Плащане данък МПС през epay.bg

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот StS » Сря 17 апр 2013 18:50


Колеги някой да се е справил със задачата да си плати данък МПС през epay.bg защото от партидния номер от последна квитанция нещо не иска да намери задължението... някой... :neutral




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот Pichaga » Сря 17 апр 2013 19:03


мисля си, че тези убавци не са направили възможно все още плащането на данъка през и-пей. Лично аз платих на имотите си през Изи пей, а на колите на опашката :banghead


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот StS » Сря 17 апр 2013 19:49


в НАП пише че може.... :deal :no ама нали сме в БГ всичко е невъзможно...


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот Pichaga » Сря 17 апр 2013 21:22


данъка за МПС не е републикански към НАП, а към местните бюджети...


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот pepi_iliev » Сря 17 апр 2013 23:32


Ще цитирам едни колега от фирмата. Той кара Дачия и е постнал мнението в Дачия форума:

Днес свърших нещо, към което се стремя от няколко години - да платя данъка на колата по интернет, не с платежно нареждане, а като периодична сметка.

От години наред не съм ходил на каса да плащам каквито и да било сметки (ток, вода, телефон, парно, кабелна и интернет, данъци за сгради и смет ...) - всичко си плащам през регистрацията ми в http://www.epay.bg
Дразнеше ме само, че трябва да излизам в работно време да ходя до общината на плащам данъка на колата. Толкова ме дразнеше, че направо не го правех! Баща ми го плащаше, но тази година забрави и все още не е платен. Бях писал в началото на годината на epay.bg дали е възможно да се плаща данък МПС през тяхната страница, но тогава ми отговориха, че не предлагат тази услуга.

Вчера се сетих, че тази година не съм платил данъка на Dacia-та и изтръпнах при мисълта, че трябва да ходя до общината в тяхното работно време, което съвпада с моето такова. Отново писах на epay.bg и този път ме светнаха, че от скоро потребители "трето ниво" могат да заплащат данък МПС (засега само за София) като периодична сметка (както водата например).

Ще опиша какво е необходимо да направите, в случай че нямате никаква регистрация в http://www.epay.bg, за да можете да плащате данъка на колата си като периодична сметка година след година, без да ставате от стола, на който седите в момента:

1. Правите си регистрация в epay.bg. Вече сте потребител "първо ниво".

2. След като влезете в профила си, от менюто "Плащане на сметки" -> "Регистрирайте Вашите битови сметки за плащане" можете да регистрирате отделните си сметки - ще ви трябва по една фактура от последната платена сметка. Всеки месец ще се появяват сметките ви. След като платите успешно 5 сметки, ставате потребител "второ ниво". Ако сте въвели ЕГН-то си, данъците за сгради на Ваше име ще се появяват всяка година за плащане.

3. За да можете да плащате каквото и да било през epay.bg трябва да регистрирате дебитна/кредитна карта от меню "Карти и микросметки" -> "Регистрирайте Вашата карта на банкомат". След като попълните полетата ще си запишете секретния код, ще отидете с картата на банкомат и ще въведете този секретен код. Еднократно се заплаща един лев. Вече имате регистрирана дебитна/кредитна карта, с която да плащате всякакви неща през epay.bg

4. За да можете да платите данъка на автомобила си като периодична сметка, трябва да сте потребител "трето ниво". За да станете такъв потребител, трябва да отидете до каса на Easy Pay (има безобразно много каси в България, аз ползвах една в магазин Фантастико), да представите личната си карта и да заплатите още един лев.

5. След като сте станали потребител "трето ниво", от меню "Преводи" -> "Регистрация за плащане на Местни данъци и такси" въвеждате ЕГН-то си (засега работи само за София) и хоп:
Изображение
С няколко клика платих данъка с всичките му лихви, а догодина, когато излезе новия данък, той автоматично ще се появи и ще очаква плащане.

6. За неверниците, или ако трябва някъде да представите бележка за платен данък, можете да си разпечатате безкасовата бележка.

Единствено малко неприятно впечатление ми направи, че при плащането на данъка се начислява някаква такса 80 стотинки, която при другите периодични сметки не се начислява (в зависимост от вида карта де), но съм готов да я преглътна, предвид всичките неудобства, които ми спестява.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот StS » Чет 18 апр 2013 6:43


Уф...трябва да видя дали съм 3 ниво и евентуално да премина в 4то...Иначе да и в НАП пишеше че може...+


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот DundyTheCroc » Чет 18 апр 2013 7:26


И после пак на опашката за нововъведените стикери, в БГ всичко се прави така, че да изгубиш най-много време и нерви :Mr Green Fun


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Плащане данък МПС през epay.bg

Мнениеот mely » Чет 18 апр 2013 7:58


Аз редовно плащам данъка на колега ,чиято регистрация на колата е софийска.За целта ви трябва да знаете банковата сметка за местни данъци на съответната община ,а също и точния данък за колата.Аз лично се обаждам и те ми казват сметката дали е актуална и сумата по данъка.Абе общо взето като платежно.....имах някъде тема из форума.А да и казаха да се пише номера на колата.....
ето я темата http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=198607&hilit=epay



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 253 госта