Запитване за VW - учебни коли

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот ktashkov » Сря 21 мар 2012 13:55


Здравейте, vwclub!

Това е първата ми тема тук. :drunk
Предстои ми да карам шофьорските курсове. scare Живея в Панагюрище и тук няма много голям избор на фирми предлагащи обучение, но все пак има достатъчно за да се пречудвам.

Има един Fiat Brava, което за мен не е кола(фиата де). Спомням си един епизод на Top Gear, където се обиждаха на ''fiat driver'' :dummy:

Има 2 старички Пежа- 406 и 306 - 406-цата не ми харесва, защото е дългичка, а 306-цата е на газ и има висок съединител. (това са ми казвали за съединитела), обаче на мен ми стига факта, че е на газ.

И сега си идваме на думата. Има 3 golf-а. Една 4-ка на бензин, една 5-ца дизел, една 6-ца газ.
Харесал съм си VW golf 5-цата, защото е на дизел и инструктура е стабилен(по отзиви).

Попринцип съм наясно, че е по хубаво да се учиш на по трудното- по голяма кола, на газ/бензин, но просто нямам намерение да хвърлям маса пари за повторни изпити и часове при инструктори.
Карал съм само по полигони в чужбина, но от доста малък някъде 11-12 годишен(там е разрешено-плащаш си и караш цял ден, единственото условие е да имаш придружител с 3 годишен стаж-баща ми). Та мисълта ми е, че имам що годе представа от шофирането, е разбира се и най опитните шофьори не са достатъчно опитни. Искам да кажа, че имам някаква минимална основа и искам шофьорския да протече в приятна компания (на инструктор) и добра и лесна за управление кола.

Искам да попитам дали има някои колега, който ми е и съгражданин да сподели при кой инструктор е карал и впечетленията.

А към останалите от форума, които са наясно с vw golf 5. - Знаете ли как е видимоста като цяло на автомобила и най-вече задната видимост, сляпо петно...и други подробности?
Бъдете искрени знам, че сте фенове на vw (и аз съм де), но има ли отрицателни страни, които да правят колата неподходяща за учебна кола. Благодаря ви и поздрави.




Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот escrime » Сря 21 мар 2012 16:47


Ако не те научи тоя дизел да го караш като приятелката ми (без газ) - добре.
Иначе не виждам причина за чак толкова обстойно проучване на въпроса.
Фолксваген винаги са имали силно име по отношение на ергономия и обзор на пътя.

Избирай по инструктор, не по автомобил. ;)


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот ktashkov » Сря 21 мар 2012 18:45


Благодаря ти за бързия отговор. Работата е там, че съм болен, не съм на даскало и нямаше какво да правя и затова премислих въпроса толкова обстойно и писах толкова дълга статия. Само да подчертая, че съм карал и бензин и дизел и банзин на газ(От тази кола доста се наплаших-опел астра 1.6 като полицейските. Нещо не и беше наред и имаше навика да гасне като я изключа от скорост. Да ви кажа хич не е забавно да ти изгасне преди завой-губи се хидравликата и спирачките почти на 99%. Освен това като е пуснато радиото не можех да чувам и двигателя и като огасне докато го осетя...и погледна таблото. Опасно си е.). Има си разлики и много зависи-спор няма, но не е чак толкова голям проблем наистина по-важен е инструктура.

Цялата тема трябваше да е едно изречение, защото мисля, че вече съм избрал инструктора и колата: Добра ли е видимостта на зад на VW golf 5, защото четох, в някакъв форум, че е лоша?-това трябваше да попитам. :|


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот iceto » Сря 21 мар 2012 20:09


както ти е писал колегата - важен е инструктора, ако ще и с москвич да е


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот Asko VW » Чет 22 мар 2012 16:57


Това с видимостта е бял кахър, ако инструктура е добър даже е по-добре да е с лоша видимост колата, тъкмо ще те научи да маневрираш на огледала, после в реалния живот ще ти е от полза, не се знае какви автомобили ще ти се наложи да шофираш, а е кофти да се налага да го учиш сам и то по спешност.
Успех в курсовете и изпита.

П.П. Гледай за добър инструктор не за кола :да:


Потребителски аватар
ilia_d008
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 17:29
Автомобил: VW Golf III GTI
Двигател: ABF 1995
Местоположение: Панагюрище

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот ilia_d008 » Пет 23 мар 2012 0:32


Според мен най-добрия инструктор в Панагюрище е Тошко(Голф 6)аз съм карал при него когато имаше Форд Орион!Познавам и пича със 306-цата също е добър инструктор още е млад в професията!И човека със Голф 5-Йоско също е препъоръчван,а от вида на горивото хич да не ти пука никой от тях няма да ти позволи рали изпълнения :lol: при тези коли едва ли има шанс от неизправнос колата да си гасне когато и е кеф всичко се подържа на нужното ниво!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот myrshavija » Пет 23 мар 2012 6:13


ktashkov написа:...
Попринцип съм наясно, че е по хубаво да се учиш на по трудното- по голяма кола, на газ/бензин, но просто нямам намерение да хвърлям маса пари за повторни изпити и часове при инструктори.
...
Ако избереш най-старата кола с най-малко екстри е по-голям шансът да се научиш на повече неща. Ако накрая не си вземеш изпита, то вината няма да е в колата, а в теб. И накрая - наистина най-важен е инструкторът.


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот ktashkov » Пет 23 мар 2012 8:40


myrshavija, имам някакво притеснение, че като съм на изпит и се притеснявам, има по-голяма вероятност да изгася бензинова кола. (Но същност не знам дали изобщо за това късат де.)
Иначе другата седмица ще говоря с инструкторите, харесвам един и започвам курсовете :bishop .
ilia_d008 мерси за имфото очевидно потвърждаваш общественото мнение за Тошко.

Мерси за информацията и съветите на всички! И по-друата седмица Ви препоръчвам да си стоите у вас, ако не то поне по-далече от Панагюрище/Пазарджик death


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот myrshavija » Пет 23 мар 2012 9:08


Ако по време на курса не си успял да се отървеш от притеснението, значи имаш нужда от повече упражнения. :D
Колкото до това дали бензинова кола се гаси по-лесно - да ти дам ли телефона на жена ми да я питаш коя от всички коли, които сме имали, се гаси най-лесно - отговорът е 1.9ТДИ :mrgreen:
Печка Пауа съкс!


Потребителски аватар
Dino7
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 07 яну 2013 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот Dino7 » Пон 07 яну 2013 11:56


Здравейте!
Мисля да карам курсовете.
Гледам че темата е старичка но все пак някой може ли да ми даде координати за връзка с Тошко или Йоско?
Благодаря предварително :)


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот eminem94 » Пон 07 яну 2013 20:29


Виж,ако има лада или мерцедес нещо със задно да се научиш и задължително да е Бензин ! Иначе Голфа си е голф на който и да се качиш няма да съжаляваш,аз карах на "Форд Ескорт" ,винаги ми гаснеше като го карах аз (като НЕ беше на скорост) и от скромния ми опит (около 5 години преди това) Го палех на скорост и инструктора ми откачаше ,Дори на изпита пустиняка му гасна много пъти,ама форд,какво да Ви кажа,като се прецака двигателя и почва да прави каквото си иска като не е на скорост :д :Д :д


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот velinsl » Пон 07 яну 2013 22:53


На скапан автомобил най-добре се учи, не се става най-добър шофьор. За шофьор се полага изпит и после цял живот се учи.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот azrod » Вто 08 яну 2013 11:49


Аз съм се учил на Лада и кво ? Като че ли не можах да карам Мерцедес, Пасат и сега Голф 3-ка.
Моя съвет е ако не можете да си позволите да си купите Голф 5-ца или 6-ца не карайте на такъв автомобил.
Има огромна разлика дали ще караш на 6-ца и после ще си купиш тройка. Най-малкото годините си оказват роля върху състоянието, а пък за екстрите да не говорим :)


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Запитване за VW - учебни коли

Мнениеот Nafta » Вто 08 яну 2013 12:35


Ами, аз мисля, че трябва да се учи човек на нещо, което е по-трудно за каране, с малко електроника и възможно най-малко екстри.Защото така се придобиват рефлексите, а не с тракшън контрол, абс, аср и други подобни асистенти.
Много жалко,че вече супер рядко се срещат Газки, Ифи и т.н. учебни, защото на тях се учи най-добре шоферлъка, не на Актрос, Ман и т.н. В тази връзка, ако някой знае дали има още курсове за Ц на соц камион, да сподели :) .



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта