Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот dELpIt0 » Чет 31 яну 2013 14:55


Имам телевизор Sony Bravia модел: kdl- 32w5500 и искам да си гледам филми на него през usb флашка,обаче не знам как да си инсталирам player за целта.Знам само,че ако е mpeg4 формат,може и да тръгнат,но всички филми,които имам са .avi Някой може ли да ми помогне и да ми каже как и кой player да си инсталирам,за да гледам филмите през флашката без проблем.Всичко друго като снимки и музика,тръгват без никакви ядове.

П.П. Оправих се с пускането на филмите,само остана как да си пусна и субтитрите.

Последна промяна от dELpIt0 на Пет 01 фев 2013 22:52, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Видео Player за Телевизор Sony Bravia

Мнениеот Stivi » Пет 01 фев 2013 10:57


За първи път чувам че трябва да се инсталира плеър за да гледаш филм през USB-то,според мен ако нещо тръгне тръгне,ако не тръгва....сори ама това е положението :)


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Видео Player за Телевизор Sony Bravia

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 01 фев 2013 11:30


Провери на сайта на производителя за ъпдейт на фърмуера, гледам телевизора има LAN, провери в менюто за функция за автоматичен ъпдейт.


Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Re: Видео Player за Телевизор Sony Bravia

Мнениеот dELpIt0 » Пет 01 фев 2013 14:07


Пробвах с един Converter и конвертирах файла от .avi във формат mpeg и филмите ги подкарах,но субтитрите не мога да подкарам...някаква идея за тях ?


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Видео Player за Телевизор Sony Bravia

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 01 фев 2013 14:26


Няма ли да е по-лесно да инсталираш медиа сървър с вграден транскодер на компа, където са филмите, и да си ги гледаш по мрежата?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот hooligans » Пет 01 фев 2013 21:12


Субтитрите при сони са много зле, ако тръгнат :mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот LILO&STICH » Пет 01 фев 2013 22:07


А защо се мъчиш ,че и телевизора с тея флашки :mhihi
Нямаш хдми порт на компютъра/лаптопа :rolleyes
п.п.
това тв,чак и вга порт има :aaaaa

Изображение


Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот dELpIt0 » Пет 01 фев 2013 22:49


Принципно имам HDMI кабел и то хубав и преди пусках през него,но компютъра ми трябва както се казва 24/7,а баща ми иска постоянно да гледа филми на ТВ-то и като му ги пускам,компа ми става "заключен" :banghead Май ще трябва да се примиря и да му ги пускам пак така,но има някакви филми документални за войни,подводници и т.н и са по 3-5 часа и нямам нерви да чакам да ги изгледа,но явно ще трябва да го преглътна :mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот LILO&STICH » Пет 01 фев 2013 22:52


Ами,вземи му някой слаб лаптоп,само за филми :mhihi


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1158
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот H2O » Съб 02 фев 2013 15:53


Моя ТВ е същия.Когато го купувах в магазина си взех флашка за да видя дали подкарва субовете.Там всичко си тръгна и картина и субтитри.След известно време разбрах,че не всики субове тръгват :rolleyes Стигнах до заключението,че субтитрите трябва да са вградени във филма за да тръгнат.Тогава тръгват без проблем.Има само някои които са с явно различни кодеци и те тръгват.Абе 80 процента от филмите няма да им тръгнат субовете,ако не са интегрирани във филма.До това заключение стигнах.От там филмите трябва да са в много добър формат,да не кажа HD,че да не засичат.Всичко по горе става въпрос за филми от торентите!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот VWGT » Пон 04 фев 2013 17:40


http://aviaddxsubs.en.softonic.com/

пробвай да ги набухаш в avi, след това convert в mpeg


Потребителски аватар
dELpIt0
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 16:21
Автомобил: VW mk4
Двигател: 1.6SR 101hp
Местоположение: Надежда

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот dELpIt0 » Вто 05 фев 2013 1:10


Пробвах с това от линка и с PocketDivXEncoder_0.3.96 също и правя всичко както пише и уж ги "слага" субтитрите във филма,но накрая като го пусна няма субс...утре ще го мъча пак,че сега ми се спи и може да съм допуснал някаква грешка..


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот xploda » Сря 06 фев 2013 9:23


Въх, тука станало мешана скара в гювече с гъби и със сос направо :mhihi

Сега, по ред на номерата.

1. За HD филм трябва бърза флашка, не става с всяка.
2. Трябва да се види кой кодек реално поддържа тва Сони. В смисъл - само mpeg-a нищо не значи и реално няма значение. Важното е с какъв кодек е кодиран. Щото един филм може да го конвертираш в mpeg с няколко различни кодека. Накрая всички ще са .mpeg, но ще са кодирани с различни кодеци. Най-вероятно затова един път тръгва, един път не.
3. Субтитрите не видях да е писано, но трябва да са с еднакво име, като видео файла. Например:

име_на_филма.mpg
име_на_филма.sub
4. ТV-то има DLNA Ethernet, т.е. имаш нормално RJ-45 за LAN кабел. Бучиш кабела в компа единия край и в ТВ другия край. Пускаш на компа си един сървър да шернеш всичките си филми и баща ти от самия телевизор си избира кое да гледа и го гледа. Няма кодеци, няма субтитри. Използват се ресурсите на компа и всичко се предава по LAN кабела, като на самия комп филма не върви т.е. можеш да си го ползваш за каквото друго си искаш. Минуса е, че компа трябва да е включен, докато се гледа и за да се гледа филма.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот myrshavija » Сря 06 фев 2013 9:39


dELpIt0 написа:Принципно имам HDMI кабел и то хубав и преди пусках през него,но компютъра ми трябва както се казва 24/7,а баща ми иска постоянно да гледа филми на ТВ-то и като му ги пускам,компа ми става "заключен" :banghead Май ще трябва да се примиря и да му ги пускам пак така,но има някакви филми документални за войни,подводници и т.н и са по 3-5 часа и нямам нерви да чакам да ги изгледа,но явно ще трябва да го преглътна :mhihi

Не разбирам как гледането на филм на ТВ пречи на използването на PC-то. Аз засега само със звука не съм се оправил - не мога да накарам две различни приложения да изкарват звук от различни места - HDMI за филма и колонките на компа, ако играя паралелно нещо. Иначе за работа или браузване без звук нямам никакви грижи, докато на втория екран върви филм.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Субтитри на кирилица на Телевизор Sony Bravia

Мнениеот xploda » Сря 06 фев 2013 9:43


myrshavija написа:Аз засега само със звука не съм се оправил - не мога да накарам две различни приложения да изкарват звук от различни места - HDMI за филма и колонките на компа, ако играя паралелно нещо.


Не е до приложение, а до звукова карта. Ако нямаш втора такава няма как да стане номера.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта