Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Нед 23 Ное 2014 5:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Пълномощно.... Публикувано на: Съб 24 Фев 2007 23:53 
Аватар

Местожителство: София
Привет.

На кратко. Карам кола на инвалид ( прабаба ми ) като имам доста лимитирано пълномощно. Пълномощното беше издадено преди колата да мине митницата и в него има няколко "пълномощия" който мен вече не ме интересуат ( представяне на колата пред митницата, регистрация в КАТ и т.н. ).
Обаче.
В пълномощното не се споменава че мога да получавам пари по КАСКО или пък карам колата в чубина . Поне за това знам със сигурност, но сто процента има и още.

Както и да е. Интересува ме дали някой може да ми даде образец на пълномощно за автомобил което да покрива максимално много клаузи ( не знам дали така се водят ), да си го разпечатя и както си му е реда да го заверя при нотариус.
Чудя се дали има и генерално пълномощно само за колата... или трябва да се конкретизира какви точно права има пълномощника.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 24 Фев 2007 23:58 
Most Wanted
Аватар

колега не ти трябва образец! направо отиди при нотариуса и му кажи, те си имат образци.аз скоро си правих пълномощно защото колата е на името на майка ми,а ми трябваше да взимам пари от застрахователи ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Нед 25 Фев 2007 0:00 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
ПЪЛНОМОЩНО
Подписаната .........................., ЕГН ......................., л.к. № ......................./.....200...г. от МВР – ......., живуща в гр. .........., ж.к. “..........”, бл. ..., вх. , ет. , ап.
УПЪЛНОМОЩАВАМ
........................................., ЕГН ..........................., със следните права:
1. Да управлява в страната и чужбина лек автомобил марка ................., модел ................., рама № ................................, регистрационен № .............................;
2. Да продаде след отпадане на митническото ограничение гореописания автомобил на когото намери за добре, при цена и условия каквито прецени, включително и на себе си, като договаря сам със себе си;
3. Във връзка с горното да ме представлява пред всички физически и юридически лица, държавни и общински органи, в това число - КАТ, ДАИ, полиция, гранични и митнически органи, данъчни органи, нотариус и изобщо където е необходимо във връзка с правата по това пълномощно;
4. Да ме представлява пред застрахователни компании като сключва застрахователни договори и получава суми от настъпили застрахователни събития.
УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:
:wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Нед 25 Фев 2007 0:13 
Аватар

dobrinb написа:
ПЪЛНОМОЩНО
Подписаната .........................., ЕГН ......................., л.к. № ......................./.....200...г. от МВР – ......., живуща в гр. .........., ж.к. “..........”, бл. ..., вх. , ет. , ап.
УПЪЛНОМОЩАВАМ
........................................., ЕГН ..........................., със следните права:
1. Да управлява в страната и чужбина лек автомобил марка ................., модел ................., рама № ................................, регистрационен № .............................;
2. Да продаде след отпадане на митническото ограничение гореописания автомобил на когото намери за добре, при цена и условия каквито прецени, включително и на себе си, като договаря сам със себе си;
3. Във връзка с горното да ме представлява пред всички физически и юридически лица, държавни и общински органи, в това число - КАТ, ДАИ, полиция, гранични и митнически органи, данъчни органи, нотариус и изобщо където е необходимо във връзка с правата по това пълномощно;
4. Да ме представлява пред застрахователни компании като сключва застрахователни договори и получава суми от настъпили застрахователни събития.
УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:
:wink:
:bowdown :да:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа