Схема релета VW T4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Схема релета VW T4

Мнениеот hitzata » Нед 21 апр 2013 21:06


Здравейте господа.Може би за някои,питането ми ще е странно,но нямам много време да търся из форума,а и не съм твърде на ти с компютрите.А като прибавим и това,че не говоря и чета западни езици.....Става въпрос за Т4 мултиван-95г,2,4 дизел.Може ли някой да ми каже,на разбран български език,в кутията с релетата и предпазителите,кое реле-каква функция изпълнява/напр.в гездо номер 1-реле за нещо си,в номер2-реле за еди кво си...и т.н.и ако може да кажете точно кой номер реле,къде точно стои според производителя/,също и за предпазителите-от първия до последния/кой за какво е,и с какъв ампераж е по книга/.Ще съм благодарен и на някаква схема,защото имам съмнения,че липсват релета от таблото,и са слагани предпазители май каквито им са попаднали.Вана не е лош,но е каран от човек-мундарин.Това дето го имам като инфо,е от руски сайт,но е под въпрос,щото май не е същото....Та за това и питам.И между другото,ако някой е имал следните три проблема,и ги е решил,моля да сподели:1.-постоянно работеща задна чистачка/не може да се спре от ключа/,2.-невъзможност да се включи "третото" парно/тепърва ще ровя за проблема/ и 3.-130милиампера консумация при изключен мотор и изваден ключ/в момента даже няма касетофон/.Вана май няма аларма,а само централно заключване.Нормално ли е според вас,щото според мен-не.Това е накратко.




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Търся малко информация

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 21 апр 2013 21:25


точно на български описание на таблото с релетата и предпазителите едва ли ще намериш. Скоро писахме в друга тема, има описания на руски и немски. Все някой около теб ще може да се справи поне с единия от двата езика.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=3803906#p3803906

Ръчката на задната чистачка, може да е проблем в конактите на лостчето, свалете капаците на кормилната колона, и внимателно напръскайте с контактол. "Третото" парно пода на буса ли се намира? Щом е преди 96-та, би трябвало да е с кранче, и със жила. Всъщтност самия кран е с един вход, и два изхода.
За утечката, свържете амперметър, и почнете да сваляте предпазителите един по един. Ако утечката изчезне на някои предпазител, проверете веригата, която се захранва от него.
Успех :th_up


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: Търся малко информация

Мнениеот nebeto » Пон 22 апр 2013 1:59


хич да не е можеш да преведеш и да придобиеш някаква представа поне.


Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Re: Търся малко информация

Мнениеот hitzata » Пон 22 апр 2013 21:42


Гадост!Въпреки перфектното почистване на ключа,и смазването му с контактен спрей на "филипс",проблема остава.Няма и видими следи от нагари.Остават или реле,или моторчето.Ще проверявам...утре.Поне проблема с консуматора е ликвидиран.Оказа се ,че някой ама много голям тъпунгер,е слагал аларма или нещо такова.Срязали са кабели,правени са абсолютни простотии...Вече няма значение.Всичките китайски пошибалки са изхвърлени...Отне ми целия ден да възстановя пораженията по инсталацията.Но .,мисля,че ще има още изненади.Продължава и сагата с допълнителното "парно" за купето.Ключа е здрав.Понеже са два идентични/единия пуска духалките на тавана/,им размених местата...еми бачка си.Значи,или е неработещ вентилатор,или нещо по кабелите до там.Аз и за това питах,за релетата,щото имам съмнения в кутията с предпазители и релета.Или нещо липсва,или....за сега не знам.Все пак мерси.
KingoftheROAD написа: "Третото" парно пода на буса ли се намира?
Ами да ,там се намира,но проблема е не в това как идва топлата вода до радиатора в него,а в невъзможността/поне за сега/да се пусне "топлото"от ключа на централната конзола/който е на степени/.Та,така.Сагата продължава...Мислех,че във форума,ще получа необходимата ми информация,но уви...


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Търся малко информация

Мнениеот DA@KA » Пон 22 апр 2013 21:48


Колега често се случва задното парно да му блокира мотрчетона вентилатора или същото да стопи четкодържател.Провери дали въобще работи,дано се отървеш с едно смазване на втулките.Успех.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 23 апр 2013 8:40


hitzata Братчед, тук сме се събрали 10-12 човека, повечето от тях - ЕНТУСИАСТИ и любители, и на ДОБРОВОЛНИ начала. Нима очакваш СВРЪХ професионално ниво на знания умения, способности?

Дай една снимка на таблото с управлението на парното.


Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот hitzata » Сря 24 апр 2013 7:31


KingoftheROAD написа:hitzata Братчед, тук сме се събрали 10-12 човека, повечето от тях - ЕНТУСИАСТИ и любители, и на ДОБРОВОЛНИ начала. Нима очакваш СВРЪХ професионално ниво на знания умения, способности?

Дай една снимка на таблото с управлението на парното.
Уважаеми колега,далеч съм от тая мисъл.Просто се надявах да открия това,дето ме интересува.Както казах,не съм на ти с компютрите/даже и снимка не знам как да кача,да се ева у невалния/но пък съм съм доста добър механик/имам струг,бормашина,СО,ремонтирам стартери,генератори,двигатели,заварки/....Оправям се и с електриката,но са ми проблем електрониките.Та затуй и питам,щото се оказа че има няколко разновидности по инсталацията на тия машини.Но пък съм се интусиазирал,и ще го оправя.Двата проблема вече са решени,а третия е на път....Та,тъй...


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 24 апр 2013 21:45


Е, значи имаш напредък. Давай в същия дух. Питай някой да покаже това, онова, как се качват снимки. Не е чак толкова абракадабра. Успех :th_up


Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот hitzata » Съб 27 апр 2013 21:05


И понежe е редно/според правилата на форума да пишем за решенията на проблемите/-направо да си призная:След изхвърлянето на китайската пошибалка/аларма,имобилайзер,дистанционно.../буса вече е в норма,сиреч няма консумация при изваден ключ/изключая нищожния консуматор наречен дигитален часовник!/.Проблема на допълнителното парно,се оказаха стопени четкодържатели на елмоторчето.На Опел Корса,от деветдесетте,моторчето е със същия номер,и с по-различна задна част/инересно защо?Уж Сименс.../но с еднакви четки и четкодържатели.Абе с две думи,от двете моторчета,събрах едно,и то взе че тръгна...А,относно неработещата задна чистачка,след разглобяване на релето,дето ги управлява,презапояване на връзките,взе че тръгна...Може да е било студена спойка.Да,и ключа е почистен и смазан със коктактен спрей на филипс.Та,така...Сега вече мога да започна да се занимавам и с изгъзиците :mhihi :хладилната кутия например,евентуално парктроник,ще сваля телевизията от пасатора,дали да не потърся да вържа и една камерка ....?

Последна промяна от hitzata на Нед 28 апр 2013 7:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот DA@KA » Съб 27 апр 2013 22:13


Колега съветвам те да презапоиш студените споики и на другите релета.


Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот hitzata » Нед 28 апр 2013 7:41


Благодаря за съвета.Ако има такива...да.За сега,обаче няма сигнали за това.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 28 апр 2013 10:34


Камерата може да е хитро, но невинаги се получава това, което трябва. Погледни темичката, по моему - чем проще, тем лучше ;)

:arrow http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=223859&hilit=%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BE


Потребителски аватар
hitzata
Мнения: 58
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елена

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот hitzata » Нед 28 апр 2013 13:26


KingoftheROAD написа:чем проще, тем лучше
Это так,но едва ли ще намеря подходящо огледало...Трябва да се види и закрепването му/на тоя етап не ми се ще да пробивам задната "дверь"/.Парктроници,гледам има за около 30-тина лева,а има и схеми в "направи си сам".елементите не са кой знае колко скъпи,има-няма десетина лева,ама трябва време и мерак,иначе хората ти го дават всичкото,барабар с "борчето" за пробиване на бронята.Връзваш към светлината за "задна",и...даже работи.А,камерка си мислех да пробвам,щото на ДВД-то има опция за това.Просто ще се наложи да се разровя за подходяща....Мой приятел си беше сложил преди време на тов.бус/Дукато-макси с надстройка/външна камера и монитор,...абе вършеха работа.То,щото до сега,се с камери и парктроници съм карал :a045 ,ма нали да сме "по модата" :mrgreen


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 29 апр 2013 9:30


А, хич не съм по "мудьернити" работи. Понякога с тях повече главоболия, отколкото полза. По камионните магазини все ще намеря нещо да стане както съм обяснил в темата. Преди време бях гледал нещо точно каквото ми харесва, НО тогава още не бях купил кораба. Живот и здраве, един път да го натаманя, и след това нито го поливаш, нито му светиш. ;) :beer

:arrow http://forum.interbild.net/phpBB3/viewtopic.php?p=1548959


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Схема релета VW T4

Мнениеот avtohit77 » Пон 29 апр 2013 18:42


KingoftheROAD написа:А, хич не съм по "мудьернити" работи. Понякога с тях повече главоболия, отколкото полза. По камионните магазини все ще намеря нещо да стане както съм обяснил в темата. Преди време бях гледал нещо точно каквото ми харесва, НО тогава още не бях купил кораба. Живот и здраве, един път да го натаманя, и след това нито го поливаш, нито му светиш. ;) :beer

:arrow http://forum.interbild.net/phpBB3/viewtopic.php?p=1548959

Ванка темата от релета отиде на огледала :screwy



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта