Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот bread1978 » Чет 19 дек 2013 13:10


Здравейте колеги,

преди малко купих по спешност акумулатор "Старлайн" 74Ач от Авто БИМ - Редута (верига магазини за авто части с хубав сайт и добро отношение на служителите).

Цената е хубава, акумулатора е пресен, гаранцията е 3 години - всичко е ок!
Обаче при въпроса дали при тях се замерват тоците за гаранцията, момчето ми каза, че не е необходимо замерване - ако има проблем с акуто им го нося, и ми го заменят директно с нов. Не получих и гаранционна карта с обяснението, че съм вкаран в системата им заедно с топлия печат на съответния акумулатор (взеха ми телефон, мейл, имена ...).
Та да ви питам - нормална ли е такава практика (на мен винаги са ми замервали заряда, или са ме пращали някъде да ми го мерят и да ми заверяват картата за гаранция). А сега имам само едно касово бонче с цената ...
Благодаря предварително! :drunk




batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот batmit » Чет 19 дек 2013 13:23


Колега, снимай си касовото бонче, че току виж за 3г се заличило и не можеш да видиш какво пише.
Сега по темата: миналата седмица в Метро се загледах по акумулатори и на Монбат видях надпис, че от април 2013г не се изисква заверка от сервиз, явно вече практиката е такава.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот bread1978 » Чет 19 дек 2013 16:02


Благодаря колега :beer
Майната му на замерването, ама поне една гаранционна карта да бяха дали, че да не пиша теми по форумите :mhihi


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот phantom_ » Чет 19 дек 2013 18:37


Е с тея гаранций все едно сме ж Европа :mhihi Ако и я признаят направо грешка няма да имат!!


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот kiril_bulgaria » Чет 19 дек 2013 19:35


На акумулаторите, произведени в България, закупени от дистрибутор, гаранцията важи 100%. Без въпроси. Вземат го и го връщат на завода при следващото зареждане. Затова си купувам български. Не, че ми се е налагало да използвам гаранцията, но не съм задавал въпроси по форумите. 4-5 години използване си е напълно достатъчно за цената, на която се предлагат.
За акумулатори, закупени от квартални магазинчета, всичко е в Божите ръце.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот Asko VW » Чет 19 дек 2013 19:38


Принципно акумулаторите си вървят с гаранционна карата, всички които съм купувал винаги са били с такава.
С въпросната фирма съм имал взимане даване и съм със смесени чувства, доста са неориентирани, но за това пък с мен бяха доста коректни. Тази есен за около месец на два пъти ги правих криви, първо два пъти им връщах ляво огледало за Пасата (по тяхна вина - не ми доставяха каквото искам), вторият път стана проблем със спирачни маркучи за Нисан Примера Р10, тук вината беше взаимна, подведен от грешка в големия талон им подадох грешна мощност на двигателя, а те не си направиха труда да проверят по ВИН (носех големият талон) какви точно ми трябват, въпреки това ми приеха грешните и ги замениха с правилните. И в двата случая и гък не казаха, даже се държаха учудващо любезно.
Дано не се налага, но ако се наложи да го сменяш надявам се и при теб да е така, но си пази бележката !


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот bread1978 » Пет 20 дек 2013 11:22


Аз бележката ще я пазя, ама то на нея само една цена има - не пише даже че акумулатор е купен :screwy
Ще ги видим (то дано не се налага де) колко са сериозни = с впечатление съм, се са добра верига и си държат на клиентите. Благодаря за отговорите, колеги!

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!!
:drunk


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ...

Мнениеот plamikcho » Пет 20 дек 2013 11:44


Бих казал, че това са нормални гаранционни условия. Другите, които повечето приемат за нормални, не са, ама хич. А именно - закарване на колата в оторизиран сервиз, мерене, заверки. Това са само неудобства за клиента. Ще дам пример с акумулатора на Голфа - Бош Силвър Ес 3, купен от Метро. Видях на промоция супер добра цена беше, 100 и няколко лв, подбрах си внимателно един и го взех. Обаче на гаранционната карта пишеше, че за гаранция трябва да отида да ми заверят иначе не важала. Адреса - на Сточна гара. Отидох веднага с акумулатора в багажника. Там ми предложиха срещу 5 лв да монтират, премерят и заверят. Не ми се занимаваше и се съгласих. Монтираха и завериха. Меренето беше с мултицет на работещ двигател. Без включени/изключени консуматори, тихи обороти/ по-високи обороти. И какво премериха и установиха? Че в този момент алтернатора ми е наред. Интересно с какво ги стопля това, че 10 годишна кола има изправен алтернатор в момента на заверката? А след 1 година?

Това беше преди 3 години. Сега без да се замислям бих купил от магазини като цитирания от автора. А който иска да си замерва и да си търси причина да не уважи гаранцията (да не би да се мине) - много здраве от мен.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта