Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
iliev77
Мнения: 375
Регистриран на: Съб 06 авг 2005 9:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот iliev77 » Нед 23 сеп 2007 8:00


Huizel написа:Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:

Аз имам същия акт за 46 отгоре, но при мен е различно че не им дадох синия талон - бях го забравил... Интересно ми е какво могат да ми направят :?: :?: :?:




Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот peshoxx » Вто 09 окт 2007 1:04


И аз имам същия за 32км. в час над допустимото и то от 21 август.Аз сам ли трябва да отида да проверя за НП в кат? Аз си мислех,че трябва да ми пратят нещо по пощата....и си карам така с акта вече почти два месеца. :shock И на мен ще ми взимат книжката за 1 месец.... :(


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 15 окт 2007 10:02


Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

В Плевенския КАТ има инструкция:
При подновяване на свидетелство за управление е необходима да носите
1/документ от НАП за платени глоби преди 31.12.2005г.
2/ банково бордеро за платени глоби след 01.01.2006г.
Къде отива давностния срок???
Как да процедираме в този случай?


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 15 окт 2007 10:07


K22 написа:Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

В Плевенския КАТ има инструкция:
При подновяване на свидетелство за управление е необходима да носите
1/документ от НАП за платени глоби преди 31.12.2005г.
2/ банково бордеро за платени глоби след 01.01.2006г.
Къде отива давностния срок???
Как да процедираме в този случай?
не знам и аз това се чудя, имам колеги, които имаха нови актове за плащане и като им искаха да плащат стари глоби им бяха казали за 5-годишна давност, което май беше по друг закон, а не по ЗАНН....
но може би и това е по вътрешна инструкция, както действат повечето Държавни учреждения в България при пълно несъобразяване със закона :evil:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 15 окт 2007 10:51


K22 написа:Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

В Плевенския КАТ има инструкция:
При подновяване на свидетелство за управление е необходима да носите
1/документ от НАП за платени глоби преди 31.12.2005г.
2/ банково бордеро за платени глоби след 01.01.2006г.
Къде отива давностния срок???
Как да процедираме в този случай?

Взимаш документ от НАП за изтекла давност на глобите при наличие на такива... демек че са изтекли по чл.82 ...


Потребителски аватар
Mackata
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 май 2005 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот Mackata » Сря 17 окт 2007 21:41


Не се карайте момчета, имам за миналата година около 30 акта, и ще чакам да им изтече давноста 2008 година. Изгубих си документите октомври 2006 и не съм си изкарал книжка. Имам да давам 32 точки, т.е. взели са ми 39, не са стигнали и съм на -32. За 10000000 път повтарям не съм против правилата, а напротив.
Трябва някаде на някава екселска таблица да излиза името ми и колко точки имам към настоящия момент и като станат нула, сутринта в 06:00. някакъв си полицай да ми звънне на врата и да ми поиска книжката, а като го попитам защо, той да ми каже ти си знаеш.
Ще изтърпя 6 месеца без книжка и повече никога няма да си позволя да карам с 240 на магистралата и да ме хванат с 198 км/ч., защото взимат по 20 точки и 200 кинта глоба / по време на нарушението, сега май повече взимат/.
Край на цитата


Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот chinadracon » Вто 30 окт 2007 15:44


Winner25 написа:
Huizel написа:Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:

На мене ми написаха същия акт. И понеже ме снимаха с камера, реших че е безмислено да се занимавам с обжалвания. Ако ти е пристигнало НП в кат отиваш даваш си книжката и след 1месец може да си я вземеш, но искат да им покажеш платежно нареждане че си платил глобата. Единствения начин да ти върнат книжката предварително е да обжалваш наказателното постановление.


Колега, понеже ситуацията при мен ще е такава, в смисъл ще обжалвам със сигурност акт за 150 лева и 1 месец без книжка/ което е убийство за мен по отношение на работата ми :evil: /, мислиш ли, че ако закона е на моя страна и съдът се произнесе в моя полза, това ще се случи до 1 месец, в смисъл имаш ли някакви наблюдения от практика?


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот anonimko » Вто 30 окт 2007 15:57


пак са го измислили като изтече валидността на книжката отивоаш в КАТ да си подмениш книжката и веднага на гишето обратно в банката да си платиш старите актове и обратно в КАТ с бележките така на един приятел-отива и му казват че има глоба от 2000г докато не я плати няма книжка


Потребителски аватар
momo 1
Мнения: 561
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот momo 1 » Сря 31 окт 2007 10:21


За истичане на валидноста на книжка каква ще е санкцията ,що съм си мислил че е 10 г тя била 5 :oops:


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот anonimko » Сря 31 окт 2007 10:27


за валидност на книжка нищо не могат да ти направят все едно не си си подновил междун паспорт - не си имал пари и се измъкваш никои не може да те задължи да ги подмениш навреме


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Актове, давности закони - разяснения

Мнениеот group® » Нед 18 ное 2007 19:05


wili98 написа:проблема тук, е НП може да е съставено но да не е придвижено до вас..в този случай не знам кой закон се гледа!!! 'двокатите да кажат



Айде в тая връзка да попитам за моя случай:
Писаха ми акт на 28.04.2007 за превишена скорост в Дупница, когато бях зад камион и не са засякли мен. Писах възражение в акта, а после изпратих и писмо по-пощата с възражение до наюалник КАТ Дупница. Веднага след това заминах за чужбина и се прибрах съвсем скоро. Несъм получил нищо по пощата във връзка с обжалването, а по разбираеми причини случая съвсем го занемарих. Та въпроса ми е какво мога да направя сега? Нямало ме е толкова време и несъм имал възможност да доизпълня процедурата по обжалване(каквато и да е тя).
Най-вероятно в КАТ има НП, но не ми е връчено вече близо 7 месеца. Ако искам да обжалвам него ще имам ли право? Две години ли трябва да минат за да падне това НП по давност? Имам американска книжка, но тя ми дава право да карам само 3 месеца след влизането ми в БГ.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 19 ное 2007 9:43


ти си заплетен случай :twisted: За да ти върнат талончето трябва сам да си търсиш НП.След като го получиш текат 7 дни за обжалване...А това че си карал 7месеца с акт , си е друга бира...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Пон 19 ное 2007 15:17


K22 написа:ти си заплетен случай :twisted: ...


и психолозите така казват та го знам ... :lol:
...ама какво да правя незнам :roll:
неискам да престъпвам закона, а и тогава(когато ми писа акта) не го направих :?
просто искам да видя дали има дупка, в която да се шмугна(става дума за закона :lol: )
най-ме е яд, че вече немога да обжалвам самия акт, а само наказанието :roll:
каква е процедурата при обжалване на акта, след като съм писал писмо на шефа на кат не би ли трябвало да ми пратят поне отказ ?
знам, че има правно-културни та нека помогнат :wink:


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 19 ное 2007 15:36


Ами провери , анулирането на акта, или отказът за анулиране-под формата на Наказателно постановление ти е изпратен в твоя КАТ, сигурно още преди 6 месеца :wink:


Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

акт

Мнениеот amikus » Съб 24 ное 2007 10:48


Пичове само да питам че станах луд имам акт за винетка писан на магистрала хемус водя се в кат Плевен два пъти си ходя специално за акта и не е дошъл сега интересното :акта изтече и оня на гишето ми вика че не удължавали актове??????да съм си карал спокойно ??? имали си няква заповед и не удължават а талона ми не е дошъл още а тука в София голям зор да ми пишат нов акт та се да ги черпа деби и клошарите



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта