Търся отзиви за ГОЛФ 3 1.4 60кс

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Sandi
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 17:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Sandi » Пет 01 юни 2007 8:24


ruskov написа:Докарахме с баща ми един Голф от Австрия, т.е. аз го докарах сам на ход и разхода при 100 беше 4 литра!!! Иначе си върви добре колата и мисля 4е е идеална за градските условия.2800 лева го дадох! :wink:


С какъв двигател е бил голф-а??? :roll:




Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Мнениеот BastunSelski » Пет 01 юни 2007 11:01


втора ръка са под 100 лв и често ги дават барабар с цялото моно...не мисля че е важен фактор.

За жалост този двигател(АЕХ) е мулти-инжекция и на моргите не са яли марули и искат за втора ръка по 200-300лева.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 01 юни 2007 13:19


ruskov написа:Докарахме с баща ми един Голф от Австрия, т.е. аз го докарах сам на ход и разхода при 100 беше 4 литра!!! Иначе си върви добре колата и мисля 4е е идеална за градските условия.2800 лева го дадох! :wink:

Хайде пак започнаха приказките от 1001 нощ.
Господин Шехерезада...ако този Голф не е дизел(пък и да е!!!??) този разход можеш да го докараш само ако сънуваш.......
Остана да кажеш че бензина в резервоара като си стигнал в България е бил дори и повече....
ЕЕЕЕЕ хората не ядат само на марули,че така да се цепиш!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 01 юни 2007 14:02


joker написа:
ruskov написа:Докарахме с баща ми един Голф от Австрия, т.е. аз го докарах сам на ход и разхода при 100 беше 4 литра!!! Иначе си върви добре колата и мисля 4е е идеална за градските условия.2800 лева го дадох! :wink:

Хайде пак започнаха приказките от 1001 нощ.
Господин Шехерезада...ако този Голф не е дизел(пък и да е!!!??) този разход можеш да го докараш само ако сънуваш.......
Остана да кажеш че бензина в резервоара като си стигнал в България е бил дори и повече....
ЕЕЕЕЕ хората не ядат само на марули,че така да се цепиш!


по интересно ми е как си го сметнал....за борд комп някак не ми се вярва да е имал...


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 01 юни 2007 14:12


То пък и на разходомера даже и да го има не може съвсем да се довериш.....има един такъв Голф 1.6 SR пред блока.....показва разхода от 33 до 8/100 ....Виж за някои от по-новите модели Голфове....може и да верни данните....
Ама 4/100 при 100 км/ч.....освен ако се е спускал по баир надолу с отпуснат педал...(хехехе ....сега някой ще ме гризне,че при отпуснат педал системата изключва подаването на бензин....ама аз затова го казвам).....


Потребителски аватар
jooorooo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jooorooo » Пет 01 юни 2007 15:31


Дори и при отпуснат педал на скорост при пускане по нанадолнище, пак е невъзможно 4/100.

По темата, моя е точно 60 коня, 1.4 и да ти кажа, тук в Сф ми лапа 9-10 градско в момента. на едно съседче му е 1,6 - 75 коня и е 8/100 градско, а когато излизам извън Сф и пътувам за някъде е просто кошмар, особенно ако се натъпкаме 4 човека вътре, горката едва се влачи.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Пет 01 юни 2007 15:40


Айде и за да кажа - значи АБД-то го карам от края на Юли 2006 и съм му насвяткал има-няма 10 000 километра. Никакви грижи откъм двигателя - сипваш масълце и антифриз и пееш. За тези кубатура и коне е доста пъргава. Даже над 100 при изпреварване си ускорява прилично. Само да не е натоварена - тогава се зори. И на баир и е тежичко - малка и е душицата. Скоростите обаче са много добре направени - от това двигателче са изцедили абсолютния максимум :idea:
Погорва доволно - всеки, който мисли, че малък двигател значи нисък разход - може да дойде с мен като зареждам голфето :wink:
Разход 4/100 - посмъртно невъзможен - освен ако не теглят голфарката на буксир - тогава може и по-малко :wink:


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Пет 01 юни 2007 16:09


1.4 АЕХ - - пълна инжекция - гарантирам ви че на бягане ще мине всички които са 75 коня - моно - стига да не вдигнат над 160 , моята толкова може , - за икономии на каране - да - извънградско с двама човека - в града си иска 8 разход - и е от австрия купена и ръжда няма - и температурата си отчита вярно след смяна на термостат и водна помпа - 20 хил. км. за година - това са ремонтите по нея - 240 000 км реални

хахахахахаха тва имаш предвид за лада 1500 ли,тя отговаря на амбициите ти да изпревариш някой с тва..... :screwy 1.4 и с малко повече късмет може и да си наравно до 160 ,ама само срещу лада и то ако не е много в час.Иначе ако имаш път към Бургас обади се да провериш как са 1.6 ABU,нали даваш гаранции :wink: Не мога да разбера само що трябва да се заблуждават хората така.Няма проблем който си е купил 1.4 и си го харесва да си го кара,ама тука да се разправят легенди за вървене, супер нисък разход и така нататък не е нужно просто.Евала на тези колеги които си казаха ,че всъщност не гори чак толкова малко,а за вървене и каране освен из града не е най-удачния избор.Като цяло моето мнение е ,че никой автомобил ,от каквато и марка да е не трябва да се взима с най-малкия,базовия двигател и такава покупка обикновено е грешка и води после до въпроси от типа ама как да я направя поне 70 к.с.,ама не може ли малко повече да върви,ама струва ми се ,че много гори като за 1.4. и т.н. и като цяло 1.4 за автомобил от класа на Голф ІІІ си е слабичък/както с 60 к.с. при ФВ,така и с 82/90 при Опел и т.н.просто изкуцват откъм въртящ момент/някой сега да не намеси TSI :wink: /Оптимален за подобен автомобил е двигател с мощност поне 75 к.с . от 1.6 и нагоре,според нуждите и възможностите, а що се отнася до Г3 идеални откъм разход/здравина/вървене/подръжка са 1.8 Mi двигателите.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Пет 01 юни 2007 16:16


хахахахахаха тва имаш предвид за лада 1500 ли,тя отговаря на амбициите ти да изпревариш някой с тва..... 1.4 и с малко повече късмет може и да си наравно до 160 ,ама само срещу лада и то ако не е много в час.Иначе ако имаш път към Бургас обади се да провериш как са 1.6 ABU,нали даваш гаранции Не мога да разбера само що трябва да се заблуждават хората така.Няма проблем който си е купил 1.4 и си го харесва да си го кара,ама тука да се разправят легенди за вървене, супер нисък разход и така нататък не е нужно просто.Евала на тези колеги които си казаха ,че всъщност не гори чак толкова малко,а за вървене и каране освен из града не е най-удачния избор.Като цяло моето мнение е ,че никой автомобил ,от каквато и марка да е не трябва да се взима с най-малкия,базовия двигател и такава покупка обикновено е грешка и води после до въпроси от типа ама как да я направя поне 70 к.с.,ама не може ли малко повече да върви,ама струва ми се ,че много гори като за 1.4. и т.н. и като цяло 1.4 за автомобил от класа на Голф ІІІ си е слабичък/както с 60 к.с. при ФВ,така и с 82/90 при Опел и т.н.просто изкуцват откъм въртящ момент/някой сега да не намеси TSI /Оптимален за подобен автомобил е двигател с мощност поне 75 к.с . от 1.6 и нагоре,според нуждите и възможностите, а що се отнася до Г3 идеални откъм разход/здравина/вървене/подръжка са 1.8 Mi двигателите.


:bowdown :bowdown
Колега, съгласен съм с теб, но още не е произведена Ладата, на която ще дам да ме изпревари :Mr Green Fun Friday spam


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 01 юни 2007 16:22


Браво морски vw16v !!!!Ей най-накрая някой да каже ,че основната и според мен най-важна характеристика на двигателя не е максималната мощност,а максималния въртящ момент и оборотите при които се достига......
Цитирам постинг на RADOTOM,който съм го запомнил наизуст..мощността продава колата,а въртящият момент печели състезаниието!!!!


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Мнениеот BastunSelski » Пет 01 юни 2007 17:24


А бе и моя е 1.4 АЕХ и смятам,че има "дълги" 1-ва и 2-ра скорост и човек остава с впечатлението,че колата върви повече(може и така да е) :).
Иначе си лапа 10-ка отвсякъде,това е големия минус.Иначе частите не са много скъпи,ама не са и много евтини...а бе за градско си е супер колата.
Иначе,ако някой има рацерска кръв ще събира от закуски и ще купи ето това,за да си го монтира на голфарата :lol: :
Изображение


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 01 юни 2007 17:26


vw16v написа:
1.4 АЕХ - - пълна инжекция - гарантирам ви че на бягане ще мине всички които са 75 коня - моно - стига да не вдигнат над 160 , моята толкова може , - за икономии на каране - да - извънградско с двама човека - в града си иска 8 разход - и е от австрия купена и ръжда няма - и температурата си отчита вярно след смяна на термостат и водна помпа - 20 хил. км. за година - това са ремонтите по нея - 240 000 км реални

хахахахахаха тва имаш предвид за лада 1500 ли,тя отговаря на амбициите ти да изпревариш някой с тва..... :screwy 1.4 и с малко повече късмет може и да си наравно до 160 ,ама само срещу лада и то ако не е много в час.Иначе ако имаш път към Бургас обади се да провериш как са 1.6 ABU,нали даваш гаранции :wink: Не мога да разбера само що трябва да се заблуждават хората така.Няма проблем който си е купил 1.4 и си го харесва да си го кара,ама тука да се разправят легенди за вървене, супер нисък разход и така нататък не е нужно просто.Евала на тези колеги които си казаха ,че всъщност не гори чак толкова малко,а за вървене и каране освен из града не е най-удачния избор.Като цяло моето мнение е ,че никой автомобил ,от каквато и марка да е не трябва да се взима с най-малкия,базовия двигател и такава покупка обикновено е грешка и води после до въпроси от типа ама как да я направя поне 70 к.с.,ама не може ли малко повече да върви,ама струва ми се ,че много гори като за 1.4. и т.н. и като цяло 1.4 за автомобил от класа на Голф ІІІ си е слабичък/както с 60 к.с. при ФВ,така и с 82/90 при Опел и т.н.просто изкуцват откъм въртящ момент/някой сега да не намеси TSI :wink: /Оптимален за подобен автомобил е двигател с мощност поне 75 к.с . от 1.6 и нагоре,според нуждите и възможностите, а що се отнася до Г3 идеални откъм разход/здравина/вървене/подръжка са 1.8 Mi двигателите.


Виждам си доста умен и са ти светнали някакви идеи в главата. Предлагам да пуснеш едно писъмце до VAG, като приложиш естествено находчивите си и доста абстрактни мисли в него. Предполагам ще фалират след твоето постъпване на работа защото именно 1.4 е сред най-продаваните им моторетки.../имам кола 120 коня и голфетата 60 коня/ не мисля че съм пристрастен макар че карам 1.4....замисли се и за ниски данъци, евтини части, нисък разход при разумно каране....замисли се че 18-годишните тийнс, които купуват колата със 60% идея да се гъзареят не са единствените клиенти на ВАГ, замисли се за множеството девойки, чичовци, млади хора които си купуват колата с единствената цел да идат от точка А до точка Б...


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Пет 01 юни 2007 19:31


както каза колегата
има коли а за всеки вкус и джоб...

Няма смисъл да се карате.. няма лоши голфове :lol:
И за мен беше странно защо в БГ масово са голф3 1.4 - можеби защото са по-малко натискани... с идеята че е взета за возене не за състезания :)
Ако искаш бърза кола - не взимай 1.4..
Ако ще караш повече извънградско - не взимай 1.4..
Ако искаш екстри /килиматик и т.н./ - не взимай 1.4..
Всеки си знае нуждите - преценявай си...


scruc
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 0:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот scruc » Пет 01 юни 2007 19:34


Колега vw16v що не споделиш ти каква кола караш можеби някоя лада бегачка :drive .Аман от дървени философи.


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Пет 01 юни 2007 19:38


Стига с тия лади бе :) .. няма да ви минат независимо от двигателя ви ;)
Ако пък го напрявят разхода ще им е достатъчно голям да са за съжаление :bishop mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 99 госта