Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Съб 01 Ное 2014 9:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие:  Публикувано на: Пет 18 Май 2007 21:16 
Аватар:
Аватар:
Аватар

Местожителство: Пазарджик
musura написа:
sin orel C20XE написа:
ма тез 12-ки не стават с 1.7! :wink:

е що да не стават? нали виждаш, че става.....

Колко коня според теб могат да се извадят от атмосферен, 8 клапанов, 1.7 двигател.... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пет 18 Май 2007 21:39 
Аватар

Местожителство: София
Кой питаш,мен или Мусура?
Не знам!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пет 18 Май 2007 21:45 
Сър
Сър
Аватар

Местожителство: Голям Поровец
Li4o написа:
Колко коня според теб могат да се извадят от атмосферен, 8 клапанов, 1.7 двигател.... :roll:

Ами примерно 400-450, всичко зависи какви мат'риали ще се ползват и какви технологии.

П.П. Тази жигула не е ли турбинирана?

П.П.П. До колкото знам от по-старите, спокойно се правеха около 200-250 кончета ралиджийските лади. При едно качествено олекотяване + подходящи скорости и гуми какъв е проблема за 12-ки?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 9:30 
Аватар:
Аватар:
Аватар

musura написа:
Li4o написа:

Ами примерно 400-450, всичко зависи какви мат'риали ще се ползват и какви технологии.

П.П. Тази жигула не е ли турбинирана?

П.П.П. До колкото знам от по-старите, спокойно се правеха около 200-250 кончета ралиджийските лади. При едно качествено олекотяване + подходящи скорости и гуми какъв е проблема за 12-ки?

Стига ве Мусур - то по тая логика, ако си дадеш твоя двигател на "старите ралиджии" и като нищо ще му извадят едни 500-600 коня... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 10:44 
Аватар

Местожителство: Русе
според инфото от един руски сайт и според 2-те най-големи тунинг фирми за лада ... MTX (металекс) и VTTFS (не съм сигурен дали точно така се пишеше) техните разработки достигат до 250-60 коня ... има същите като конфигурация двигатели като на Гошо карборатора и дават 12,2 в Русия н оса по 2300-500 кубика ... а явно Гошо е баш майстора на тези двигатели и от 1700 кубика прави 12,2 може би руските инжинери нищо не струват :wink: ГОШО карборатора оле :!: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 11:13 
Аватар:
Аватар:
Аватар

mgm написа:
според инфото от един руски сайт и според 2-те най-големи тунинг фирми за лада ... MTX (металекс) и VTTFS (не съм сигурен дали точно така се пишеше) техните разработки достигат до 250-60 коня ...

Колега, пусни ги тези линкове да ги прегледаме, че ми е интересно и на мен... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 11:21 
Аватар

Местожителство: Русе
това го търсух една сутрин преди близо месец пак заради една такава тема и сега пиша по спомени и не мисля че ще мога да ги анеря ... но в гуугле всичко се намира :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 11:26 
Аватар

Тема за Лада VFTS, MTX (Metalex) постигат почти същите показатели на двигателя (~ 100 к.с./литър раб. обем). Ако ползват метанол вместо бензин предполагам може чувствително повече.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... &sb=5&vc=1

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 12:00 
Аватар:
Аватар:
Аватар

Postman написа:
Тема за Лада VFTS, MTX (Metalex) постигат почти същите показатели на двигателя (~ 100 к.с./литър раб. обем). Ако ползват метанол вместо бензин предполагам може чувствително повече.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... &sb=5&vc=1

Благодаря за линка - ето статията за Лада VFTS:
http://www.kartuning.ru/kunskamera/index.php?idi=88

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 14:22 
Аватар

musura написа:
sin orel C20XE написа:
ма тез 12-ки не стават с 1.7! :wink:

е що да не стават? нали виждаш, че става. Всичко е въпрос на правилно количество въздух, гориво, обороти, килограми, предавки, гуми и т.н. Мисля, че кубатурата е последното важно :wink:

Аз съм съгласен че мотора не е 1.7 ,но чак да е подминал 2.0 та някои каза 2.3 тва не знам дали има как да стане !!!

А съм съгласен с масура че всичко е въпрос на гориво,въздух,оборти килграми и т.н няма да ме учуди този мотор да се рзвърта до над 12/13к оборота +

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 14:35 
Аватар

Местожителство: Карлово/Натрапник в София
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
В даскалото което учих едно време имаха рали отбор спонсориран от ВМЗ/огромен бюджет щото някога тва нещо правеше пушки/,+лаборатория със дино тест на гумите,дино тест на мотора без да се сваля самия мотор/разрпаботка на ферари/,+ още два тестера за мощност но при свален мотор,няколко инженери и десетина механици.Според техните думи ладов мотор без променена кобатура със сменени всички карантий е 170-180 коня пикова мощност.На Гошо ладата е ясно че е бая отгоре така че си правете сметка.На комисията също е ясно ,че тоз човек е извън регламента ,ама го държат щото прави атракция и помага на спорта.След година две като се популяризира достатъчно ще му резнат кранчето и ще трябва да търси по-честни пътища/твърде вероятно е да ги намери/
P.S.На Карбуратора му правя евала макар и да лъже според мен ,щото показва найстина какво е автомобилен спорт - да се научиш да изстискаш максимума от машината по всички направления , а не копуване на части от интернет и обезкостяване на серийно оборудване на кола :bowdown

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 14:41 
Аватар:
Аватар:
Аватар

Tibi.b написа:
А съм съгласен с масура че всичко е въпрос на гориво,въздух,оборти килграми и т.н няма да ме учуди този мотор да се рзвърта до над 12/13к оборота +

Ама вие тези конски сили и обороти за нищо ги нямате... :) Скрихте топката на всички руски и италиански специалисти...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 14:50 
Аватар

Не знам,какво мислите,но съм много съгласен с Личо,как се вадят 500 кс от атмосферен 1,7?
Не става! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 15:04 
Аватар

sin orel C20XE написа:
Не знам,какво мислите,но съм много съгласен с Личо,как се вадят 500 кс от атмосферен 1,7?

Добре ама как се вадят 2,5 литра от 1,7 ????

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Съб 19 Май 2007 15:09 
Most Wanted
Аватар

Tibi.b написа:
sin orel C20XE написа:

Добре ама как се вадят 2,5 литра от 1,7 ????

ми как......казанчето за чистачките е още 2-3 литра mhihi mhihi mhihi като не го пълни за да е по лек ;) иначе става 4.7 mhihi mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа