за пасат комби и са свалени от такъв


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот Danny boy » Пон 17 окт 2011 14:42


а възможно ли е някой някога да е сменял твоите с такива от пасат синхро или пасат б4 и сега да се чудиш кво става??
По спомени предните амове на б3 се различаваха от тези на б4 с това че тарелката на б4 е заварена 1-2см по-нагоре и в резултат б3 вирва носа,няма да се очудя ако и при задните съществува такава разлика и твоите са били от б4
аз примерно не виждам проблем ако са свалени от пасат да се качат пак на такъв.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 17 окт 2011 15:04


Ми незнам колега така е докарана колата и в момента си стои равно не е вирната нито отппред нито отзад.Наисит е по височка,колата е и с теглич незнам това дали има значение,четох някъде 4е имало някакво подсилено окачване havy duty или незнам как се води да не би заради това да е.Направо съм в шах мога да пратя снимки да измеря разтоянието на амортисьора.Просот има ли логика във всичко това.Взех да се чудя да не би майсторите д агрешат ама едва ли съм им първия случай пък и на 2 разлинчи майстора ходих,а момчето ги е свалило от комби и по каталог пак ставали. :banghead:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 17 окт 2011 15:46


Свалени от пасат, по каталог за пасат - слагай ги и не се чуди. Просто работното им разстояние ако са по - къси ще се измести по - високо. Единствения проблем ще е като ги сложиш ако ги разпъва толкова пружината, че да чукат в горния край. Така и така си се набутал да ги купиш едва ли ще загубиш нещо от смяната освен парите на майсторите, но на тия коли задните амортисьори за да не можеш да си ги смениш сам сигурно понятие от коли и от такава работа не трябва да имаш. И макар заврени ръцете надълбоко там където слънце не грее пак се сменят лесно.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 17 окт 2011 15:53


Именно това ми казват че ще чукат и ще се счупят.Добре как може стандартни амортесьори за едион и същ модел да са с различна дължина.Това не мога да си обясня.Сменят се лесно-да но даима условия,щото после със зъби ще трябва да събирам тия пружини :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 17 окт 2011 17:04


Ами нямаш голям избор, слагай и се надявай да не чукат. Ако пък не искаш фърляй в кофата. Избора е само твой


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот onion » Пон 17 окт 2011 17:08


@lordzofbrooklyn защо не дадеш номера на сегашните ти на твоя приятел който работи в магазин , за да се види от какво са ? Така ще разбереш къде е истината.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Вто 18 окт 2011 8:13


Именно техия номер дадох Boge 27-982-1 И излиза за пасат стават за комби ставали и за седан.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот passenger » Вто 18 окт 2011 8:26


Аз не разбрах вие кое гледате ... дебелата част на амортисоьра ли колко е дълга или сравняваш двата амортисьора в разпънато разстояние ?
Този номер е на твоите или на тези които си взел ?
Изхождай от идеята че тези които сега са ти на пасата са за Пасат (може и да не са, но колата върви с тях), а другите които си взел може и да са може и да не са.
Ако и на едните и на другите амортисьори номерата излизат че са за пасат значи имаш прост избор:
- слагаш ги и се ослушваш;
- хвърляш си, слагаш си обица на ухото и купуваш други.


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Вто 18 окт 2011 10:16


Значи тия които в момента са напасата не им знам номера и марка прекалено ръждясали са,тия които ги взех 2 ръка са марка Boge 27-982-1.Момчето от което ги взех твърди че ги е свалило от пасат в последствия видях снимките на обявата му за авточасти и наистина са от пасат.Отидох при майстор и ми каза че не ставяали (аз не бях там)След това се сетих за един мой приятел и му казах модела на новозакупените амортесьори, след проверката ми каза че са за пасат без значение комби ли са или седан били едни и същи,само по пружините се различавали.О.К.Отидох при втори майстор той свали единия амортесьор и ги наложихме един до друг тия които са на колата са по дълги в разпънато и в неразпънато състояние.Сваления от колата не му махнахме пружината и той е разпънат на максисмум и новозакупеният не може да се разпъне до такава степен (става дума за 2 см макимум)Та мисълта ми е има ли разлика в амортесирите или окачването на пасат б3 които не са синхро или всички са едни и същи.Четох че има окачване HD (havy duty)незнам дали така се пише което се води подсилено ,може би от там идва разликата,но не съм сигурен.Ако има някой компетентен който може да ми каже -да твоие са по дълги макар че другите по каталог пак ги дават за пасат ще се съглася и няма да търся отговори.Все едно отиваш в магазин казваш амортисьор за б3 1,8 абс комби-купуваш ги и даваш една бала пари и изведнъж разбираш че не стават,голям парадокс.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот passenger » Сря 19 окт 2011 9:00


Не съм съгасен с теб, ти не си отишъл в нормалния магазин ... там ще ти дадат и гаранция примерно, ти си купил нещо втора употреба в неясно състояние.
Не си спомняма моите като ги сменях дали бяха еднакви на дължина, а беше съвсем скоро ... просто не ми е било идея да ги сравнявам.
Ако на тези на които си взел пише че са за пасат, значи ги слагай, не се двоуми повече. В крайна сметка на тях пише това.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта