Съвет за избор на прахосмукачка

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот tdi fen » Нед 12 авг 2012 20:22


аз не съм за zelmer имах хлебопекарна за 3 месеца се скапа тотално онзи в сервиза като отвори тефтера да на zelmer да я впише цял ферман всякакви уреди явно не са от качествените лично аз си мечтая за безшумна прахосмукачка но са много скъпи иначе използвам един tarus вече доста години нищо не сменяно,дори филтъра но е супер шумна




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 12 авг 2012 20:25


passatdriver написа: Хвърлил съм око на Зелмер ?

По-добър избор едва ли ще намериш! Лично аз имам много познати със зелмер било то перящи или обикновенни! Никой до сега не е имал проблем! Само изисквай продавача да ти попълни гаранцията както си трябва, и да ти обясни как и кое работи по нея, да си сигурен че всичко е както трябва! :да:


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот maistora_1 » Нед 12 авг 2012 20:49


milmar написа:Като се напълни пепелника в колата, сменяш ли колата :D , ако е така евала :да: .
Мисълта ми е - има и маркучи, има и четки да се продават отделно.


Колега, подскажи как да се сдобия, защото май всяка марка производител си има собствен стандарт на диаметъра и незнам да има универсални.
Относно маркуча се пробвах, но съединенията при кривките така са ги направили, че като ги разглобиш веднъж и край - нямат сглобване, защото им се счупиха закрепващите елементи.

И не съм доволен от мощноста на тези, които имам...


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот levonik » Нед 16 сеп 2012 8:45


Здравейте! http://www.mit.bg/rw/items/ArnicaJumboP ... -plus.html Какво ще кажете за това? Ниска цена, воден филтър, няма НЕПА филтър, който май задължително трябва да се сменя и е бил скъп. Но пък не намерих отзиви. Трябва ми работно добиче!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот LILO&STICH » Нед 16 сеп 2012 11:17


Чак пък скъп.Чак пък често да се сменя :roll:
Аз ползвам зелмер http://www.pazaruvaj.com/prahosmukachki ... sanie.html вече 4-а година.Едва сега почва да ми почернява хепа филтъра.Гледах го и варира от 15 до към 35лв.Най-скъпият е на бош mhihi
Досега не съм имал никакви проблеми.Много добре се справя с мръсотията :wink:
За мен е перфектна.Имам познат с който си взехме по едно и също време на филипс подобна.Е съсипа се да ходи в сервиз :Mr Green Fun


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот muns61 » Нед 16 сеп 2012 11:55


Не е толкоз важно каква е прахосмукачката, а колко често се ползва и как се чисти...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот milmar » Нед 16 сеп 2012 11:59


muns61 написа:Не е толкоз важно каква е прахосмукачката, а колко често се ползва и как се чисти...

:да:
Една системно непочиствана прахосмукачка е потенциално дефектирала. За сведение въздухът преминаващ през тръбата, торбичката с боклук и т.н. е и охлаждащ за електромотора. Той е ей такъв малък, а 1000-2000W, без охлаждане загива!


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот Haralampi » Нед 16 сеп 2012 12:08


За мен циклонните безфилтърни прахосмукачки са прахосмукачкиТЕ! Има чудесни модели на Philips и DirtDevil. И не толкова чудесни модели (определено за избягване!) на Hoover!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот LILO&STICH » Нед 16 сеп 2012 12:12


Haralampi написа:За мен циклонните безфилтърни прахосмукачки са прахосмукачкиТЕ! Има чудесни модели на Philips и DirtDevil. И не толкова чудесни модели (определено за избягване!) на Hoover!

Ти борил ли си се с циклонна прахосмукачака да и миеш/сменяш филтъра :roll: Който не е толкова ефтин :!:

http://www.tetbg.com/products/category/e0756b2/1
:wink:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот Haralampi » Нед 16 сеп 2012 14:34


Да, какъв е проблема!? Маха се и се мие елементарно и тази процедура я правя веднъж на няколко месеца както е по предписание.
А знаеш ли колко миенета минават преди да се наложи смяна :roll: А я сега пресметни колко ти струват торбичките дето се ползват иначе като носни кърпички :roll: HEPA филтъра си е HEPA филтър, неговата цена не се различава особено от съответните за нормални прахосмукачки. Останалите 2 филтъра също.

Двете огромни предимства на циклонната:

- Евтини консумативи (поради липса на хартиен филтър и миене на HEPA и другите филтри)
- Постоянна и висока мощност (не намалява със задръстването на хартиения филтър)

Откакто ползвам циклонна (няколко години), друг вид прахосмукачка за мен не съществува (освен може би с воден филтър).

Първата в семейството бе Philips и още си се ползва напълно безпроблемно. Изключително доволни.
Втората бе един Hoover, който се почупи след 2-3 месеца и просто я върнах и си взех парите обратно.
Заместителят му е "мултициклонна" на DirtDevil - огромна разлика в качеството спрямо Hoover-a. Засега абсолютно безпроблемно и също изключително доволни от нея.

Изображение


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот Stivi » Нед 16 сеп 2012 15:45


Не знам дали понятието циклонна прахосмукачка включва и използването на някакъв вид воден филтър понеже ако няма такова нещо и да чакам някак си финия прах засмукан от струята да се "утаи" в някакво съдче преди да стигне до основния филтър ми се вижда много оптимистично и поне моят опит с по-евтини "циклони" е - 15мин чистене на къщата после 30мин чистене на филтър mhihi !


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот LILO&STICH » Нед 16 сеп 2012 15:47


Ха. Няма ти се обеснявам :)
Има си една приказка:
Не питай старило,питай патило :)

Те така :)
Гледам,че си все похлупака на тенджерата,та и затов не искам да изпадам в подробности.
Имал съм( при това скъпа), патил съм си,затова споделям. Не мисля ,че трябва да съм роб на една вещ ;)

П.п
Стиви ме изпревари с това за чистенето )
Само е пропуснал да напише,че след прането си без машинка,докато не изсъхне "невероятният" филтър !


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот Haralampi » Нед 16 сеп 2012 17:07


Категорично не мога да споделя вашия опит... нямам представа на какви прахосмукачки сте попаднали... дори почвам да се чудя дали говорим за едно и също :idea:

Направих си труда да снимам филтъра за "неверущите" просто за да отразя фактите, а не за да убеждавам който и да било в каквото и да било - последно е чистен преди около 3 месеца. прахосмукачакта се ползва 2-4 пъти седмично за основно почистване на апаратамент, което значи, че на всеки 3-5 почиствания се изпразва резервоара от събрания боклук, но филтрите не се пипат.

Черната страна е там откъдето влиза въздуха преди да се филтрира от фин прах, бялата и изходящата страна. Т.е. така изглежда филтър след около 50 основни почиствания на апартамент!

Апропо скъпи и спечелили си уважение марки като Dyson предлагат изцяло само прахосмукачки на същата технология.
http://www.dyson.com/vacuums/technology.aspx

Не рекламирам, просто споделям опит :) Пък всеки е свободен въпреки това да си купи Киа докато се убеди сам :)
Иначе си прав - 24ч. след пране на филтрите (което се прави 2 пъти в годината грубо) прахосмукачката остава в "бокса".
Т.е. всеки трябва да прецени до колко е фатална плановата липса на прахосмукачката в 2 дни на всеки 365.
Може би наистина неподходящо решение ако си изкарваш парите да чистиш офиси с нея всеки ден от седмицата.

Ако говорим за реални(защото горното е просто смешно!) недостатъци каквито всяко нещо на този всят има, то недостатъка на тези прахосмукачки е нуждата внимателно и на подходящо място да се изхвърля събрания боклук, иначе се вдига прах! Аз го правя ниско над/в тоалетната внимателно и пускам веданага водата за да не се разхвърча. Тази операция е наложителна веднъж на няколко чистения (в зависимост разбира се от това колко е прашно/мръсно). Аз го правя на всеки 3-4 чистения, още когато резервоара е едва няма и наполовина пълен. Т.е. ако човек иска може да го изпразва и веднъж на 10-ина... когато се напълни.
Прикачени файлове
s1 (2).jpg
s1 (1).jpg


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот LILO&STICH » Пон 17 сеп 2012 10:54


Това ми прозвуча като реклама на рейнбоу или корби mhihi
Пак ти казвам,моето мение е,че не са хубави точно поради факта,че да ти изчисти добре,филтъра и контейнера трябва да са абсолютно празни :!:
Ти явно живееш в няква супер стерилна среда,за да чистиш 2-4 седмично.Или пък ,не излизаш много навън :Mr Green Fun
Моята предишната я подарих на нашите,ама и те вчера ми споделиха,че нестава хубаво следващо почистване,ако има нещо в контейнера.Следователно,филтъра си е мръсен ,или иначе казано,запушен :mrgreen:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на прахосмукачка

Мнениеот Haralampi » Пон 17 сеп 2012 11:39


Всеки има право на впечатления/мнение :roll:
А и поне в това мисля ще се съгласиш - има прахосмукачки... и прахосмукачки!

Но пък да твърдиш, че класическа прахосмукачка чисти добре като се понапълни филтъра и..... мдобре mhihi само първо да помете човек mhihi Именно този проблем при циклонните просто не съществува - мощността е константна.

Ако пък си попаднал и ти на някое Hoover-подобие каквото имах, не се учудвам много. Определено не чистеше добре, а циклона беше толкова циклон, че .... :не:


Аз изложих фатите каквито са (вкл. недостатъците и снимки как изглежда (миещ се!) филтър след ~50 почиствания), пък за всеки важи - take it or leave it :beer
Аз до момента не познавам някой, който да е минал на циклонна и да се е върнал към технология от преди 2 века, но дебюта е твой ;)

Последна промяна от Haralampi на Пон 17 сеп 2012 11:42, променено общо 2 пъти.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта