Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
zaadi
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот zaadi » Пет 04 яну 2013 10:46


Здравейте на всички и за много години!
Чета форума от известно време, но чак сега се регистрирах. Имам наблюдения, че сте доста компетентни и отзивчиви:)Имам следната дилема: Колебая се за покупката на кола между следните модели:
- Мазда 323 2.0 DITD - 101 к.с. 2002/2003 г.
- Голф 4 1.9 TDI - 90/110 к.с 2000 г.
Разполагаема сума около 4000 лв. Моля дайте мнение и препоръки относно качество на колата, надежност, поддръжка, разход на гориво, комфорт. Благодаря предварително.
П.С. Ако не съм пуснал темата на правилното място, моля за извинение:)
Поздрави.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот zografski » Пет 04 яну 2013 11:47


- Голф 4 1.9 TDI - 90/110 к.с 2000 г.
Върху маздата нямам никакво наблюдение, но за 4000лв такъв голф (запазен) няма да намериш със сигурност!
Един приятел си взе 1.9TDI 110к.с. за 5000лв., като ме повози останах с добро впечатление от возииката му, но много му скърцаха пластмасите и някои елементи от интериора липсваха (то и за това за 5000лв го взе).


zaadi
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот zaadi » Пет 04 яну 2013 11:55


Благодаря за бързия отговор.
Знам, че цената на голфа е малко нагоре и за това засега клоня към маздата. Може да давате и предложения за други марки коли от подобен клас и ценова рамка.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот forski » Пет 04 яну 2013 12:26


Ако избереш Маздата бих те посъветвал да търсиш такава но с бензинов мотор, сложи му газ и се радвай на живота!
Колегите споделят че дизеловите двигатели имат проблем с помпата, там им е слабото място, Мазда имат един много голям проблем и това е ръждата, избива си доволно и навсякъде!
Гледай с четири очи и най вече в задната част на купето, вежди и калници за наличие на ръжда или ремонти, също така слабо място са и долните ръбове на вратите към праговете.
Просто напиши в търсачката на Мазда форума - DITD - вземи си пуканки и кола и чети, информацията е много!
DITD двигателя по-спомен е японски производство на Мазда.
За дизелов японски автомобил бих заложил на Тойота!


zaadi
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот zaadi » Съб 05 яну 2013 19:59


Имате ли наблюдения върху Нисан Алмера? Нещо от този род:
http://www.cars.bg/u865996


Потребителски аватар
kjm
Мнения: 105
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 12:42
Автомобил: audi a3
Двигател: ALH
Местоположение: Добрич

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот kjm » Нед 06 яну 2013 9:10




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот stefan4o » Нед 06 яну 2013 9:46


zaadi написа:Имате ли наблюдения върху Нисан Алмера? Нещо от този род:
http://www.cars.bg/u865996

Аз имам наблюдения, относно тоя мотор, но монтиран в Дачия. Предполагам иде реч за същото 1.5Дци ако е вярно инфото в обявата. Моето мнение е, че тоя мотор е доста приличен за градско каране, но за съжаление извънградското не му е силната страна. Ако колата ще се кара предимно в града може би не е лош избор. Наблюденията ми се базират обаче на чисто нов автомобил, тоя е на незнайни километри най-вероятно и там нещата може да стоят малко по-другояче. Гледам, че и разход те интересува. За конкретната Дачия, която е фургон - 1+1 места и си я караме понатоварена с да речем 100-ина кг инструменти и материали в нея, при каране от колеги, които и двамата не са състезатели, а си я карат съвсем нормално - засякохме разход почти 9/100 нафта. Но колата работи и на място понякога, затова може и разходът й е да е толкова висок. Иначе учудващо бързо загрява моторът и започва да си духа приятно топло от духалките в купето :shock Лятото пък климатикът се усеща, когато е пуснат - но така е при всички мотори с подобна кубатура без значение дали бензин или дизел.
Ако много държиш да е дизел, бих погледнал и евтините братя на ФВ - Шкода Октавия и Сеат Леон, но не зная за втория дали пак не са малко 4000 лева. :roll:


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот predat0r » Нед 06 яну 2013 10:13


И аз имам наблюдения върху Dci мотора.. Бащами има Logan комби 1.5Dci кара го такси... Двигателя си върви доста доволно като за 68коня.. От разхода не се оплаква градско му варирал към 6.5л зимно време... Извън градско става много икономичен ако не се кара над 120км/ч.. Колега stefan4o незнам защо вашата служебна гори 9л можеби заради различните шофиьори или заради трафика :beer Като цяло много хубав мотор


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 06 яну 2013 22:33


Ще отговоря понеже едно от заниманието ми е разервни части и искам да помислиш внимателно.
Голфът е добре познат на майсторите и изборът на части и консумативи отвясякъде е богат и то в различни ценови категории и класове за авточастите.
При Маздата може да бъдеш изненадан неприятно откъм цени на някои части и консумативи и изборът ти ще е силно ограничен.
Не казвам, че Маздата е лоша, но обичам практичните хора.... :lol:


Потребителски аватар
Ikov_VR
Мнения: 827
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 0:19
Автомобил: Vw Passat b5.5
Двигател: AVF
Местоположение: В Р А Ц А
Контакти:

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот Ikov_VR » Пон 07 яну 2013 0:13


Маздата не е лоша като кола, имат проблем със ръждата. Карах такава няколко месеца 2.0DITD съм 101 коня и е много приятна. Е моята беше на 90 000 км и нямаше скърцане и тн. За тези на пазара не зная как са , моята я продаох на съсед и той каза,че е много доволен от нея всеки ден я гледам и не е мръднала за 2 години от както той я кара. Голфа също е хубава кола , но за тази сума ще е някоя гробница. Моят съвет е да разгледаш , да покараш и 2-те и да избереш по-запазената и тази която на теб ти хареса . Успех :)


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот 6669 » Пон 07 яну 2013 1:16


За тези пари - Астра Г 1.6 8 клапаовия мотор с обикновенна газова :wink:


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот alex_7656 » Съб 12 яну 2013 20:32


Във VW форум, да питаш съ-форумците, за друга марка, и да очакваш да ти кажат, че маздата е твоята кола-
Някак не се връзва !!!
Успех с покупката


Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот Veseliq » Пет 18 яну 2013 15:52


Не знам защо държиш да е дизел. Аз лично карам дизел и мога да кажа, че поддръжката на такъв стар автомобил е доста по-солена от тази на атмосферен бензин с газова уредба. И горивото излиза по-скъпо от LPG.

Защо не някое 1.6/1.8i двигателче, с ГИ за 1000лв? Ако караш, ще го избиеш бързо. Няма да се притесняваш от скъпа евентуална смяна на съединител/маховик/дюзи/проблемна турбина и други. При това положение бих гледал Golf, Honda Civic, Mazda 323. Все сравнително евтини и здрави коли (ако не са карани от мърлячи) с евтина поддръжка.


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот Lenks » Съб 19 яну 2013 7:26


Прегледай и ибизите като моята, те са с такива VW мотори които искаш, TDI с променлива геометрия на турбото :) Окaчването ти е като на Г3, съединителя също може да се направи от Г3, ако не те е изпреварил някой преди теб, ламарините са здрави, спира много хубаво, вътре е комфортно, колата вози стегнато... Друг е въпроса дали тия 4000лв са ти общи, или само за колата, защото на тези мотори само първото обслужване им е ~700лв с хубави части, като вкараш данъци (на 90кс данъка е ~20лв, на 110кс е 120лв) , ГО, Каско и други неща... Моята я взех за 3500, с всичко сменено и платено, отиде към 5,5 хилки :bishop И, ако ще взимаш кола такъв VW мотор, без значение на какъв автомобил сложен, задължително на диагностика преди покупка и при човек дето разбира от тия двигатели, че турбото им е слабо място и е хубаво човек дето разбира да погледне!


kismet
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 15 май 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дайте мнение: Мазда 323 или Голф 4?

Мнениеот kismet » Пет 05 юли 2013 14:00


Имам такава Мазда 101кс от половин година. Двигателя е турбо-дизел, съединител обикновен. За посочената сума можеш да вземеш само Маздата. Аз нямах ограничението на посочения бюджет и пак избрах нея. Вътре е доста по-широка и се намират с доста богато оборудванe за сигурност - 4 възглавници, 'тракшън' спрямо Голф-а. Кофти ламарина-задължително без ръжда и провери климатика дали работи, ако не минимум 400лв надолу и без те да ти го правят. По помпите без проблеми. Ще го кажа по-меко с оглед, къде пиша ГНП не е по-проблемен от Голф-а. Двигател с голям обем и добра мощност, не е изцъден предпоставка да работи много километри и ВСЕ ПАК замисли се да модела с 90 кс заради приблезително 1л градско разлика при мен с климатик е 7-7,5. Частите не са по скъпи, малкия данък и обикновен съединител!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch, gogogo79 и 63 госта