Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Пон 15 авг 2011 17:54


Golf 4 TDI 90 bhp AGR 2000 година .Колата няма тяга при ускорение все едно тубината е блокирана от електрониката и не го пълни както трябва.Колата получава изблици на младост и ярост когато и хрумне.Случвало ми се е сутрин да запаля 1-2-3 предавка върви като ,,истребител'' гася и след това пак по старомо.Така сменил съм Дебитомер.Колата е без променлива геометрия това трябва да е ясно на повечето от тук.Днес отидах в Bosch service Стара Загора.След диагностиката и пробна смяна на клапан n75 положението е същото .Задрасваме новия Дебитомер който ако не се лъжа показва нормални граници ,но не искам да ви заблуждавам с цифри.Мисля ,че видях някаква стойност 800 както и да е хората ми казаха че е нормално.ЕГР-а показваше 60% на място ако не се лъжа казаха ,че е отворен доста .Другото което е направи им впечатление,че турбото вдига голямо налягане на място при около 900 беше без газ ако не се лъжа и към 1600 или 1800 при подаване на газ на място.Турбината надуваше по време на път максимално около 1600 - 1800 при газ до ламарината.Като положението беше тромаво с новия n75 както споменах.Тях ги притесняваше факта ,че неможаха да изтрият грешка за клапана ELAF или нещо такова който спира притока на гориво към помпата.Аз го бях сменял защото той изгоря но това си беше след появата на загубата на мощност.Казаха ми че трябва да проверят инсталацията на колата или да сменят компютъра.Някакви идеи колеги ?




Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот m&m16v » Пон 15 авг 2011 21:08


Не си за този раздел!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот Sashko_Trg » Пон 15 авг 2011 23:41


Колега това 1600 - 1800 става въпрос за налягането на турбото ли е какво ???Ако ти прави 1,8 бара налягане, как не ти е гръмнало турбото още не знам ? Ама ме съмнява толкова малака турбинка да прави такова налягане, ама според мен влиза в авариен режим. Пиши едно ЛС на "ifidik" да видим той какво ще каже, пък ако искаш може да потърсиш малко из търсачката за подобен проблем ?


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот ventotdi » Пон 15 авг 2011 23:46


Пробвай със затапен EGR .Мен ми навява мисълта ,че не се затваря добре !


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Вто 16 авг 2011 0:13


Sashko_Trg написа:Колега това 1600 - 1800 става въпрос за налягането на турбото ли е какво ???Ако ти прави 1,8 бара налягане, как не ти е гръмнало турбото още не знам ? Ама ме съмнява толкова малака турбинка да прави такова налягане, ама според мен влиза в авариен режим. Пиши едно ЛС на "ifidik" да видим той какво ще каже, пък ако искаш може да потърсиш малко из търсачката за подобен проблем ?
В накаква друга мерна единица е на програмата на бош PSI незнам точно говоря това което съм видял като цифри на компютъра.


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bangobango » Вто 16 авг 2011 0:23


1600-1800mbar най-вероятно. Като извадиш около 1000mbar атмосферното налягане и остава надув 0,6-0,8 бара , което при максимална газ ми се вижда малко. Може да нямаш променлива геометрия, но пак би трябвало налягането максимално да е към 0,9-0,95бара поне така мисля.


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Вто 16 авг 2011 0:41


Имам ново разяснение от един колега във дизел форума при грешка на клапана-за гасене,компа подава наполовина гориво-тоест никога няма да тръгне да върви!Повечето случай заради проблем в реле н109 към съответния клапан се подава независим плюс,и така изкача грешката!Провери си инсталацията или отиди при човек от форума!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 16 авг 2011 8:15


Колега в дизел форума имаше тема точно за реле 109, ако искаш я виж и може да направиш тая процедура да видим как ще върви колата тогава.

Ето виж как става работата

http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... =16&t=1042


Потребителски аватар
bobomv
Мнения: 91
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот bobomv » Пон 16 юли 2012 14:18


Колеги все още не съм намерил решение на проблема но интересното е че 2 пъти ми се случи.След като загася колата и я запаля отново колата върви като оса .Набира тяга никакви грижи гася паля веднага и пак няма никой вкъщи.Върви като без турбо свири си нормално докато набира но тягата след оборотите в които колата се стряска просто я няма??? Нещо дребно ще е но какво е незнам.


Потребителски аватар
ivkobiks
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 30 юни 2012 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: españa

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот ivkobiks » Пон 16 юли 2012 23:27


пи4 проблема е в турбото.на мен ми праве6е така докато не замина и на го смених


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот Sashko_Trg » Пон 16 юли 2012 23:35


Турбото сигурно пренадува и трябва чистене това ти е проблема, щом се оправя при рестарт на двигателя няма какво друго да е. Той инча проблема щеше да е постоянен и няма да се оправя колата.


Потребителски аватар
ivkobiks
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 30 юни 2012 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: españa

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот ivkobiks » Вто 17 юли 2012 8:46


ми да колата минава в авариен режим и като рестартира се оправя,досу6т като моя г4


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот hooligan_sk » Вто 17 юли 2012 8:52


Sashko_Trg написа:Турбото сигурно пренадува и трябва чистене това ти е проблема, щом се оправя при рестарт на двигателя няма какво друго да е. Той инча проблема щеше да е постоянен и няма да се оправя колата.


AGR няма променлива геометрия :!:


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот red.devilll » Вто 17 юли 2012 13:29


:да:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Golf 4 TDI няма тяга при ускорение

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 17 юли 2012 17:01


hooligan_sk написа:
Sashko_Trg написа:Турбото сигурно пренадува и трябва чистене това ти е проблема, щом се оправя при рестарт на двигателя няма какво друго да е. Той инча проблема щеше да е постоянен и няма да се оправя колата.


AGR няма променлива геометрия :!:


Това не го знаех сори facepalm facepalm



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stoian55 и 49 госта