RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 14 юни 2013 19:11


Още малко информация за наследника на RNS510 - Discover Media или по-луксозният вариант Discover Pro.
Самите карти продължават да се правят от NAVTEQ. VW е осигурил приятна изненада за своите клиенти: картите и за двете устройства се обновяват за сега безплатно чрез SD-карта от тук:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/-/-/-/View-Promo?Page=VW_Landing&NewLocaleID=-&NewDomainName=Navteq-NavteqEurope-Site&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light.

Размерът за Discover Media е 4.5Gb, а за DIscover Pro - 17Gb




Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот AuDi_RuLzz » Нед 16 юни 2013 11:19


Здравейте пичове.От прочетеното до тук ми стана ясно,че в момента няма нови карти за MFD2 нали така?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Пон 17 юни 2013 17:25


Нови версии има, но няма такива в които има България.


atmarbu123
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 14 окт 2012 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Вългария

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот atmarbu123 » Нед 14 юли 2013 19:09


Има ли някъде сборка с новите камери за рнс510?Благодаря предварително.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Пон 15 юли 2013 23:22


atmarbu123 написа:Има ли някъде сборка с новите камери за рнс510?Благодаря предварително.

имам такива които не са много актуални. от poi plaza.Ако някой ми изпрати данни за местонахождението на камефите аз ще ги направя да работят за рнс510


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот julisimo » Сря 17 юли 2013 22:10


Здравейте,
първо да поздравя всички за изключително полезната и интересна тема, и най вече Павел, направо се чудя откъде намира и време и възможност да пише всички тези изчерпателни коментари и мнения.

Искам да се влюча с малко въпроси по същата тема.
От днес имам RNS510, H серия, 2012 година. Наскоро продадох старата си RNS MFD2 и от ибей (в един оспорван търг :biggrin ) си взех новото моделче. За съжаление на старата ми буксите на антените са подменяни с ето такива:
Изображение,
както на навигацията, така и на антената. Явно са се счупили оригиналните и са модифицирани.
И точно заради това, сега се оказва, че няма как да си вържа радиото. Отнякъде от България мога ли да си поръчам такива накрайници, които да ги запоя на кабелите от антената и да се включат в радиото? Видях ги в ибей, но в бг сайтове не намирам... а пусто търпение нямам да тествам (да не говорим че цяла седмица съм с дупка в средната конзола :smile )
Смятам да отскоча и до близкото представителство на Skoda, но малко се съмнявам да имат точно тези преходници на склад...
Другото ми въпросче - атомобила ми е VW Passat B6 2006 година. С тази версия на RNS510 ver.H очаква ли се да имам някакви проблеми с управлението на заспиването и евентуално падане на акумулатора? Някаква нужда от смяна на кан модула? (за доста подобни проблеми чета из чуждите форуми...)

Благодаря предварително.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Сря 17 юли 2013 23:03


Буксите трябва да бъдат подменени с такива тип "факра", които се поризвеждат в няколко варианта (разликата е в положението на един шлиц за да не се объркват с gps антената или тази за допълнително подгряване). Най-добре е да се отиде в някоя фирма (работилница за авто-музика), където ще може да се пробва измежду налични отрязани от някъде такива. Нови ще се намерят май трудно из България. То и мястото за запояване е неудобно. Според мен не трябва да вземат много пари. Аз бих препоръчал http://www.katzarski99.com/

При версия на софтуера над 2680 не се очаква да има проблем с can gateway. При RNS510...H версията на firmware следва да бъде поне 3980 т.е. да няма проблеми.

Успех !


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот julisimo » Чет 18 юли 2013 16:48


Здравейте,
Павел - Благодаря, намерих такива (с малко приспособяване, защото бяха от GPS антена), но всичко е наред - вече е монтирана и свири :)
Изображение
Идват обаче следващите проблеми:
От управлението на волана ми работи само увеличаване/намаляване на звука. Следващи,предишни,заглушаване и т.н. не работят. Също така не излиза нищо на малкия дисплей (мфд).
Изображение

Гледах, че имам грешка и при сканиране с vcds:
Navigation - 01044 - Control Module Incorrectly Coded
Прилагам файла с грешките, ще съм изключително благодарен на който има възможност да помогне.
http://dox.bg/files/dw?a=8d602a9fb2

И последно, не ми излизат разговорите по телефона на RNS-a. Като избера PHONE, има само MUTE И нищо. Иначе принципно работи, но по стария си начин : посредством нокия адаптера който си е заводски монтиран на таблото, аз само му добавих тъч преходника. Звука си спира, когато приема разговор и се чува от колоните. НО се чудех не трябва ли да ми излиза информацията на RNS-a?
Макар, че точно докато пиша се сещам, че гледах в голямата букса, пиновете които са за телефон - влизат само 2 кабелчета...и най-вероятно няма как да стане в точно тази постановка.

Благодаря предварително.


atmarbu123
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 14 окт 2012 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Вългария

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот atmarbu123 » Чет 18 юли 2013 17:00


Нямаш ли блуутут модул?


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот julisimo » Чет 18 юли 2013 17:14


atmarbu123 написа:Нямаш ли блуутут модул?

Ами не знам точно какво имам - оригинално си имаше заготовка за телефон Нокия, от старите модели. Аз обаче сложих този адаптер който се вижда вдясно на първата снимка (https://www.google.bg/search?q=3c0051435ta&oq=3c0051435ta&aqs=chrome.0.57.292j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8. Мисля, че той се явява нещо като посредник между телефона и заготовката. Поне така си го обяснявам...


etgecata
Мнения: 78
Регистриран на: Съб 22 сеп 2012 14:43
Автомобил: VW Touran 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот etgecata » Чет 18 юли 2013 22:01


С този Bluetooth който имаш 3C0 035 729 E (обикновено се намира под предната пасажерска седалка), няма как да изкараш нищо на RNS 510 и на дисплея на колата. Аз имах оригинален 3C0 035 729 F и след много четене по форумите установих, че с него не може да се свърже RNS 510.Не е Premium.
Трябва ти Premium Bluetooth.
Моят го взех оригинален от ebay за 50 евро и е 5N0 035 730 A.
Отделно взех един удължител за gps антената, който се свързва към 5N0 035 730 A.
Има много модели Premium Bluetooth който се предлагат, трябва да провериш кой е подходящ за твоята кола и какъв модел gsm ще свързваш.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Чет 18 юли 2013 22:12


утре ще отговоря по подробно. сега пиша от таблет... за да проработят нещата с вагком трябва да деактивираш BAP протокола във 37 модул (навигацията) и след това да я рестартираш - бутоните стрелка наляво надясно и звездичката едновременно.


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот julisimo » Чет 18 юли 2013 22:43


pavel_andreev написа:утре ще отговоря по подробно. сега пиша от таблет... .

Очаквам с нетърпение, благодаря предварително

p.s. При потегляне ми изписва съобщение "..13 km exceed" на малкия дисплей, придружено със звуков сигнал. Все едно, че има зададено ограничение, а пък не открих никъде такова...


julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот julisimo » Съб 20 юли 2013 18:39


Благодарение на жокера от Павел и следната тема http://www.vwgolf.net.au/showthread.php?704-DIY-RNS510-Install (много добре илюстрирана и обяснена) се справих успешно с ВАР протокола и вече работят бутоните от волана, аудиото излиза и на МФАто. Вече ми излиза на Мфа-то и посоката /север, юг.../. (А на моя възможно ли е да излиза и навигирането? В смисъл стрелките наляво, надясно..-работи :biggrin .)
Засега обаче остава грешката с "Control module not coded" .
Видях че трябва нещо да се променят workshop code или нещо подобно, но там не мога да въвеждам стойности....

Благодаря предварително.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Нед 21 юли 2013 0:20


Докато сколасам да отговоря -въпроса е решен ... ... Браво !

BAP протокола: RNS510 комуникира с централния дисплей и bluetooth модулите или с BAP протокол или с по-стария DDP. С кой точно се определя просто - ако е червения "Dot Matrix" дисплей е DDP, ако е белия или цветния с BAP. Най-вероятно (в същност сигурно за този нов модел P) новопоставения RNS510 е бил с активиран BAP поради което не може да си говори с централният дисплей и телефонния модул. Активирането/дезактивирането на BAP става в:
Блок 37 [Navigation]
Byte 07 [Navigation System Configuration I]
Bit 7 [BAP active (0 - червен DOT-matrix дисплей; 1 - бял MFC+ или цветен DOT-matrih Premium)]

Би следвало и всичко да е решено с телефонния модул и адресната книга и не само да се появява на навигацията.

Що се отнася до "Control module not coded" - мисля, че това е безобиден проблем въпреки "сериозният" текст. Според мен се дължи на ето това:
Shop #: WSC 00000 000 00000
което забелязвам в блок 7D Aux. Heat. Някой е подменял допълнителният отоплител (печка) на този автомобил и не си е поставил "подписа". Ако искаш да изглежда като фабричен този отоплител напиши: WSC 05311 000 00000 в това поле.

Символите за навигация се явяват на централният дисплей, тогава, когато зададеш цел за навигиране.

Има още едно предизвикателство за RNS-a. Гласовите команди. За целта трябва да прекъснеш кабела от микрофона на тавана, които отиват под предната пасажерска седалка и те да влезнат в Mic In на навигацията и излезнат от Mic Out и отидат до телефонния модул. Можем да си купим изцяло нов кабел или да прекъснем пинчета под седалката до телефонния модул и прекараме две двойки жици (може и екранирани) до RNS-a. :beer



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта