Компютър RP 1.8 Mono

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Нед 15 юли 2012 17:10


Колеги имам проблем с тоците на голфчето ( води се моно инжекция но е с 2 помпи, една в резервоара и една нагнетателна от долу. Колата не е преправяна така е купена). Като прочетох разбрах, че е рядък модел, заради помпите. Проблема ми е с компютъра и пробвах да слагам от други РП мотори и няма никаква разлика. Въпроса ми е дали има разлика в компютрите при двата модела (с една или с 2 помпи). И ако е "ДА" дали трябва номерата по Bosch и VAG на новия комп да са едни едни и същи с настоящия ми компютър ? http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1342368230h.jpg




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот pas1.8mi » Нед 15 юли 2012 18:36


РП с две помпи не съм виждал! :shock Какъв ти е проблема с Компа,че търсиш друг?


Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Cern Swiss » Нед 15 юли 2012 18:55


Аз пък не съм виждал RP с една помпа! mhihi Всички са с 2 заводско и това не ги прави редки.
Компютрите са 2 модела - с 25 и 35 пина, няма как да ги объркаш, буксите са различни.


Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Нед 15 юли 2012 19:07


Ами колата не иска да пали. Смених масло и гарнитури на капака на клапаните, на картера гарнитурата и тръгнах и колата ми изгасна в движение, заби муцуната и спря. Гледахме свещи, помпи, бензин стига отпред до дюзата а самата дюза не иска да отвори да пусне бензина. Като дам дирекно на дюзата ток от акумолатора и почва да пръска, и ако врътна стартера пали веднага, и работи там около 5-10 сек, докато изгори това което е впръснало и после изгасва. На всякъде стига ток , смених 2 компютъра пак от РП мотор и не става и купих и ново реле за помпите . Викнах един познат и след много ръчакане остановихме, че на релето, което подава импулс към помпите да тръгнат е разменило полюсите, на - идва + и обратното... до колкото съм запознат компютъра предава информацията на релетата кое кога да подаде импулс ?? Мисля, че някаде е дало на късо по електрониоката, защото всичко е наред. Като цяло това ми е проблема... :/ от 5 дена съм се хванал за главата


Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Cern Swiss » Нед 15 юли 2012 19:13


Релето вероятно си е наред, не го ръчкайте. Като дадеш контакт помпата върти ли и кара ли бензин до моното?
Релето има - и като дадеш контакт този - става +, което е нормално. Доколкото разбирам, не ти стига ток до дюзата, за да отваря тя. Прозвъни си кабела от компа до дюзата и виж дали не е прекъснат. Вероятно си с 25-пинов комп, номер 13 ти е управление на дюзата.


Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Нед 15 юли 2012 19:15


Да тока който стига до дюзата е прекалено слаб за да я отвори, като цяло кабела си е наред този от дюзата до компа, гледах го


Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Cern Swiss » Нед 15 юли 2012 19:19


Колко слаб, колко волта? Съпротивление мерил ли си му от пина на компа до дюзата?
Или имаш пад заради зацапани контакти някъде (букси), или компа се е предал. Аз залагам на първото. Почисти със спирт на спрей (контактен спрей) буксата на компа и буксата на моното и виж ще идва ли по-висок волтаж до дюзата.


Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Пон 16 юли 2012 0:34


Колко волта трябва да идва до дюзата на моното защото го мерих с крушка като цяло да вида дали идва някакъв ток до самата дюза и лампата едвам светеше и колко Ом-а трябва да идват на пин-а на компа до дюзата, и ако идват прекалено малко или повече какво да констатирам, че компа е заминал. Защо като продвах другите 2 компа тогава пак от РП мотор нямаше разлика, не ми вярва да е станало от зацапани букси защото го направи в движение докато карах с 80/90 км/ч... всичко стана изведнъж..


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот pas1.8mi » Пон 16 юли 2012 18:34


Cern Swiss написа:Аз пък не съм виждал RP с една помпа! mhihi Всички са с 2 заводско и това не ги прави редки.
Компютрите са 2 модела - с 25 и 35 пина, няма как да ги объркаш, буксите са различни.



Това не го разбрах сериозно ли го мислиш?При първите Рп-та имам спомен ,че са с 6В дюза през гасящ резистор(външен),което до някъде обяснява слабото светене на лампата!Провери си датчика на Хол,защото ,ако е повреден няма да има и управление на дюзата! :idea:Комутатора и Бобината проверени ли са?


Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Вто 17 юли 2012 0:01


Датчика на Хол работи, както комутатора и бобината.. ток има да те утепа :? Голям филм е тази кола


Потребителски аватар
Ceki4aGTI
Мнения: 175
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компютър RP 1.8 Mono

Мнениеот Ceki4aGTI » Сря 18 юли 2012 11:13


Колеги, много съм зле... след 1 седмица търсене защо колата не пали... вчера разбрахме, че ни бяга маса.. и след продължително ръчкане открихме, че масата която се връзва за главата на двигателя, просто беше изпаднала facepalm facepalm



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта