Пасат Б4 или Венто ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 18 апр 2012 18:12


Абе не знам за Венто дали са толкова разпространени,ама понякога части за Пасат Б4 се намират доста трудно.Обяснението на един моргаджия беше със краткия срок на производство на Б4.От 1993 до 1996г




Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот eminem94 » Сря 18 апр 2012 18:44


Zdravko Zankov написа:Абе не знам за Венто дали са толкова разпространени,ама понякога части за Пасат Б4 се намират доста трудно.Обяснението на един моргаджия беше със краткия срок на производство на Б4.От 1993 до 1996г

Това е защото супер много хора незнаят,че това е пасат Б4,на Б3 го мислят за Б2, а Б5 го мислят за Б4 :Х


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот tdi90 turbo » Сря 18 апр 2012 19:03


колега аз карам венто виж гаража ми но искам пасат и то задължително комби много по удобна и широка кола е


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот kris11 » Сря 18 апр 2012 19:16


Asko VW написа:Пасат Б4 е доста по-комфортна кола в сравнение с Вентото (във всяко отношение), има здраво окачване (за разлика от Б5), единственият недостатък спрямо вентото е това, че според мен седаните са нещо грозновати, дизйна на багажника нещо не ми пасва, но това си е мое виждане (красотата е много субективна).
.И още нещо, пак си помисли за комби, още малко пространство в багажника никога не е излишно :да:


Минал Паста покрай комфорта, ама хайде :Mr Green Fun .Има 2 х Б4 подред- ама никакъв комфорт , както и Вентото.
За багажника да колкото повече толкова повече.
Сега съм си рахат ; хем комфортно, хем широко, хем от височко гледащ,хем пък си има и облегалки за лактите а пък за място на багаж не се притеснявам.И н кучо му е удобно да надзърта между задните седалки


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот Haralampi » Сря 18 апр 2012 19:42


Е точно това не ми харесва на Шарана и Турана - от всичко по нещо, ама в крайна сметка нищо :D
Въпрос на нужди и вкус разбира се.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот milmar » Чет 19 апр 2012 8:03


Шарана е отвратителен , какъв конфорт ? Задните седдалки са като табуретки , все едно си обърнал кофа и седиш на нея , отгоре на всичко , гледайки от високо - все едно си в Газ-ка :D . Шофьорското място е толкова тясно и така направено , че седиш като препариран и си охлузваш дяното коляно задължително :D в глупаво направената и ограничаваща движението пластмасария . Единствено удобно е предното пасажерско място , с "идеално проектираното" място за краката - отгоре на таблото към предното стъкло mhihi .
Място - колкото щеш :да: , но само това !


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот kris11 » Чет 19 апр 2012 13:53


milmar написа:Шарана е отвратителен , какъв конфорт ? . Шофьорското място е толкова тясно и така направено , че седиш като препариран и си охлузваш дяното коляно задължително :D в глупаво направената и ограничаваща движението пластмасария . !


Нещо си в грешка - аз съм 185/6 см и не ми тясно , нито късо мястото на водача.Как го измисли не знам като се има в предвид, че купето на Шаранае по-широко от на Паста с 105 мм, в средата има 2 подлакътници.Къде в Пасат има регулировка в областта на лумбагото? КЪде на Пасат предните седалки се завъртат назад? Къде в Пасат има таблички падащи от обалегалките като масички, къде могат да се разместват седалките - кеф ти за 5 човека, за 6 , за 7 човека, къде може да са за 5 човека , ама на 3 реда, къде има в багажника 2 допълнителни извода тип запалка, фабрично затъмнение задно и задни странични стъкла, ракла в багажното ??
Вярно, че задните седалки са високи, но са направени за удобство на задните да имат видимост напред , а не да гледат възглавниците на предните седалки./ Имал съм 3 Пасата /1хБ3 и 2 Б4 - ADY i AGG /все комбита/. Не мога да кажа, че е по-широко в тях.
@Haralampi Туарана е на друга платформа Голф, по-къс е.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот Asko VW » Чет 19 апр 2012 14:31


Само да напомня, че дилемата на колегата, който е пуснал темата е Passat Vs Venoto, а не Пасат или Шаран.
Нека не отклоняваме дебата в нежелана от автора посока !

А кое е от последните две е по-комфортно е въпрос на лично виждане/усещане, аз лично се чувствам по-комфортно в по-ниски автомобили и максимално ниско седнал и полегнал в тях.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот muns61 » Чет 19 апр 2012 14:54


От всички VW, Вентото е с най-лоша антикорозионна обработка. Ако пък е и австриец, или германец... А са коли на възраст, това е най-слабото място.
Инак двете коли са еднакви като разход и поддръжка, аз бих избрал Пасат.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот connor cane » Чет 19 апр 2012 15:11


Не знам в Германия как ще намериш толкова стара кола.
И да хванеш бройка - твърде вероятно е или да е съвсем окастрена откъм екстри, или търговецът да е арабин/поляк/руснак и т.н...все кофти моменти.
Търси от БГ и вземи което е читаво - и Вентото не е лоша колица. :D
Гледай отдолу за корозия най-вече, че погнийват - особено австрийки и германки - италианките не толкова.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот Golf_Diesel_ » Чет 19 апр 2012 15:54


Пасат-и ако имаш възможност вземай 110 коня :wink:


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот myrshavija » Чет 19 апр 2012 16:12


Все пак избирай по-запазената кола - като купе! Мотор се прави по-лесно, а и 90 коня с малко пари могат да се доближат до 110 фабрични. Е, 110 могат да се засилят повече, но ... няма пълно щастие. :mrgreen:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 19 апр 2012 17:20


Много сериозни ръжди има и по двата модела. Толедо L1 фейслифт(задължително от 96г натам) е много по-добро в това отношение. Вътре е copy/paste на Венто + 5та врата отзад. Поддръжката е като на Б4/Венто.

http://www.mobile.bg/11334758259530252


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот kris11 » Чет 19 апр 2012 18:51


Б4 комби бензин 2л ADY ili AGG. Вентото си е кошник както и да се гледа , че и по-дърто от Б4 ката на години.
На дизел недей налита- може да е многомилионник с потенциални проблеми за ново турбо, ниска компресия =затруднено палене на студ, димене. Ремонт на дизле мисия невъзможна. 2л ровката гори колкото 1,8 почти, но и 2 та мотора имат висок въртящ момент още на 2400 об. Слагаш 1 ГИ и се раждаш. Не налитай на 1,8 поради възможността за обикновенно газово с безкрайните проблеми и по-висок разход.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот eminem94 » Чет 19 апр 2012 19:51


kris11 написа:Б4 комби бензин 2л ADY ili AGG. Вентото си е кошник както и да се гледа , че и по-дърто от Б4 ката на години.
На дизел недей налита- може да е многомилионник с потенциални проблеми за ново турбо, ниска компресия =затруднено палене на студ, димене. Ремонт на дизле мисия невъзможна. 2л ровката гори колкото 1,8 почти, но и 2 та мотора имат висок въртящ момент още на 2400 об. Слагаш 1 ГИ и се раждаш. Не налитай на 1,8 поради възможността за обикновенно газово с безкрайните проблеми и по-висок разход.



Колега всичко е супер,ама не съм фен да имам бомба в багжника,нищо лично ...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта