Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот zfa159 » Нед 04 яну 2015 12:14


На голф 3 отчита точно, ако всичко му е изправно, защото на повечето 3-ки таблата лъжат заради годините вече. Проблема с показанието на по-новите е само в случай, че не отвори термостата, защото ако той си отвори, ама перките не тръгнат, прегряването е плавно т.е. бавно се повишава температурата и това се вижда на уреда достатъчно от рано. Ако обаче термостата не отвори, прегряването е много по-бързо, защото количеството течност, която циркулира през системата, е значитело по-малко. В този случай при Б5 става по-бавно, от колкото при Голф 4, защото Б5 е с виско-перка, която се върти от двигателя и тя постоянно вкарва студен въздух отвън в моторния кош и малко или много охлажда двигателя, заради което той прегрява по-бавно дори със затворен термостат, достатъчно бавно, за да се види на уреда. При Голф 4 перките са електрически и при движение с ниска скорост или работа на място, нищо не обдухва двигателя от никъде, за да може да си заври на спокойствие :mhihi .
Общо взето моята практика с моите си коли е да им сменям термостата, без да чакам да му проима нещо. Като я купя - нов оем термостат, като минат 4 години, отново нов оем термостат. Ама здрав ли е, не ме интересува, защото днес е здрав, утре не е. От оригиналните досега не съм попадал на менте и съм сигурен, че поне 4 години изкарват, за повече не съм пробвал, за да не бъда неприятно изненадан. Друга вжна подробност е, че ако термостата веднъж се прегрее на около и над 110 градуса, повече от него термостат не става и е силно препоръчително да се подмени с нов.
П.п. колегата установи ли откъде му изчезва маслото?
:beer




acmilan7
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 02 яну 2015 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот acmilan7 » Нед 04 яну 2015 12:29


Като ми загрея колата ми светна и лампата за водата че няма и изчаках да охлади на 90 и отворих казанчето да му долея антифриз.Излезна малко течност нормално е все пак водата кипи.Пипнах и маркуча и го беше надул малко но след 3 мин омекна и затова сам сигурен че сам я прегреял.С този проблем на колата сам изминал около 70 км някаде нямах избор трябваше да се прибера все пак и не сам я оставял стрелката да мине 110 градуса , и без вода надявам се да не сам я прецакал много.Искам да попитам вазмощно ли е защото сам сипал този концентрар и като каза колега тои кипи при по ниска температура дали от това ми е надолу леко маркуча или няма шанс да е от това .За относно масло дето ми изби още нищо незнам трябва да я погледне маистор а сега точно по краи празници трудно се намира някои да работи ще ви напиша колеги веднага щом разбера , ако има и др с моя проблем да го разреши и тои. А колеги сетиж се нешто като почна да ми загрева ми казаха 4е е вазможмо да имам ваздушен джоб и да я обезвъздуша оставих я да работи 10 мин без капачката на антифриза и аз я обезвъздуших но градусите си бяха 90.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот zfa159 » Нед 04 яну 2015 12:57


Ами системата нормално работи под налягане около 1 атмосфера и маркуча е леко твърд и при нормална работа. В твоя случай верото + газообразния изкипял спирт, образуват допълнително налягане в системата, а и са газове, заради което и циркулацията на антифриза спира да е както трябва. Дано да нямаш сериозни поражения, макар че тези 70км ако са били на над 100 градуса, 99% е покривила главата. Голф 2 1.8 моно за 10км на 110 градуса, беше изкривил главата с 0.45мм (това е адски много).
:beer


acmilan7
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 02 яну 2015 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот acmilan7 » Нед 04 яну 2015 13:07


Попринцип температурата на водата ми беше 90 градуса през целото време 2 3 минаваше 90 градуса но веднага пусках парното на макс и охлаждаше веднага.Ако сам изкривил главата може ли да се оправи и ако може колко ще ми струва сичко това.И дали ще е само главата , и сегменти и гарнитура.


acmilan7
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 02 яну 2015 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот acmilan7 » Нед 04 яну 2015 13:10


Колега ако сам я прегреял и сам искривил главата то не трябвали веднага да избие маслото или трябва да истине колата ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот hooligan_sk » Нед 04 яну 2015 14:30


Колега ти по-неграмотно можеш ли да пишеш?


acmilan7
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 02 яну 2015 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот acmilan7 » Нед 04 яну 2015 14:50


Колега да ти еба путката маичина това достатъчно грамотно ли съм го написал . Боли ме главата от тая кола и целта ми е да ми помогне некои с опита си , а не съм ви писал да ме оценяваш по български език.Винаги сам писал само на латиница и сега като пиша на български може да права грешки тапак си ти голем не ми пиши повече.

Последна промяна от Vlad777 на Нед 04 яну 2015 15:13, променено общо 1 път.
Причина: Отново е неграмотно, но за обиди получаваш модул 1 месец


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот luboveliki » Нед 04 яну 2015 15:12


колега спокойно,може да не си прегрял колата,налей антифриз обезвъздуши я добре покарай малко и ще си проличи,това с маслото няма връзка,сега покрай тези студове масово замръзваха тия картерни вентилаций и е едно хфърляне на масло та мани мани,споко.....може да е много шум за нищо,преди 7 години си карам спокойно в един проливен дъжд и гледам(съвсем случайно-от тогава винаги) стрелката на температурата 105 градуса ,о ужас веднага спирам и гледам в казанчето няма антифриз ,веднага отворих и почнах да наливам минерална вода(моята за пиене) и побра 1 литър, перката охлади до работна температура и с още вода и доливане се прибрах,поради дъжда не можах веднага да открия теча и не карах колата 2 дни(а ми трябваше много-мъка),оказа се спукан преден радиатор точно на предишно лепене,веднага сложих нов и от тогава никакви ядове,това не е прегряване......много познати са ми казвали за високи температури и доливане на течност и каране така и никой не е прегрял


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 SR 99г. Прегрях колата и изби маслото.

Мнениеот Vlad777 » Нед 04 яну 2015 15:15


acmilan7 написа:Винаги сам писал само на латиница и сега като пиша на български може да права грешки
Заминавай да пишеш тогава в някой латински форум, дано там те приемат по-добре. Поради обиди и нарушаване н правилата получаваш 1 месец ограничение за писане във форума. Залягай над букварите през това време, дано се научиш да пишеш и на български - редно е, щом живееш в България.

Това са правилата - прочети ги - ако не можеш на български - ползвай Google Translate да ти ги преведе на някакъв език, който повече разбираш ако изобщо има език, на който можеш да четеш и пишеш грамотно: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=36&t=185202

7. Спазвайте приличен тон, мисля че тук сме се събрали интелигентни хора. Обидни, нецензурни думи, расистки коментари, всякакви квалификации, иронични забележки или агресивно поведение към потребителите от форума няма да се толерират.



:lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта