Passat - комби или Шкода Октавия-комби

Техническа и сервизна информация за Passat
janissary
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 24 окт 2006 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat - комби или Шкода Октавия-комби

Мнениеот janissary » Вто 24 окт 2006 10:54


Здравейте фенове,
скоро ще си купувам по-голяма кола и ми тябва съвет, дали да бъде Пасат-комби или Октавия-комби дизеларки?
Шкодарите ме съветват да бъде Шкода. Пасата давал доста дефекти, а феновете в Роувър ми казаха, че Октавия е била тясна за пасажерите и само багажника е голям.
Аз съм навит на Октравия 4x4 или Пасат-комби 2.5 ТД 4x4.
Ако имате опит моля споделете!
Предварително благодаря!




Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Вто 24 окт 2006 11:51


Октавията е почти наполовина като цена.
Бих предпочел нея.По-рационален избор.ТДИ.
Иначе двигателите са на ФВ.


Потребителски аватар
theater
Мнения: 93
Регистриран на: Съб 14 май 2005 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот theater » Вто 24 окт 2006 12:48


Е то няма база за сравнение - Оставията е доста по-евтина от аналогичен пасат.
Това, което са ти казали за тясното купе идва от това, че Оставията е на базата на голф, а пасата е малко по-големшък. :wink:


janissary
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 24 окт 2006 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот janissary » Вто 24 окт 2006 12:54


А несъм съгласен. Виж в мобилето тук и в германи, че шкодака е малко по скъп...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 24 окт 2006 12:55


Това, което гледах като класове на обурудване, VW е поне класа отгоре. А и ако не са ми проблем парите, бих си взел оригинала, разбира се!. Но банковата сметка си е твоя. Ти решаваш!


Потребителски аватар
lz1kka
Мнения: 294
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 9:57
Автомобил: Audi A8 D3
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот lz1kka » Вто 24 окт 2006 16:07


Един глас за ПАСАТ от мен!


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот KGL » Вто 24 окт 2006 16:11


Шкодата найстина е доста по тясна от пасата. Ако нормално българче седне от зад му е тясно на крачетата. Аз съм за пасата, а за чупенето съм си писал мението, зависи от задкормилното устройство. Успех и със здраве да си караш пасата :lol: : vw fen


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот astragt » Вто 24 окт 2006 16:37


Известно време карах шкода октавия 1.9ТДИ 4х4 Комби.
Бих казал прекрасен автомобил! За около 80-90 000 не даде никакъв дефект, а експлоатацията му беше зверска! Беше малкия дизел 90к.с. и да ти кажа не, че не става за каране, но бих избрал по-мощен мотор.
Еквивалента му на фолксваген /пасат/ не съм карал, но чак пък голяма разлика в купето не мисля, че има. Аз лично ако купувам в момента обаче, бих забил един пасат комби 1,9 ТДИ 131к.с. Но истина е, че шкодата ще е по-евтина. Това което предполагам си знаеш е, че задното окачване на шкодата е независимо само при модела 4х4, на останалите си е мостче. При пасата не съм запознат, но предполагам е същото.
Общо взето пак опира на лична преценка, конкретен автомобил и бюджета разбира се ;)

Същност сега се сетих, често гореше някоя от стоп светлините отзад. Не знам що ма и на фабиите беше така /дет се вика туи да му е кусура :) /.


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Asen_D » Вто 24 окт 2006 19:33


Пасат с две ръце,но зависи какво гониш - цена или качество.. :!:


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Passat - комби или Шкода Октавия-комби

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 24 окт 2006 20:25


janissary написа:Здравейте фенове,
скоро ще си купувам по-голяма кола и ми тябва съвет, дали да бъде Пасат-комби или Октавия-комби дизеларки?
Шкодарите ме съветват да бъде Шкода. Пасата давал доста дефекти, а феновете в Роувър ми казаха, че Октавия е била тясна за пасажерите и само багажника е голям.
Аз съм навит на Октравия 4x4 или Пасат-комби 2.5 ТД 4x4.
Ако имате опит моля споделете!
Предварително благодаря!

КОлега и двете коли са от един кажи речи производител.........така де ползват еднакви ДВГ-та,според мен частите на Шкодата са пъти по евтини,най-добре закарай и двете коли н ачитави майстори и те ще ти кажат кай в зависимост от проблемите.Шкодат акато цяло е и по-евтин а със сигурност,такаче решавай,но Шкодата е добър вариант и е за предпочитане ако е читава.


Meister
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 15 окт 2006 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Meister » Вто 24 окт 2006 20:27


Не купувай 2.5TDI, много скъпа поддръжка,(над 1000 лв за смяна на ангренажа), а ако ти се наложи да правиш някакви ремонти по мотора, си направо умрял.А иначе ти Голф ли искаш да караш, или пасат, голямата кола не иска кой знае колко повече, а дава яко


Boro
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 22 дек 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Boro » Вто 24 окт 2006 20:58


Шкодата е по-тесничка, все пак е на базата на Голф. Един познат караше чисто нова Октавия и след проблеми с спирачни дискове и табло заяви, че е боклук и си купи Мазда 6. По-горе видях и противоположно мнение. Не бих си взел Пасата с надлъжен двигател, защото в комбинацията с предно не ми харесва.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 24 окт 2006 21:25


Колега защо не се огледаш по лизингови къщи и дилъри на vW .Бащата на Моя позната от Добрич миналата седмица купи от такйава къща Пасат Б5 2002г дизел на около 98ххх км за около 27000лв. Сребрист металик лимузина.Предмият собственик е спрял да плаща вноските поради затруднение.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Passat - комби или Шкода Октавия-комби

Мнениеот niks76 » Вто 24 окт 2006 21:56


КОлега и двете коли са от един кажи речи производител.........така де ползват еднакви ДВГ-та,според мен частите на Шкодата са пъти по евтини,най-добре закарай и двете коли н ачитави майстори и те ще ти кажат кай в зависимост от проблемите.Шкодат акато цяло е и по-евтин а със сигурност,такаче решавай,но Шкодата е добър вариант и е за предпочитане ако е читава.[/quote]4астите са на една и съща цена,а шкодата е само малко по тясна,избора е твои но можеш да вземеш под внимание 4е след време ако решиш да сменяш колата,пасата си държи цена и по се търси;(в момента имам пасат 1.9помпа дюза 2000г и шкода супърб2.5тди 2002г,познаи коя от двете пове4е карам,а конфорта е по4ти същия,и двете са с типтроник ама немското е по така(пасата ми е на пове4е км)вси4ко е на късмет с една кола;успех


Потребителски аватар
nikolow_kz
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 16 окт 2006 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот nikolow_kz » Пон 30 окт 2006 15:57


AGS написа:Пасат с две ръце,но зависи какво гониш - цена или качество.. :!:
Имам 2ма приятели бакшиши с шкоди 1ят като взех пасата искаше един вид да ги бартеросаме-точно поради пречината за широчината в купето!като цена за купуване и обслужване на октавията е доста по приемлива!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 48 госта