Мнения за Golf 3 1.9TDI 110коня

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
variable intake system
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнения за Golf 3 1.9TDI 110коня

Мнениеот variable intake system » Нед 15 апр 2007 16:05


Здравейте,

чудя се дали да стана собственик на Golf 3 1.9TDI 110коня. Имам няколко питания за този мотор, тъй като не съм човек, който скача на сляпо. Интересува ме до колко са здрави и дали често изплющяват следните неща:
1. Дебитомер
2. Вакуум помпа
3. Третата дюза (с датчика)
4. Гориво нагнетателна помпа

Благодаря Ви предварително!

P.S. Ако имате ръководства за този мотор ще се радвам ако ми ги пратите!




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Нед 15 апр 2007 18:06


Ако имаш късмет никога,ако си карък-след 1 месец :lol: Всичко е лотария колега,само някой който вижда в бъдещето може да ти отговори на въпроса ! А и си пропуснал турбото ,което заедно с помпата си е цифра,другите 3 неща и да се прецакат не са болка за умиране :wink:


variable intake system
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

късметът

Мнениеот variable intake system » Нед 15 апр 2007 18:12


Stivi написа:Ако имаш късмет никога,ако си карък-след 1 месец :lol: Всичко е лотария колега,само някой който вижда в бъдещето може да ти отговори на въпроса ! А и си пропуснал турбото ,което заедно с помпата си е цифра,другите 3 неща и да се прецакат не са болка за умиране :wink:


Това за късмета е ясно, но ме интересува, какъв живот имат като години или километри :)


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Нед 15 апр 2007 21:27


Супер е, че преместихте темата в правилния раздел. :да:

И аз се интересувам от всякакво инфо за този двигател.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: късметът

Мнениеот dobrin » Нед 15 апр 2007 21:32


variable intake system написа:какъв живот имат като години или километри :)

Отчитай факта, че дизеловите двигатели на ФВ, се плашат от лоша поддръжка, а не от много километри... Перфектни са според мен във всяко отношение - надежност, поддържка, разход, динамичност. С една дума - няма да сбъркаш, ако попаднеш на добър екземпляр естествено... Май станаха повече думи mhihi Успех в избора и късмет :да:


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Нед 15 апр 2007 21:58


variable intake system, от нещата които си посочил сравнително често срещан дефект е в 1. Дебитомер, всичко останало (описано от теб) е малко вероятно да се "обади". Много по-често срещан проблем е зацапването на променливата геометрия на турбото. Ако се интересуваш от това - руски .zip
ако не четеш руски и предпочиташ английски - .pdf файл
тука има на руски .zip за ремонт без сваляне от колата (е, пише го за Пасат Б3 и Б4, ама едва ли е голяма разликата) - цък
пак на руски .zip за основен ремонт - цък
Тук руски .zip за ремонт на тези двигатели на Пасат Б5
А ето тук за сваляне и основен ремонт (пак за Б5, руски .zip)
Това е 10 МБ .zip на руски за ремонт на тези двигатели на VW Шаран, Seat Alhambra, Ford Galaxy
Руски .zip 2.3 МБ за основен ремонт пак на минивановете
Ако линковете не се отварят директно или с Flashget напр., пробвай с десен бутон и "Save Target As" - трябва вече да стане.
Ако те интересуват отзиви за тези двигатели, четеш тук (общ VW руски форум) и тук - специализиран за Б5 (на този модел е най-масовия дизел).
Успех !


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: късметът

Мнениеот niks76 » Нед 15 апр 2007 22:05


dobrinb написа:
variable intake system написа:какъв живот имат като години или километри :)

Отчитай факта, че дизеловите двигатели на ФВ, се плашат от лоша поддръжка, а не от много километри... Перфектни са според мен във всяко отношение - надежност, поддържка, разход, динамичност. С една дума - няма да сбъркаш, ако попаднеш на добър екземпляр естествено... Май станаха повече думи mhihi Успех в избора и късмет :да:
ве4е многократно срещам екземпляри с по над 400000 км :lol: изводите са за вас
и все още държи доста висока цена кола с такъв двигател


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 15 апр 2007 22:46


Както е казал колегата gr_kanev дебитомер и зацапана геометрия.Първото се решава с 100-150 лв по ибей за твоя мотор ,а по БГ магазините "колкото те ушушкат".При второто можеш да минеш с много малко пари ама лошото е ако паднеш на "пишман майстор" да те накара да направиш основен ремонт на турбото.За да се предпазиш от зацапана геометрия изтърбуши катализатора на момента :wink: Има още две неща ,но доста рядко срещани-разбит клапан дето управлява геометрията и е 80-100 пари,другото е проблем при помпата и пак при него е лошо да паднеш на "майстор" дето да те прати да я смениш цялта-иначе по помпата май няма "сериозна неотстраними" неща :)


variable intake system
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Благодаря за линковете

Мнениеот variable intake system » Пон 16 апр 2007 19:46


Благодаря за линковете :)
Работя за друга марка коли и там нещата, за които питах са на дневен ред за 10-годишните возила. Освен това са и цифра пари! В интерес на истината ме учуди с ниската цена на дебитомера, но това може само да ме радва :) Как стои въпроса с променливата геометрия на турбото-оста ли запича или лопатките блокират от раздробен катализатор?

Още веднъж благодаря за линковете!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Благодаря за линковете

Мнениеот gr_kanev » Пон 16 апр 2007 19:50


variable intake system написа:Благодаря за линковете :)
...Как стои въпроса с променливата геометрия на турбото-оста ли запича или лопатките блокират от раздробен катализатор?
Още веднъж благодаря за линковете!

Моля !
Мисля че проблема (по-често срещания) е по-скоро от блокиране на лопатките, иначе една от причините (май основната) си я написал вече.


variable intake system
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

казаното от теб ме обнадеждава

Мнениеот variable intake system » Пон 16 апр 2007 19:54


Цената на дебитомера е поносима (за сравнение оригинален дебитомер за Opel - 600лв). А при геометрията на турбото разбирам, че лопатките зациклят от раздробен катализатор (или проблема е друг?). Помпите (Г.Н.П.-тата) от какво боледуват? Вярно е, че няма неоправена помпа, но един качествен ремонт (примерно в "Супер Дизел" ) излиза поне хилядарка :(
10x за инфото.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 16 апр 2007 20:47


Грешиш за геометрият-боледува от "нераздробен" катализатор :wink: Просто след 100к километри+каране с наша нафта катализатора се запушва и ако не го изкъртиш/има писано в темите как става/почва да цапа геометрията.Иначе за цената на опелския дебитомер и тя може да се окаже доста по-ниска ама нянам инфо.Помпите и другите неща са адско случайност и надали някой може да каже от какво се развалят точно плюс това една щателна проверка веднага ще покаже дали има такъв проблем. прочутия проблем с прекъсването един майстор в Карлово го управя с настройка на един реостат срещу 60-70 лв ,а в БОШ искат направо да сменят електрониката срещу 600 лв.


variable intake system
Мнения: 48
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

турбо и дебитомери

Мнениеот variable intake system » Пон 16 апр 2007 21:37


Rabbit_TDI написа:Грешиш за геометрият-боледува от "нераздробен" катализатор :wink: Просто след 100к километри+каране с наша нафта катализатора се запушва и ако не го изкъртиш/има писано в темите как става/почва да цапа геометрията.Иначе за цената на опелския дебитомер и тя може да се окаже доста по-ниска ама нянам инфо.Помпите и другите неща са адско случайност и надали някой може да каже от какво се развалят точно плюс това една щателна проверка веднага ще покаже дали има такъв проблем. прочутия проблем с прекъсването един майстор в Карлово го управя с настройка на един реостат срещу 60-70 лв ,а в БОШ искат направо да сменят електрониката срещу 600 лв.


Проблема с геометрията може ли да се реши с изцяло махане на катализатора? А за дебитомерите при Opel съм 100% сигурен (говоря за цени от оторизиръни дилъри, а не от BG магазини) PEACE!


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 16 апр 2007 21:40


Именно това казвам де -копуваш ТДИ и след ремъците и другите процедури отиваш на "ауспухаджия" изрязва отдолу катализатора с флекса,избива керамиката и пак заварява.След тая процедура освен всичко друго си 4-5 коня в плюс :wink:


Потребителски аватар
Schwepsi
Мнения: 195
Регистриран на: Чет 22 сеп 2005 11:25
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: ARL 2003
Местоположение: София

Мнениеот Schwepsi » Вто 17 апр 2007 11:31


Като собственик на такъв голф мага да кажа само суперлативи.Проблеми (да чукам на дърво) съм нямал. Разход приличен , пауър- Повече :wink: .Аз лично съм много доволен вече му врътнах 30к км. Гледай внимателно да попаднеш на читав и всичко е ОК. Както казаха колегите километрите не са проблем , зависи само от подръжката и начина на експлотация.
Успех. ДА се похвалиш ако влезеш в сектата. :lol:



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 76 госта