Някой знае ли нещо за тези свещи NGK PZFR6J-11?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Bore
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 23 мар 2008 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Някой знае ли нещо за тези свещи NGK PZFR6J-11?

Мнениеот Bore » Пет 09 яну 2009 22:36


Здравейте колеги, колата ми е VW Golf 4 1.6 16V AZD. Имам един проблем, който се надявам да реша с ваша помощ. Преди 6-7 месеца си взех чисто нови свещи, по каталог, от Porsche Sofia Iztok. Тези, които ми продадоха там бяха с инициали Bosch F7HPP222U. Всичко беше наред през лятото, но когато температурите паднаха колата ми започна да пали лошо. Върнах старите си свещи NGK BKUR6ET-10, с които миналата зима нямах почти никакви проблеми и запалването се подобри леко, но е далеч от добро.

В немският сайт на NGK (http://www.ngk.de/index.php?id=403&pd=4 ... W&m=Golf+4) препоръчват някакъв модел PZFR6J-11, който е приблизително на цената на Bosch F7HPP222U.

Какво ще ме посъветвате? Да се доверя на немският справочник и да си взема NGK PZFR6J-11 или да заложа на изпитаните, но непрепоръчвани за моят двигател NGK BKUR6ET-10. Някой друг имал ли е подобни проблеми със свещи на Bosch? Някой взимал ли е NGK PZFR6J-11 и какви са впечатленията му от тях.

Благодаря ви предварително...




Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Мнениеот lrlmodo » Съб 10 яну 2009 10:14


PZFR6J-11 ги дават точно за твоя мотор, би трябвали да нямаш проблем с тях
Ако все пак не ти допадат сложи Denso Iridium - това са най-добрите свещи на пазара :wink:


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Съб 10 яну 2009 10:21


Eто една картинка с пояснения относно буквичките в заглавието:

Изображение

A тук пише, че буквата Z означавала, че имало допълнителна протекция на електродите. :roll:
В таблицата горе пък пише, че луфтът бил увеличен - явно давала по-голяма искра...


Bore
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 23 мар 2008 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bore » Съб 10 яну 2009 10:33


lrlmodo написа:PZFR6J-11 ги дават точно за твоя мотор, би трябвали да нямаш проблем с тях
Ако все пак не ти допадат сложи Denso Iridium - това са най-добрите свещи на пазара :wink:


Благодаря за съвета. Чувал съм много добри отзиви от колеги за Denso Iridium и това може и да се окаже най-добрият вариант. Знаеш ли от къде мога да си взема оригинални? Цената не ме интересува. Важното е да не попадна на някакви ментета.

Предполагам, че и те имат нещо като online-каталог за Европа. Аз успях да намеря само този за USA и там го нямаше моят двигател (AZD). Някой има ли представа къде да направя справка за това кои са моите?


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Съб 10 яну 2009 10:33


lrlmodo написа:PZFR6J-11 ги дават точно за твоя мотор, би трябвали да нямаш проблем с тях
Ако все пак не ти допадат сложи Denso Iridium - това са най-добрите свещи на пазара :wink:
NGK iradium също и са на половин цена от дензото :wink:


Bore
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 23 мар 2008 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bore » Съб 10 яну 2009 10:36


P.S...Благодаря и на колегата "ChimeyJimmey" за таблицата. Със сигурност ще ми е от полза... :D



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта