как да си сменим спирачен диск Г2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Пет 04 май 2007 22:22


Задължително нови дискове че и наладки защото като сложиш старите ще подкарат новия диск да го износват на никъде.
ЕЕЕЕЕЕЙ ТОВА СА СПИРАЧКИ БЕ ЧОВЕК :!: :!: :!:
Там всичко трябва да е ОК защото незнаеш кога ще се наложи (недай боже) аварийно спиране,и ако нашляпаш части втора употреба я спреш я не. А ТОЗИ ВТОРИЯ ВАРИЯНТ Е КОШМАРЪТ НА ВСЕКИ ШОФЬОР :!: :!: :!:




Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Пет 04 май 2007 22:33


Абе и новото съкс... аз предi година и малко сложих дискове и накладки Pagit... е деа... тия се скъсаха да скърцат... а ето на тази и на тази снимка може да се види в какво състояние са ми дисковете... та на следващата смяна пак дискове+накладки :evil:


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот Stoi » Съб 05 май 2007 20:37


vaskoto1 написа:
пич-и на тебе ще ти отговоря. тука става въпрос за спирачки а не за каквото и да е друго.
спирачките 2ра ръка са: износени (триене) гряни и изстудявани амнайсе милиона пъти, и най вече-седяли дъъълго време на господ знае какви места от което следва:
износването-дебелината на материала има значение за температурната му крива време/градуси колкото по бързо се опича диска-толкова по бързо се нагрява целия апарат->накладките се втвърдяват а течността кипва.
греене и охлаждане: процеси които влияят върху кристалната решетка на метала и я променят-деформират-> метала става по чуплив и по податлив на изкривяване.
седенето на мечката у печката: предизвиква корозия-> дълбоки поражения върху метала (в случая чугун-още по зле) правейки го податлив на разпадане поради шуплите образувани от корозията.

всички тези неща отсъстват при новите дискове които ако прецакаш-сам си ги прецакал! те не идват с рискове за живота...

теорията за по добри спирачки 2ра ръка издиша яко-недейте ми я хвали!



OK ! Съгласен. Само да помислим над нещо. Колата ми е 87-ма. С оригиналните дискове още. Колата е сменила два двигателя и общо е над 500 000км . Спирачките са на 6 и минава прегледи без проблеми !
Това което са слагали едно време в завода сега неможе да си го купиш в БГ магазин ! Така ли е ?


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот vaskoto1 » Съб 05 май 2007 21:40


Stoi написа: Колата ми е 87-ма. С оригиналните дискове още. Колата е сменила два двигателя и общо е над 500 000км .


като имаш предвид че едни дискове издържат (оригинални или не) средно 2 комплекта накладки и се изпилват под минимума...
айде нека твоите да са специални и да издържат 4 комплекта-айде.
обаче едни накладки не издържат повече от 30 000 и после са на желязо.
е как 4х30=500?
физически не е възможно това което си написал!
вероятно си имал късмета да са сменени точно преди да ги вземеш-но вярвай ми-НЕ са оригиналните!

и още-спирачките си спират и с износени дискове-има риск докато си спират да се разрушат дисковете-е това е страшното! после а спри де...
не можеш да съдиш за работоспособността на дисковете по това че спирачките си ловят-няма такива филми!
спорт тото 2-или се пребиваш или оживяваш-ексик съм от тая лотария за 100 лева мамка му!


Потребителски аватар
sin orel C20XE
Мнения: 944
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот sin orel C20XE » Съб 05 май 2007 22:15


vaskoto1 написа:
Stoi написа: Колата ми е 87-ма. С оригиналните дискове още. Колата е сменила два двигателя и общо е над 500 000км .


като имаш предвид че едни дискове издържат (оригинални или не) средно 2 комплекта накладки и се изпилват под минимума...
айде нека твоите да са специални и да издържат 4 комплекта-айде.
обаче едни накладки не издържат повече от 30 000 и после са на желязо.
е как 4х30=500?
физически не е възможно това което си написал!
вероятно си имал късмета да са сменени точно преди да ги вземеш-но вярвай ми-НЕ са оригиналните!

и още-спирачките си спират и с износени дискове-има риск докато си спират да се разрушат дисковете-е това е страшното! после а спри де...
не можеш да съдиш за работоспособността на дисковете по това че спирачките си ловят-няма такива филми!
спорт тото 2-или се пребиваш или оживяваш-ексик съм от тая лотария за 100 лева мамка му!

Васко,много си прав тук,100 лв се спестяват,а другото.. :wink:


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот Stoi » Пон 07 май 2007 8:42


vaskoto1 написа:като имаш предвид че едни дискове издържат (оригинални или не) средно 2 комплекта накладки и се изпилват под минимума...
айде нека твоите да са специални и да издържат 4 комплекта-айде.
обаче едни накладки не издържат повече от 30 000 и после са на желязо.
е как 4х30=500?
физически не е възможно това което си написал!
вероятно си имал късмета да са сменени точно преди да ги вземеш-но вярвай ми-НЕ са оригиналните!

и още-спирачките си спират и с износени дискове-има риск докато си спират да се разрушат дисковете-е това е страшното! после а спри де...
не можеш да съдиш за работоспособността на дисковете по това че спирачките си ловят-няма такива филми!
спорт тото 2-или се пребиваш или оживяваш-ексик съм от тая лотария за 100 лева мамка му!


Че си прав, прав си ! Ама така сам патил от " нови части" че имам параноя вече. Като гледам нещо в магазина че струва 50 лв примерно си представям как е правено в някъв гараж от материали за 5-6 лева . + щампа "Made in Europe ?????" . Този в магазина го купува за 10 лева и посли ти си даваш 50 и си мислиш че си сложил нещо истинско.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 07 май 2007 9:00


тука няма много варианти за измама с качеството-касае се за дебелина на метала. така или иначе дисковете са чугунени-няма по евтин вариант за материал-няма далавера както ако бяха от неръждавейка да кажем и някой ги направи от чугун-пъти по евтино. тука не е такава работата.
каквато и менте марка да са-пак са си чугунени и достатъчно дебели най важното!
така че-отвсякъде за нови! па каквито и да са-това е консуматив както са и накладките-няма място за притеснения. ако нещо стане-пак ще се сменят не са безумна сума все пак. :wink:


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Пон 07 май 2007 9:16


vaskoto1 написа:тука няма много варианти за измама с качеството-касае се за дебелина на метала. така или иначе дисковете са чугунени-няма по евтин вариант за материал-няма далавера както ако бяха от неръждавейка да кажем и някой ги направи от чугун-пъти по евтино. тука не е такава работата.
каквато и менте марка да са-пак са си чугунени и достатъчно дебели най важното!
така че-отвсякъде за нови! па каквито и да са-това е консуматив както са и накладките-няма място за притеснения. ако нещо стане-пак ще се сменят не са безумна сума все пак. :wink:


Съгласен :) За дисковете ме убеди ! Ще поспорим за други части някой път. НОВИ vs СТАРИ ;) Примерно за тенекиите :)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 07 май 2007 9:17


аааа там спор няма-САМО 2ра ръка тенекии! нови НИКОГА! 8) :D


Потребителски аватар
zdr_spasov
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Swistow
Контакти:

Мнениеот zdr_spasov » Пон 07 май 2007 14:07


Аз не мога да разбера има ли изобщо смисъл да се спори по този въпрос, особено когато става дума за спирачки. И особено при наличието на сума ти производители на дискове и накладки на цени от 40 до 400лв.
То не е като едно време да си търсиш накладки за Ладата по корекомите ...
Разбира се, че когато се сменят дискове се сменят от двете страни заедно с накладките. И то с НОВИ дискове и накладки. Всеки може да си избере производителя според собствените си убеждения и финансови възможности. Всичко друго е недопустим компромис.
Сигурно ще се намерят хора да спорят за това. Да, и аз съм виждал спирачен диск на Пасат с дебелина 4мм. при минимално допустима от 10мм. И аз съм виждал предни накладки АТЕ с 0.5мм феродо, които между другото са спирали все още перфектно. Е дайте тогава всички да караме колите докато се счупи спираният диск или металната подложка на накладките започне да стърже по диска !? Аз бих казал, че тези хора просто са извадили късмет. Всеки сам може да реши до колко оцеляването му на пътя трябва да зависи само от късмета ..

Като се изключи всичко това - темата като замисъл си е добра и предполагам, че ще помогне на колеги, които са решили да се справят в домашни условия с този ремонт.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Сря 09 май 2007 13:41


maniak написа:Точно такива невентилирани дискове са 38лв с отстъпка и 50лв без. Двата Зимерман или нещо такова ( Хубави ).
Приятел не се засягай но колата е оръжие и със спирачките шега не бива. Като гледам как си я "барнал" надали си от най бавните и спокойни шофери.
Иначе евала за темата и за труда по това да я направиш!
Хайде и до седмица да пуснеш поставяне на истински НОВИ дискове!


Колега, я раздуй повече за отстъпката. Какво трябва да направя за да ми направят отстъпка (и къде)


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот doaiena » Вто 17 фев 2009 18:08


Вие направихте човека на нищо!!!
Какъв е шанса да се счупът и 4те спирачки при спиране???
Диска и да се счупи колата пак ще спре проблем е, че няма да тръгне после!
Спирачната система е направена да спира и на 1 колело, ако има авария!
По-старашно е изтъркани наклади или МЕНТЕТА които може да се отлепат при спиране!!!


Потребителски аватар
ilkomuhata
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 18 май 2007 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: как да си сменим спирачен диск Г2

Мнениеот ilkomuhata » Чет 19 фев 2009 19:52


doaiena написа:Вие направихте човека на нищо!!!
Диска и да се счупи колата пак ще спре проблем е, че няма да тръгне после!

ако кара с 100км. в час и колелото блокира какво ще стане според теб :bishop :screwy



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта