КР с изп. колектор от АБФ - проблем?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

КР с изп. колектор от АБФ - проблем?

Мнениеот aradovanov » Нед 07 дек 2008 16:07


Сложих изп. колектор от АБФ заедно с двуцевката, сега проблема е че лостовата система за превкл. на скоростите опира в снадката м/у колектора и двъцевката. Някой да е имал подобен проблем и как го е решил?

Ако се скъси дългата щангичка с пластмасовите глави проблема ще се реши , но ме интересува това ще се отрази ли като цяло на превключването на скоростите?




Потребителски аватар
Сиромаха
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Мнениеот Сиромаха » Нед 07 дек 2008 19:11


Лошо, няма 5-та :? .По-трудното е пак смъкване,режеш напречно с флекса нещото в което опира лостчето.Имаш вече две свободни уши,пробиваш ги с дрелка,нанизваш дълъг болт и го обираш колкото е било(мери предварително) и контра гайка.Аз нанизах твърда пружина на болта между ушите.Мисля че в долното ухо опираше,затова го намали до необходимия минимум.Моят звяр така се подвизаваше този сезон. Успех :077:


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот aradovanov » Пон 08 дек 2008 9:08


Значи не съм единствен :( . Ще пробвам първо моя вариант и ще пиша какво е станало. Не ми се реже колектора. За сега...


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот aradovanov » Пон 08 дек 2008 14:50


Реших проблема!!! :D

Първо отвих скобата която е на лоста който идва от купето после го преместих на дясно - гледано от пред - така че да не опира в колектора. После скъсих голямата щангичка (с пластмасовите глави) с 3,5см, монтирах стегнах и о чудо 1-ва 2-ра... всичко работи! Ако има интерес ще постна по-подробна информация.

Мерси за вниманието.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта