Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 24 Апр 2014 22:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 31 Окт 2007 23:04 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Audi A4 B5 Polo 6N1
Двигател: APT 99 APQ 99
The_Machine написа:
Теодор написа:
dobrinb написа:
Застраховката покрива настъпили щети по автомобила, без значение дали и кой е бил зад волана. Това са глупости. Единствената полза от пълномощното е спестяването на разкарването на собственика при завеждане на щета, както и спестяване на проблеми с органите на реда.
    :да: :applause:

Абе май имаше ограничение за "кой", или поне "какво" - ако е пиянка... ни стаа :lol: :lol: :lol:
    То при употреба на алкохол и лично твоя да е колата застраховка не се изплаща :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 0:01 
Аватар

Местожителство: Казанлък
dlug написа:
По мое мнение точно завеждането на щетата може да направи всеки. Обещетението (особено ако са пари кеш) обаче може да получи само собственика или упълномощено от него лице. А за самото шофиране не е необходимо пълномощно

Така е. Колата която карам е на името на майка ми и на баща ми. За да заведеш щета ти трябва книжката, контролния талон и талончето от прегледа. Не е задължително да си собственик. Но парите само собственика може да ги вземе

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 10:39 
Аватар

Аз знам, че членовете на едно семейство нямат нужда от пълномощно, за да карат кола собственост на един от семейството. А за щетите аз лично съм завеждала щета на кола, която е на член на семейството ми и пред застрахователят казах, че аз съм била с колата, когато се е случило застрахователното събитие и си дадох моята книжка и талона на колата.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 13:10 
Аватар

kaiser666 написа:
Да ама ако нямаш пълномощно и не дай си боже стане нещо с колата няма да ти изплатят нищо от каското(ако има такова де) :wink:

Е аз когато си карам служебната кола и стане нещо застрахователите няма да изплатят нищо ли ? Глупости , щетата се е щета и без пълномощно.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 13:24 
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Аватар

Автомобил: Opel Corsa
Двигател: X12SZ
най-прост вид

П Ъ Л Н О М О Щ Н О

¬ Подписаният ============
УПЪЛНОМОЩАВАМ:

със следните права:
-Да управлява в страната собствения на представлявана от мен фирма лек автомобил, марка “===”, модел “===”, цвят ===, двигател № ………………………………………………….. рама № …………………………………………………………….., с регистрационен № С ………….
-Да ме представлява пред органите на ТД на НАП “===” гр. София, във връзка съз заплащане на дължимия се данък върху МПС, както и във всички отношения свързани с управлението на автомобила.
-Да ме представлява пред органите на МВР, КАТ, Застрахователните дружества, във връзка с управлението и застраховането на собственият на дружеството лек автомобил.
-Да подписва всякакви документи и декларации във връзка с управлението на лекия автомобил.

Всички клаузи от пълномощното да се тълкуват изцяло в полза на правата на упълномощения да ме представлява.
гр. София УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:……………………………

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 22:10 
Rule Enforcer
Rule Enforcer
Аватар

Автомобил: VWGolf GTsport
Двигател: 2.0TDI 170 DSG
http://www.vwclub-bg.org/~dobrinb/pul.MPS.doc
Един малко по-друг вид, може да си правите компилации по свое желание от двете произведения на юридическата мисъл. mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Чет 01 Ное 2007 23:30 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
Няма никакви проблеми с пълномощното Полицаите въобще не го и поглеждат. Единствено при излизане зад граница може да ти го поискат, ако не са на кеф в момент.
Завеждане на щета при катастрофа - никакъв проблем Единствено не може да се получат парите , ако нямаш пълномощно да получаваш суми от Застрахователното дружество .
От доста години карам служебни коли -имам си пълномощни ,но даже и да съм пиатл куките дали го искат да видят - няма никакъв интерес от тяхна страна. На митницата на Дуранкулак са ми го искали 1 единствен път, на Дунав мост - никакъв интерес.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пет 02 Ное 2007 16:26 
Аватар

dlug написа:
По мое мнение точно завеждането на щетата може да направи всеки. Обещетението (особено ако са пари кеш) обаче може да получи само собственика или упълномощено от него лице. А за самото шофиране не е необходимо пълномощно

Точно така.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Вто 29 Юни 2010 5:05 
Аватар

Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
А как седят нещата за чужбина?

Необходимо ли е пълномощно и други документи (освен Зелена карта)?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 2:44 
Аватар

Fifa написа:
А как седят нещата за чужбина?

Необходимо ли е пълномощно и други документи (освен Зелена карта)?

И мен ме вълнува тази информация ще минавам границата(гръцката) с кола която не е на мое име трябва ли ми някакво пълномощно

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 9:39 
Аватар

Автомобил: Golf MK4 1998
Двигател: AHF 1.9 TDI 110hp+chip
От три години карам кола на името на баща ми и си оправям сам всички документи (прегледи, застраховки и т.н) без него, единствено се подписва за каско. В Гърция съм ходил, няма никакви проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 10:02 
Аватар

Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
И аз така разбрах, че рядко правят проблеми на границата.

Все пак изкарах едно пълномощно, за да не се разправям :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 12:02 
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Аватар

Автомобил: Opel Corsa
Двигател: X12SZ
ако искат пълномощно, то ще е нашите гранични власти
в чужбина не
лично аз за Гърция си има пълномощно, никога не са ми го гледали
Сърбите обаче са го проверявали

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 14:09 
Аватар

Могат да се заяждат ако нямаш пълномощно. Ако имаш такова можеш да го представляваш пред застрахователи, органи на КАТ и др. Аз също карам с генерално пълномощно.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Пълномощно за управление на МПС Публикувано на: Пон 19 Юли 2010 14:13 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Колата която карам е на дядо.Той е инвалид и вече аз съм 3ти шофьор на тази кола.Всички преди мене имат пълномощни,но аз нямам.Обаче като представя на бащата пълномощното и те омекват и се съгласяват.Като цяло процедурата е добре да се направи пред нотариус,ама едно 15-30лв заминават според зависи от нотариуса...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа