polo --- yaris

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

polo --- yaris

Мнениеот anpa1 » Съб 18 авг 2012 21:51


здравейте всички
Трябва ми малка кола за жена ми. Чудя се между POLO и YARIS . след 2000г. И за 2те чувам добри отзиви. Мога да отделя до 5000 лв. Интересуват ме дизелови мотори до 100 кс за малък данък. 1.9, 1.4 TDI на VW сравнен с D4D на TOYOTA...??? Бих искал да чуя мнения относно качество, разход, мощност, типични проблеми, цени на части.... Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: polo --- yaris

Мнениеот Special mk3 » Съб 18 авг 2012 22:01


Polo 1.4TDI е по удачният вариант според мен.


Потребителски аватар
Shanovec
Мнения: 452
Регистриран на: Вто 28 дек 2010 17:16
Автомобил: WV POLO 6N1 Golf mk4
Двигател: AEX 1997 AKL 1999
Местоположение: Казанлък / Копринка

Re: polo --- yaris

Мнениеот Shanovec » Съб 18 авг 2012 22:19


love.vw
: vw fen


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: polo --- yaris

Мнениеот red.devilll » Съб 18 авг 2012 22:34


Във форум на VW ми е много чудно какъв отговор искаш да получиш? Тука и за Ауди да попиташ пак ще са две ръце за VW.Пусно тема в Тойота форумо и виж резултата.
Купуваш по читавата от двете ,които намериш и дано ти е на късмет


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: polo --- yaris

Мнениеот velinsl » Съб 18 авг 2012 23:06


По-скоро попитай за слаби места цени на части, ремонти и обслужване тук и тойота-форума.
В тия два форума трудно би получил обективна информация. Не е невъзможно.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: polo --- yaris

Мнениеот Stivi » Нед 19 авг 2012 0:00


По принцип съм фен и на Тойота ама наистина ли искаш да качиш жена си в нещо което изглежда така :banghead: :
Изображение
ако преглътнем това недоразумение със средното табло поне да е минимум 2005 фейслифта че първия Ярис си е грозен и от вън и от вътре ама там 5000лв няма да те оправят така че остава полото, но да не е с 3 цилиндъра понеже за мен това не е истинско дизелово VW /да ме извиняват собствениците на такива/ :beer


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: polo --- yaris

Мнениеот Andonov » Нед 19 авг 2012 0:31


Вземай Поло 1.4тди. Няма да съжаляваш. Мотора е здрав и икономичен, а за конете си доста динамичен на това купе.
И турбината е уестгейт - идеална за градско и жена /да ме извинят дамите/.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: polo --- yaris

Мнениеот lion_heart002 » Нед 19 авг 2012 1:01


red.devilll написа:Тука и за Ауди да попиташ пак ще са две ръце за VW.

Е ти пък,чак пък и луди хора да имаме в форума,не ми се вярва... Надали има човек на тази земя който може да поддържа Ауди както трябва и да си позволява да му върти по 10 000 км на месец да речем и да си купи VW... VW се купува ако нямаш пари за Audi,или ако си решил,че и VW ти върши работа... А не защото VW е по-доброто... :063: :063: :063:


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: polo --- yaris

Мнениеот red.devilll » Нед 19 авг 2012 1:40


виж Колко теми има само и тогава пиши.
Като трябва да имаш много пари да поддържаш Ауди кажи ми каква е разликата между А3 и голф 4 или между пасат и А4.Стига сме си писали глупости.Колегата е много прав като е написал да се пита за минусите на даден модел в дадения форум.
Ако имаш пари да поддържаш голф 4 110 коня не мога да се съглася с теб ,че няма да можеш да поддържаш Ауди А3 със същия мотор 110 коня.А ако неможеш изпъкни какво ми телкова скъпо на тази А3-ка в сравнение с голфа 4-ка или А4-ка с пасат 5?
Много ще ми е интересно да попрочета каква е разликата между тези модели.Ако сравняваш голф3 и ауди А6 или А8 съм съгласен но в дадения клас са напълно еднакви


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: polo --- yaris

Мнениеот nebeto » Нед 19 авг 2012 3:24


Преди 2-3 години бях карал доста км Тойота Аурис те с Яриса са братчета до колкото знам.Немога да кажа нещо лошо за колата,но и нищо неможа да ме накара да карам Тойота вместо VW.Не съм карал/возил и във въпросното Поло за да ги сравня по-конкретно.
Каквото и да земеш - безаварийно шьофиране на жена ти.Успех.


Потребителски аватар
bubo-bubo
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Град

Re: polo --- yaris

Мнениеот bubo-bubo » Нед 19 авг 2012 6:52


Фергюсън отново със силен коментар "По Темата".. Явно е от редовните спамери тук...
anpa1, Аз до скоро карах Тойота Корола, бензин, японска сглобка..
Ами за 4 години не се сещам нещо да се е развалило по нея, едно копче дори..
Яриса е много здрава количка също, но не разбирам защо си се спрял на дизеловите версии?!?
Щом ще се кара градско аз бих взел пъргава японска малолитражка...
Принципно дизела не е агрегат, който блести в градски условия даже напротив..
Особено ако ще се кара на къси разстояния!
Та помисли добре, дали си заслужава за малко по малък разход да имаш кола, която би била доста по претенциозна, по скъпа като покупна цена и като поддръжка и без особена динамика в града..
Аз съм сигурен, че след 2 години каране ако извадим тефтера, нещата ще са в полза на Яриса! :wink:
:beer


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: polo --- yaris

Мнениеот anpa1 » Нед 19 авг 2012 8:40


Благодаря за мненията. Но като се порових по форумите и като разгледах характеристиките и цените маи ще се спра на FORD FIESTA 1.4 CDTI 2002-2005.


Потребителски аватар
sklimoto
Мнения: 261
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 21:07
Автомобил: Pasat 5.5 variant
Двигател: 1.9 avf-2005g
Местоположение: Русе

Re: polo --- yaris

Мнениеот sklimoto » Нед 19 авг 2012 12:58


Пежо 206 след 2003г е най-добрия избор за тези пари.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: polo --- yaris

Мнениеот stivenj » Нед 19 авг 2012 17:20


Колега моето мнение е за Ярис,лично аз ако сменя полото ще е с ярис или нисан,чета тука ,че всички ти предлагат поло,ако знаеш колко се чупят и какви цени имат ще ти се завие свят.Сам си реши ,парите са си твои,не бих вземал на старо такава кола повече,все пак си позволих да го нарека кола.Ще опитам да ти копна какви мнения ми дадоха във форума на ярис,аз зададох същия въпрос там ,но най вече се интересувах,каква е горивната система,скорости, маховик,окачване.За икономия на гориво няма да говора Д4Д,надвишава по икономия полото.Копнах ти отговора на това което е важно да знаеш.Поло е с ГНП-Лукас,Маховик демпфер,скапана скоростна кутия,ремонта на всичко това е по скъпо от колата.

1,4 D4D 75/90к.с. е BOSCH common rail и като цяло електрониката е BOSCH. Маховика е едномасов, надали ще ти трябва да го смениш. Автомобила е с ангренажна верига, ремък има само пистов. Обслужването - 4л масло + 55лв филтри някъде. Ходова част здрава, двигателя също е здрав, много приятно върви, приятно гори. Има достатъчно към момента такива коли по моргите, но като цяло новите части / консумативи не са толкова скъпи, че да взимаш втора ръка. Гледай къде е удряна колата, че скоро дойде такъв ярис и милия всичко му приказно, но имаше проблеми със скъсани кабели от/към ЕКУ-то и други подобни дребни гадостийки, които пък искат време, нерви и пари. Гледай хубаво като взимаш, че търсих такъв за една колежка от форума, но има доста дрънгели, че един ми се строши държача на дюзата като го запалих...... Първо и НАЙ-ВЕЧЕ трябва да се въоражиш с търпение, за да намериш твоята кола. След това вече, със сравнително малко пари, ще имаш приказен автомобил А и ако си малко по-луда глава, може да се направи да върви още по-добре малчо и разхода ще падне леко и няма да повлияе особено на дълговечността на колата
http://www.meat.org/ -> после който иска да муца мръвки ......

http://pleasehelp.hit.bg/


http://www.youtube.com/watch?v=ullTkGA-BvQ - по-здраффффф :D
http://www.youtube.com/watch?v=jXtRsY9f ... re=related - за БЪЛГАРИЯ!!!


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: polo --- yaris

Мнениеот FELIPE » Нед 19 авг 2012 17:37


Не разбрах защо да не погледнеш някоя дизелова четворка 90 к.с.,вместо да се занимаваш с тези недомислици :D .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: steich и 51 госта