Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
kosam@
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 22:33
Автомобил: Lexus GS-300
Двигател: 2JZ-GE
Местоположение: Salzburg
Контакти:

Re: България - Италия

Мнениеот kosam@ » Чет 01 мар 2012 19:14


Така, до Италия стигнах, но нямах време да пиша по-рано.
Реших да дам малко информация по-пътуването, ако на някой като мен му се наложи.
На 16 февруари тръгнах от Червен бряг, София за Гърция, от там минах, защото бях сам.
Стигнах до границата към 12:00ч, допълних газ до горе и продължавам напред.
Разхода в България ми беше 8,2л.
До Солун и малко по надолу, чисто и ясно.
Ферибота ми беше в 21:00ч и не бързах за никъде така че, средно скорост около 100км/ч.
Сняг по-надолу имаше, ноо магистралата е чиста.
Като в Игуменица там вече късмета не беше на моя страна, защото за Ventoutis в 21:00ч, нямаше места. И чаках следващия в полунощ Superfast, който беше и по скъп, но си взех каюта в която да съм и с други хора, защото е по-евтино. Та цените бяха 51,30 евро за колата и 84,96 евро за мен. Но така или иначе в каютата бях сам :D .
Магистралата в Гърция се плаща: Диод 1: 2,40 евро, диод 2: 2 евро, диод 3: 2евро и диод 4: 2 евро - евтинийка. Разхода в Гърция ми падна на 8л и ми стигна цалата бутилка до пристанището, която е 37л. Ферибота все пак си заслужаваше цената.
На 17 февруари към 11:30ч вече бях заредил газ на Бари на 0,850 цента/л.
И към 15:00ч бях в Рим и цялата магистрала от Бари до Рим струваше 30,50 евро. Средна скорост 135-140 км/ч, на места с повечко :) . Разхода там вече се качи на 10,5-11л на сто. Сметката на края ми излезе: 150лв газ + 137евро ферибот + 38,9евро магистрала = 495 лв или в евро около 250.
Линк със снимки от пътуването, не са кой зне какво, но бях сам и снимах в движение:
http://kosama.snimka.bg/europe/b-lgariy ... 3.26501307

И едно клипче си намерих:




Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: България - Италия

Мнениеот H2O » Пон 05 мар 2012 20:15


Много добър отчет на пътуването :applause: Дано стане традиция на всички ни да описваме пътуванията си.Цени,разходи и всичко което е необходимо при пътуване с кола(и без кола)в чужбина.Бях опитал преди време,но поста ми изчезна благодарение на някой от модераторите.За да се насърчи,потребителите да описват своите преживявания(лично мнение)може да се промени и заглавието на раздела.


Потребителски аватар
simeon911gt
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 31 май 2010 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване до Италия, магистрални такси и др?

Мнениеот simeon911gt » Чет 26 юли 2012 13:50


Аз имам въпрос понеже скоро ще патувам до Италия каква е цената ма дизела и какви са магистралните такси до Болония?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Пътуване до Италия, магистрални такси и др?

Мнениеот Aprilia » Пет 27 юли 2012 17:50


simeon911gt написа:Аз имам въпрос понеже скоро ще патувам до Италия каква е цената ма дизела и какви са магистралните такси до Болония?

Преди 1 седмица бе6е 1,60 евро, ако зарежда6 събота след 5 или неделя на бензиностанциите Аджип има отстъпка 10 цента и е 1,50 :wink:


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Пътуване до Италия, магистрални такси и др?

Мнениеот gr_kanev » Нед 29 юли 2012 20:51




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Vlad777 » Пон 12 сеп 2016 12:55


Очертава се пътуване до гр. Сиена, който е на юг от Флоренция. Ще пътуваме с кола по пътя през Сърбия, Хърватска и Словения.

Въпрос 1:
Ако някой е пътувал и може да ме посъветва откъде да мина в Хърватска след Загреб - посока Риека и от там към Триест или през Любляна в Словения и пак към Триест?

Като цена сметнах, че е все тая - ако се опитам да избегна винетката в Словения (15Е за 7 дни) и караме през Хърватска до Риека и Рупа ще трябва да платим 200 куни в посока = 26 евро (Lipovac - Zagreb = 122 куни; Zagreb - Rijeka = 70 куни; Rijeka - Rupa = 8 куни)

От друга страна ако от Загреб тръгна за Любляна в Словения ще платя в Хърватска 130 куни = 17.50 ЕУР (Lipovac - Zagreb = 122 + Zagreb - Bregana = 8)

Т.е. в единия случай са 52 евро в двете посоки в Хърватска и може да се мине без винетка в Словения, в другия случай са 35 евро в Хърватска + 15 в Словения = общо 50. т.е. е същата работа.

Въпрос 2:
Като влезем в Италия накъде е по-добре да се мине за Флоренция и Сиена? Ясно е, че магистралите в Италия са скъпи (Триест-Флоренция 31.00 € за 400 км :confused ), но в едната посока ако караме по магистрали, може пък в другата хем да спестим таксите, хем да поразгледаме италианската провинция. Не съм бил там и ми е интересно как са пътищата извън магистралите?

Приемам съвети за маршрути в североизточна Италия - идеята е да спираме за по кафе и разходка в някое готино градче, а защо не и нощувка. Венеция май няма смисъл да се бутаме - до колкото разбрах е позагубила чара си. Нещо по-спокойно и красиво, което не е бъкано с туристи?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Pichaga » Вто 13 сеп 2016 8:05


Владо, мога да ти кажа само за пътищата в северна Италия, които не са магистрала.
Много добри, с рехаво движение, ако си извън района на градовете. Ако си около градове е тегавко.
Аз съм пътувал магистралата Венеция-Милано миналата година. 4 ленти, 2 са заети само от камиони, които карат в колона като влак и се изпреварват във втората лента. Другите две ленти са кола до кола каращи със 140-170 км час, броня до броня. Ако стане нещо стават адските верижни катастрофи по 50-100 коли. Аз видях две. Бях и с рент-а-кар и постоянно се оглеждах в огледалата и спазвах дистанция. За съжаление като някой италиано видеше място се набутваше пред мен. За 12 дни и около 2000 км по магистрали това са ми впечатленията. Нервно се кара


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Vlad777 » Съб 08 окт 2016 23:15


Сега погледнах, че по пътя е бъкано с аутлети, та се чудя къде има смисъл да спрем - някой ако ги е обикалял да даде жокер:
1. Palmanova Outlet Village - близо до границата със Словения
2. Noventa di Piave Designer Outlet - преди Венеция
3. Occhiobello Outlet Village - на югозапад от Венеция, преди Ferrara
4. Mantova Outlet - гр. Mantova на юг от Модена, където ще гледаме музеите на Ferrari
5. Barberino Designer Outlet - На север от Флоренция
6. The Mall - гр. Leccio на югоизток от Флоренция (за този разбрах, че има много от скъпите италиански марки, но те не ме интересуват особено)
7. Valdichiana Outlet Village - на изток от Сиена

На тази карта съм ги наслагал всичките изброени - по принцип има и други, но тези ще бъдат по път (на този сайт ги гледам: http://www.outlet-village.it/). Със сигурност няма да мога да посетя повече от 2, та затова питам кои да са, ако някой е бил там вече?


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Gandalf » Пон 10 окт 2016 16:13


Отлети номер 1 и 7 реално са с еднакви магазини. Това лято обикалях Тоскана.
Магистралата от Палманова до Флоренция мисля, че беше около 28Е. Ако бързаш не карай по безплатните пътища средна скорост около 50км/ч.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 окт 2016 20:55


Пътувахме и се върнахме. Проблеми или чакане по границите нямаше.

Минахме по маршрута: София - Белград - Любляна - Падоа - Болоня - Ферара - Флоренция - Сиена.

Закъсняхме с тръгването и потеглихме по-късно от планираното - около 20:30 ч. Докато стигнем до границата и заредим вече беше 21:30 ч.

В 10:00 ч. бяхме пред "аутлета" в Occhiobello - тотална смешка. Има 3 магазина на кръст - никакъв смисъл да се ходи до там.

Заедно с часовата разлика до тук бяхме пътували 13 ч и 30 м. Google maps показваше 12 ч. и 15 мин.

Минахме и през Ferrara - нищо кой знае какво и се насочихме към Флоренция.

Интересното е, че по пътя от Болоня за Флоренция магистралата се раздвоява. Едното е панорамен път (PANORAMICA), който се изкачва високо в планината и има много завои, а другото е директна магистрала през тунели. Ако бързате - изберете директната (DIRETISSIMA).
a1-firenze.jpg
A1 Флоренция


Магистралните такси в Италия до Флоренция бяха общо около 30 евро. От Флоренция до Сиена почти няма магистрала - само около 15-20 км от общо 70 и за нея се плаща 1.60 E.

Аутлетът, който си заслужава да се посети е Barberino Designer Autlet, който е много подобен на този до Виена (Част от веригата McArthurGlen Designer Outlets). Такъв е и аутлета до Венеция (Noventa di Piave Designer Outlet).
barberino-outlet.jpg
Магазините в Barberino Designer Autlet



Уникално място е Тоскана - препоръчвам на всеки да отиде там поне за 1 седмица :th_up


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот Andonov » Чет 03 ное 2016 11:35


Само за темата, след Любляна тествах и скоростния път Н4 към Гориция, но лично на мен не ми допадна особено за кола с 19" джанти. :biggrin Много от участъците имат напречни пропадания начесто и не е приятно. Трафик няма за разлика към Триест.

П.С. Само в този участък и в Сърбия на много места си мислиш че караш в българско :mhihi


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

България-Италия през Словения-пътни такси

Мнениеот H2O » Нед 19 яну 2020 14:16


Здравейте! Знам, че има подобни теми, но с остаряло инфо. Интересуват ме пътните такси, през страните до Италия, вкл. и таксите в Италия до Равена. Знам, че има хора, които пътуват редовно и са запознати с подробности :c020
Ако, знаете и за горивата...че това моето харчи 9-10 бензин!

Последна промяна от Vlad777 на Пон 20 яну 2020 11:29, променено общо 1 път.
Причина: какъв е проблема да се получи актуална информация в старата тема?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: България-Италия през Словения-пътни такси

Мнениеот Кайзен » Нед 19 яну 2020 17:04


Сърбия: 14,50€
Beograd - Dimitrovgrad: 11,00€
Beograd - Sid: 3,50€
https://docs.google.com/viewer?url=http ... f&pdf=true
Цена на бензина: 1,25-1,30€/л

Хърватска: 135 куни (18-19€)
A3 Zagreb - Lipovac: 128 куни
Zagreb - Bregana: 7 куни
http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist
Цена на бензина: 1,30-1,35€/л

Словения:
месечна винетка 30,00€
седмична винетка 15,00€
https://www.dars.si/Vignette_system/About_the_vignette
Цена на бензина: 1,30-1,35€/л

Италия: имаш две възможности
1) Barriera di Villesse - Venezia Est: 10,40€
и после по безплатния SS309 на юг
2) Barriera di Villesse - Ferrara Sud: 19,40€
и после по един от безплатните RA8/SS16
http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/gis.do
Цена на бензина: 1,60-1,65€/л

Аз бях миналата година в Lido di Pomposa, но пътувах от Германия към Равена.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: България-Италия през Словения-пътни такси

Мнениеот H2O » Нед 19 яну 2020 19:55


Много изчерпателно и бързо! Благодаря ти!


Причина: какъв е проблема да се получи актуална информация в старата тема?
Re до Мода: Защото търсачката на форума не е Google! Трябва да улучиш поне две думи в заглавието от 475 стр. Много добре знаеш това. Въпроса беше за точно определен маршрут.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Италия с кола, магистрални такси и съвети?

Мнениеот VWGT » Пон 27 дек 2021 22:16


Да повдигна темата с няколко въпроса относно винетката в Словения и границата с Италия.
Трябва ми за Януари месечна словенска винетка, в момента доколкото разбирам може да се купи само като стикер. От къде става закупуването при влизането по е70 от Хърватска, от първата бензиностанция по пътя ли? Примерно тази: https://www.google.com/maps/place/Petro ... 15.6861115
Предполагам цената е нормалната - 30 евро?

В Италия има ли в момента някакъв ковид контрол при влизането? Ако ДА, в какво точно се изразява? Мога ли да вляза от тук или трябва да е от Н4: https://www.google.com/maps/@45.9418322 ... 312!8i6656

И последно ако преспивам (1 нощ) в Италия, това води ли се транзит и трябва ли да го обявя на границата и да попълвам PLF? Общият престой в Италия ще ми е под 24 часа.
edit: на последното си отговорих от тук: https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy транзита е до 36 часа, плф-а е задължителен. Няма затворени входни пунктове. Проверяват за стандартното ПЛФ+сертификат. За деца под 12г про транзит не се изисква тест.

едит:15.01.22
Никой за нищо не те спира по границите вътре в шенген, влизаш, излизаш от където искаш. Единственият контрол е стандартния паспортен по външнатата шенгенска граница. Сертфикати, PLF-и, транзит ...нищо. Влизането лесно, обаче после без сертификат не можеш да ползваш WC-то на бензиностанцията, нито храна от магазина да си купиш.

Няколко думи за цената на дизела: в Хърватска е около 1.65 евро, Словения 1.44 евро, Италия най-тънко на селфсървиз е 1.75, иначе 1.85, във Франция от 1.85 евро нагоре.

Последна промяна от VWGT на Съб 15 яну 2022 23:58, променено общо 2 пъти.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта