Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот krass1 » Вто 25 дек 2012 11:34


Здравейте колеги,

Дойде време да си сменя Голфа(Golf 3 115k.s 2E) със по голяма семейна кола.
Колата ще се кара предимно до работното място(~8км) и обратно и от София до Добрич няколко пъти годишно.

За сега съм се спрял на този модел кола но се чудя кои от тези 2 двигателя е за предпочитане.

2.0 Д4Д 116кс
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/10920.html
- двигателя се произвежда между 2003 и 2005


2.2 Д4Д 148кс (странно е ,че разхода е -1л в сравнение с по слабия двигател)
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/14208.html
+ двигателя е по-нов от 2.0
+ по-малък разход

Този автомобил влиза в границите на сумата която бих могъл да заделя за нов автомобил (<11-12к).
Всякакви коментари ще са добре дошли! Моля хората който карат такива коли да споделят дали разходите който са описани в Ауто.ру са верни, както и какви ремонти са правили и колко горе долу им излиза техническата подръжката за 1г.

Мерси предварително!
(ползвал съм търсачката)

Последна промяна от krass1 на Съб 12 яну 2013 15:59, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот samo_pechka » Вто 25 дек 2012 12:13


Имам приятел с Авенсис 2.2 Д4Д , но със 177 коня . Много ме изкефи ,като кола . Купи я нова и засега не е правил някакви сериозни ремонти . Но сподели ,че в Русе прим. не са запознати много в сервиза с точно този мотор на Авенсис.Наложило се в гаранция да се смени някаква дреболия и "масторите" се мотали почти цял ден в умуване и гледане , а в последствие се оказало ,че е работа за макс два часа .
Инак колата е с голям запас от мощност :да: нисък разход, салона вдъхва качество , обезшумяването е на мн високо ниво , абе добра кола си е :D

Последна промяна от samo_pechka на Пет 25 мар 2022 11:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот eng » Вто 25 дек 2012 14:03


Колегата "само_печка" общо взето е казал нещата как стоят.
да се изкажа и аз предвид това че във фирмата имахме доскоро 2 Авенсиса от гореизброените единия със 116 другия 147 коня и няколко Корола Версо бензин и дизел.Като цяло това са ненормално здрави автомобили, повечето ми колеги едно 95% си мислят че шефчето им е виновно за всичко и си го изкарват на колиците, нямаме кола под 220к.С по-големия мотор на Авенсиса ходихме един два пъти и до Сърбия,Македония,Гърция и т.н.Имам преки и то много впечатления.Двигателите са здрави, но този със 116 коня е муден за моите разбирания з акола и не бих го предпочел, също така незнайно защо му протече рейката на към 200к.км и я сменихме мисля цената беше 1500 лева-нямам спомени обаче длаи е рециклирана, мога да проверя.Колите всичките предлагат перфектна шумоизолация за класа си, двигателите вървят добре, но мисля че ако тоя Авенсис със 147-те коня го набара Пасат Б5,5 с АВФ мотора ще го поцепи отсякъде.Пасата създава и усещането за една идея по-премиум.Сори за офф-а.Та като цяло няма да сбъркаш с покупката лично наблегни на този със 147 коня винаги е по-добре да имаш малко повече резерв от мощност.По завоите се държат добре (версото не толкова но те не е и обект на твоя интерес в случая), Окачването е буквално желязно и въпреки всичкото каране няма нищо пипано по него.Специално този със 147 коня е на 320к.км.Както всяка една японска кола обаче не търпи компромиси с маслото кара се с такова каквото е препоръчал завода производител.Аз се стремя да пазя колите като мои, но на Тракия съм поддържал 180 за известно време никакъв проблем колата се държа прекрасно.
Ако четеш Ауто Билд там имаше преди години една статия за Авенсис с прецакан катализатор и се беше разпушил като димка, не съм сигурен за кой мотор обаче ставаше дума там.Излишно е да казвам че по електронните модули никакви проблеми, зимата си палят само като видят ключа, добавки в нафтата се слагаха смао докато бяха гаранционни.Смяна на хубаво масло и филтри ти е към 300 лева, а да сменяме често дискове но го отдавам на зверската употреба.В този клас бих загледал и Акорд-мисля е още по сериозен автомобил.И при тези двата защитата от корозия е значително подобрена, и въпреки това ако от фау ве предлагаха същото качество и надеждност аз бих се спрял на пасат 5,5-супер кола но не толкова надеждна (лично мнение).
Ако има друго с което да помогна като инфо ще се радвам.
пропуснах да кажа за разхода:Градско София сега в студа се движи около 8,5 до 9 при загрял двигател това е по борд, извънградско при загрял мотор без значение зима/лято със около 110-120 ми дава 5 до 5,5, но много зависи и от самата нафта.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот apa6o » Вто 25 дек 2012 15:42


2.2 D4D карах като учебна - тоя шлеп имаше странно поведение - попадне ли на път с малки, но разположени близо една до друга неравности, направо имах чувството, че съм се метнал на трактора mhihi От друга страна - тия 147 май бяха болни, че никакви не се усещаха, купето е доста тежко. Създава усещане за стабилност, но в града не е най-приятната кола на света. За разход на гориво - нямам наблюдение, но собственика и я хвалеше, че била дуракоустойчива кола. Беше 2008-ма година, на малко километри. Интериора е супер пластмасов по мое мнение, а на задните седалки е твърде тясно като за такава кола.


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот krass1 » Вто 25 дек 2012 17:39


eng@
Мерси за полезния коментар!
Относно Пассата предполагам Б6 би могъл да се сравнява със този Авенсис но пък при тях трябва да се намери сполучлив модел (1.9ТДИ), които са голяма рядкост а и са доста по-скъпи.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот stefan4o » Вто 25 дек 2012 17:42


http://www.cars.bg/u841466
Чак пък да са голяма рядкост... С договарянето може да се вмести в бюджета ти.


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот simeon40 » Вто 25 дек 2012 20:12


За тези пари може да се вмести и за Avensis 2,2 D-cat 177кс. Имам един приятел чиято семейна е такава и колицата си е добре, возил съм се доста пъти и е приятно вътре. С 200 пътя не се усеща и е супер спокойно и тихо. Японския дизел на тази кола не може изобщо да се сравнява с дизела на VW от тези години, просто много по-тих е. D-cat като най-мощен е и най-икономичен, така и така ще плащаш големия данък вземи 148кс версията да знаеш, че поне караш кола. Когато моя приятел кара се возя спокойно отзад, а съм 2 метра висок! Краката ми не опират седалката пред мен. VW вървят повече пари заради емблемата си, а Тойота ти предоставят много по-качествен автомобил на по-малко пари. Все пак това е и политиката им. Само можеш да разгледаш в този форум колко хора с пасати пускат теми как зимата им светят какви ли не лампички на таблото и колко много хора са си накупили ВАГ КОМ кабели да си правят диагностика сами. Потърси за такава информация в тойота форума и ще отметнеш 1 точка за по-надеждния и качествен автомобил.

Edit: За пътното поведение на шлепа - на магистралата като издебнахме да няма коли нашия човек завива от едното платно в другото със 160 и колата не помръдва


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот apa6o » Вто 25 дек 2012 20:39


180 сантиметра съм, отзад в седана едвам се събирах зад шофьора, който беше дама, към 165-170 сантиметра. Явно имаме различна представа за комфорт и пространство :)


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот krass1 » Вто 25 дек 2012 20:42


simeon40@
Мерси за коментара.

Само да вметна ,че съм проучил много добре останалите коли в този клас и за момента съм се насочил към този модел на Тойота комби. С тази тема искам да разбера +/- на двата двигателя. Д-Кат ми се струва ,че ще дава доста голям разход ?!? Някои може ли да сподели впечетления ....


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот eng » Вто 25 дек 2012 20:46


като цяло колегата simeon40 каза това което аз си спестих за надеждността, нали все пак е фау ве форум.Но ако трябва да избирам интериора твърдо бих заложил на този от Пасат 5,5 (мисля че точно той е с тоя Авенсис а не пасат 6), създава ми лично на мен по-добро усещане а и влизането в завои с висока скорост с авенсиса се усеща повече предницата като че ли плува, докато на въпросния пасат примерно държи траекторията като по конец (като изключим задницата на която не ми допада държането в завои с по-висока скорост).С две думи и плюсове и минуси, но ако искаш относително здрава кола в златната среда без да имаш много притеснения за допълнителни харчове Авенсис е колата.
Пропуснах да отбележа че на тоя 147-те коня му доливаме на 15к. около 800 грама масло така си е от нов, което мен лично адски ме дразни.но не е чак такъв кусур.


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот simeon40 » Вто 25 дек 2012 23:18


D-cat е най-икономичния от всичките както е най-мощния. Просто купето не му тежи толкова и японците са си свършили работата. Относно качеството на итнериора моето мнение е, че Пасат B5.5 губи в това отношение. Пластмасата използвана за интериор е много по-гадна/груба отколкото в Авенсиса и го няма това тропане на пластмаси (Авенсиса в който се возих единствената екстра която нямаше беше навигацията) :) Единствения недостатък за мен на Авенсиса D-cat е, че не може да се ремапва. Варна - София + градско - Варна = 1000+ километра с даване на газ извънградско и градско и средния разход беше между 6 и 7. Харесва ми на този авенсис, че можеш да даваш много газ и да не те шашка с разход, скоростта не се усеща и спира просто страхотно(177кс версията) - веднъж се наложи докато се возим с 230 на магистралата да спираме здраво, защото един автобус от дясната лента мина в лявата да изпревари Тойота Ярис която се движеше с 80 :D еми представи се много добре :D

Не искам да оставате с впечатление, че съм фен на Тойота напротив не харесвам почти никакви японки освен Субару. Но такъв Авенсис и Пасат просто нямат сравнение.


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот krass1 » Чет 27 дек 2012 17:19


simeon40@

Незнам защо , но нещо немога да намеря този двигател за Toyota Avensis Wagon 2 ?
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/toyota/avensis/
Има го чак на Wagon 3 след 2009-та.

Като цяло 150кс са ми предостатъчни и нямам интерес към повече.


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот simeon40 » Пет 28 дек 2012 1:34


http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/14209.html това е просто в сайта са объркали и са го написали D4D. На обикновенните авенсиси на калниците им има бадж D4D, а на тези пише D-cat както и на кората на двигателя.


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis 2.0 или 2.2 D4D ?

Мнениеот krass1 » Нед 30 дек 2012 18:34


Здравейте,

След обстоен преглед на всички мнения относно 2.0 или 2.2 и в другите форуми се спрях на 2.2Д4-Д.

След Нова Година мисля да започвам със огледите и тук бих искал да помоля всички който вече са минали по този път да подскажат за какво да гледам при огледа и на кое да обръщам най-голямо внимание.

Всякакви препоръки са добре дошли!

Някои може ли да ми каже дали компютърната диагностика на тази кола може да се направи със един лаптоп + кабел(както е при ВАГ) или нещата са по-сложни и е необходимо колата да стъпи в сервиз? Питам понеже ми е интересно как бих могъл да направя техническа и комп диагностика на кола от автокъща без номера , ако неискам да плащам за репатрак до сервиза.


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Сря 02 яну 2013 14:54


Здравейте,

Искам да попитам дали е необходимо да заверя нотариално договора за попупко-продажба между мен и автокъща?
Какви рискове има ако не се изповяда пред нотариус?

Информацията която намирам е противоречива...

ПОКУПКА НА АВТОМОБИЛ "НОВ ВНОС", БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Подобни автомобили се предлагат най-често от автокъщи и хора, занимаващи се с внос на употребявани автомобили от държавите от ЕС. При покупка на такъв автомобил отпада изискването за подписване на договор пред нотариус, който да завери подписите ви.
Необходими са ви само следните документи:
- Платена "екотакса"
- Талон на автомобила
- Договор подписан при закупуването на автомобила в чужбина - ако е закупен от физическо лице. Ако той е закупен от юридическо лице ви трябва фактурата издадена при неговото закупуване.

ПОКУПКА НА АВТОМОБИЛ ОТ ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ

Ако продавачът на избрания от вас автомобил е юридическо лице (търговско дружество) ви трябват:
- Голям талон на автомобила.
- Квитанция за платен за текущата година данък.
- Валидна към датата на покупка застраховка "Гражданска отговорност".
- Писмено решение за продажба на превозното средство, взето от органа, който управлява юридическото лице.
- Декларация за липса на данъчни задължения към бюджета (чл. 264, ал. 2 от ДОПК).
- Актуално състояние (може да се провери и от нотариуса при извършване на сделката).

Управителят на юридическото лице продаващо автомобила трябва да присъства лично при подписване на договора. Ако той няма тази възможност, неговият представител трябва да представи нотариално заверено писмено пълномощно за продажбата на автомобила, подписано от управителя и нотариално заверена Декларация за липса на данъчни задължения.



Други линкове:
http://www.microfinance-bg.com/%D0%BD%D ... 1-311.html
http://advokati-varna.com/bg/news-view/1.html
http://www.bomiauto.com/bg/pg/dokumenti ... tomobil-86

Според информацията която откривам из интернет ,ще са ми необходими следните документи както и ще имам следните разходи за напред :

1.Документи (който трябва да ми бъдат предоставени от автокъщата)
- Платена "екотакса"
- Талон на автомобила
- Договор подписан при закупуването на автомобила в чужбина - ако е закупен от физическо лице. Ако той е закупен от юридическо лице ви трябва фактурата издадена при неговото закупуване
- валидна застраховка гражданска (за това несъм сегурен ...)
- фактура от автокъщата + касова бележка

2.Регистрация в КАТ ~ 80лв (Нося само документите който ще взема от автокъщата ??)
3.След регистрацията ще трябва да платя данък-а на колата ~ 225.26 лева (http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html)
4.Обслужване на автомобила (Общо ~ 600лв):
- Масло Castrol Magnetic 5w30 5л(75лв) + 2х1л(17лв) = ~150лв+ маслед филтър + труд
- Горивен филтър ..
- Понеже е със верига незнам дали е необходимо да се сменя обтягащата ролка ??
- други
5. Каско (Пълно каско + отстъпки ~ 600лв)

До тук по груби сметки освен спазарената стоиност на автомобила трябва да имам и следната сума :
80+225+600+600=1500(мин) + 100 + 477 = 2100(макс)
Като към тази сума ще трябва да добавя стоиноста на техническия преглед + репатрак ~ 100лв на оглед
Ако се наложи нотариална заверка то ще са необходими още поне 477лв (http://www.calculator.bg/1/avtomobili_t ... i.html#pog)

Моля да добавите или премахнете някои разход ако вече сте минали по моя път.

Мерси предварително!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 60 госта