Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
ninkotv
Мнения: 264
Регистриран на: Пет 10 фев 2012 23:05
Автомобил: [Golf 2] [Tiguan 5N] [Audi A3 8L]
Двигател: [HK 1983] [CBAB 2010] [AGN 1999]

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот ninkotv » Съб 26 окт 2013 17:41


Тракането на хидравличните повдигачи не е проблем, когато тракат при студен старт. Когато започнат и при загрят двигател тогава се сменят. Обаче в твоя случай повдигачите са ти най-малкия проблем. Първо да се отстрани причината за повишаването на нивото на маслото, пък после ще си покаже дали повдигачите трябва да се пипат.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот freelancer » Съб 26 окт 2013 17:42


enigma79 написа:Аз се предавам,щом експерта пише,аз съм безмълвен :bowdown
Поне се надявам че колежке ще напишеш какво е станало при измерването,ако го направиш де.

:beer
Шегувам се колега, разбира се, обаче не ти пожелавам да се занимаваш с такова гаснещо поло. Моята ме подлуди месеци наред, сега все още има леки признаци, но уж се пооправи. :th_up


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот freelancer » Съб 26 окт 2013 17:46


biliana написа:freelancer, всичко друго си е ок. Нямам други забележки, дори смятам този проблем с паленето за твърде незначителен. Научих се как да "контролирам" колата и не позволявам да ми гасне. Споменах го като съществуващ проблем, но не ми пречи :biggrin

enigma79 - Ок, само не разбрах, ако не сменя повдигачите какво ще се случи, ще се повреди ли нещо и какво?


Знам как я контролираш, като помпаш педала на газта, нали. :scare3 Ами тва е проблема, дави се колата и ти вкарва повече бензин и комбинирано с кратки разтояния и студено време, хоп бензин в маслото, после повдигачите тракат. Оправи си проблема с гасненето и си смени маслото, после или покарай на дълго да го изгори(бензина).


biliana
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 04 дек 2010 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот biliana » Съб 26 окт 2013 18:04


Да ти кажа честно това Поло ми е първата кола и заради това го карам все още. Ако се налага обаче да вложа в него още много, просто ще го продам или издам.
Проблемът с паленето е свързан с карбуратора, което за мен е свързано с ходене до София, купчинка парички и т.н. Нямам никакви подобни намерения.
Поддържам го в отличен външен вид и в сравнително добро техническо състояние, но смятам, че ще го карам още година-две до три.
Благодаря на всички които се отзоваха с коментари и съвети.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот freelancer » Съб 26 окт 2013 18:16


Защо не намериш, карбуратор втора употреба, предполагам, че има много по моргите. Ако си е запазена колата и всичко друго и е в ред няма смисъл да купуваш друга, освен ако не е нова, което искрено ти го пожелавам. Така е има доста разходи покрай тези наши стари коли.
Успех колежке! :th_up


biliana
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 04 дек 2010 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот biliana » Съб 26 окт 2013 18:28


Благодаря, колега!
Покрай тоя карбуратор хвърлих толкова пари, че не ми се говори. Купувах разни препарати, всякакви работи, каквито тук ме посъветваха. Разбира се, купих и карбуратор втора употреба от тук - от форума, който естествено се оказа, че не става за моята кола и сега си го пазя за спомен...
Накрая отидох при клубния майстор, който всъщност ми оправи карбуратора.
Колата ми е супер запазена наистина, пък и е сравнително евтина за поддръжка, като изключим великия карбуратор, заради който съм готова да се откажа от нея....
Едва ли ще си купя някога чисто нова кола, не ми и трябва - за мен колата е просто удобство, нищо повече.
Вярно е, че има много разходи покрай старите ни коли, но все пак трябва да се инвестира разумно.
Желая хубава вечер на всички!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот stefan4o » Съб 26 окт 2013 18:34


Ако се откажеш от колата си и наистина е в толкова перфектно състояние може и да я осиновя. Ще й монтирам моя безсмъртен карбуратор от старата ми Джета :Mr Green Fun При него няма грешка. :a045


Потребителски аватар
ninkotv
Мнения: 264
Регистриран на: Пет 10 фев 2012 23:05
Автомобил: [Golf 2] [Tiguan 5N] [Audi A3 8L]
Двигател: [HK 1983] [CBAB 2010] [AGN 1999]

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот ninkotv » Съб 26 окт 2013 18:43


biliana написа:Да ти кажа честно това Поло ми е първата кола и заради това го карам все още. Ако се налага обаче да вложа в него още много, просто ще го продам или издам.
Проблемът с паленето е свързан с карбуратора, което за мен е свързано с ходене до София, купчинка парички и т.н. Нямам никакви подобни намерения.
Поддържам го в отличен външен вид и в сравнително добро техническо състояние, но смятам, че ще го карам още година-две до три.
Благодаря на всички които се отзоваха с коментари и съвети.

Карбураторът за твоя двигател е Pierburg 2E3. За студеното палене обикновено проблем създава автоматичния смукач. При другия карбуратор Pierburg 2E2, който се слага на 1,6 моторите, там филма е още по-голям, да не говорим за Pierburg 2EE. Общо взето не ти трябва да купуваш друг карбуратор, защото няма да намериш читав. Единственото решение е профилактика на твоя. Моя ми го правиха преди 3 години и да чукна на дърво работи безпроблемно.


biliana
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 04 дек 2010 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот biliana » Съб 26 окт 2013 19:18


ninkotv, да, точно такъв е моя велик карбуратор. Заради проблемите, които ми създаваше преди време ми се наложи да се запозная подробно и с него... Направо не го понасям. И когато нещата опрат до него, вече директно се предавам. Профилактика - да, но колко често? Та той е ремонтиран или не знам какво там, миналата година по това време.
stefan4o, ако се окаже, че "господин Карбуратора" е виновен за всичко - ще ти пиша да посъбудиш твоя безсмъртен карбуратор :mhihi Браво, че имаш такъв!
Следващата ми кола със сигурност няма да има такова чудо, наречено карбуратор!


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот shotik » Съб 26 окт 2013 19:26


Цитат "Следващата ми кола със сигурност няма да има такова чудо, наречено карбуратор!"

Не мисли ,че с инжекционите няма проблеми,до миналата година Шкода Форман и Шкода Фелиция с карбуратори вървяха чудесно,сега Сеат Кордоба Варио с 1.6 инжекцион/идентичен на Поло/ колко проблеми имах ,може би за 30 години като шофьор не съм имал,да не ти пиша с колко се охарчих.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот stefan4o » Съб 26 окт 2013 19:30


biliana написа:
stefan4o, ако се окаже, че "господин Карбуратора" е виновен за всичко - ще ти пиша да посъбудиш твоя безсмъртен карбуратор :mhihi Браво, че имаш такъв!

Те няколко човека опитаха, но не го давам за нищо на света. Предпочитам да му намеря кола, отколкото да го продам :mhihi
Смукачът се намира от лявата страна на карбуратора, предполагам и имам спомен, че си с 2е3, какъвто е моят. Ще го познаеш по това, че има два щуцера през които циркулира антифриза. Самият той представлява една ос с навита на него биметална пластина, която със затоплянето на течността движи клапата отгоре над първа камера. Опасявам се, че автомобилът ти може да има нужда от малко настройки по карбуратора и да не ти се налага да държиш педала на газта, когато е студена, за да не изгасне.


biliana
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 04 дек 2010 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот biliana » Съб 26 окт 2013 19:39


stefan4o, имах предвид да осиновиш колата ми, както ти се изрази. :biggrin Аз категорично няма да правя нищо повече за този карбуратор.

shotik, сигурно си прав, очевидно е, че от опит го казваш, но аз толкова изходих по мъките именно с тоя карбуратор, че няма да ми стигне място да опиша... Отделно от това в града ми майстори има на всяка втора крачка, обаче 80 % от тях още веднага казват, че не се занимават с карбураторни коли. Естествено попаднах и на такива, които "разбират" и после се оказва, че са ми прецакали нещо друго, а карбуратора дори не е пипнат... То се сменяха свещи, маркучи, разни чаркове от карбуратора, филтри, бензинови помпи, въобще много неща, но основният проблем все си оставаше...Нямам нерви да се занимавам повече с Пиербурга, който на всичкото отгоре се оказа, че е от най-калпавата модификация....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот stefan4o » Съб 26 окт 2013 19:44


А, не мога да се съглася. Най-калпавите модификации са както следва по ред:
1. 2ЕЕ Екотроник - с такъв карам сегашната си кола
2. 2е2 - слага се на 1.6 и 1.8 карбуратор
3. 2е3 - монтира се на 1.3 моторите на ФВ леки автомобили (слага се и на Т3) - карах го на предната Джета с една профилактика и смяна на платната му 6 години без да ми направи проблем и го свалих така, работещ до последно.
4. 1В3 - този е еднокамерен и се монтира на по-мършавите мотори под 1.3, както и на някои 1.3, ако не се лъжа. За него нямам инфо.
Като цяло всяко нещо е читаво, ако се грижиш добре за него и не го побългаряваш. В тоя ред на мисли - всяка една кола или в частност горивната й система е хубава, докато не започне да прави проблеми. Колегата над мен ти даде пример - и инжекцион да си вземеш пак може да имаш проблеми. Ако искаш метни едно око в Поло-раздела и ще видиш за какво идва реч.


biliana
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 04 дек 2010 12:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот biliana » Съб 26 окт 2013 19:54


:th_up


Потребителски аватар
krisssbg
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Спешно - Странно чукане в двигателя - Фолксваген Поло

Мнениеот krisssbg » Пет 01 ное 2013 15:39


издавай го това polo е свършило :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта