запушен отводнителен канал до филтърана купето

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
arseslav
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

запушен отводнителен канал до филтърана купето

Мнениеот arseslav » Нед 04 фев 2007 17:38


наскоро разбрах, че изобщо съществува филтър към купето -от форума естествено.проверих моя и се оказа "достоен за перото на Данте"-черно като негърски г... ! На първо време го изпрах, но около него забелязах почти кило кал, загниваща листна маса и т.нобясниха ми, че от там се отича водата при дъжд и прочие, но при мен явно каналът е запушен.не ми е ясно къде изобщо се намира, някой сблъсквал ли се с такава ситуация и ако да, кво повече...?подобна е и ситуацията от другата страна, която се пада на шофьора-и там явно ми е запушено-абе усещам аз, че въпреки 78-те ароматизатора нещо ми смърди, ама нейсе...

:dummy:




Потребителски аватар
d3f
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 08 фев 2006 23:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот d3f » Нед 04 фев 2007 19:54


Аз като си купих колата беше подобно състояние. Точно тоя отводнителния канал на десния калник беше запушен. От там сичко до прозореца беше вода, влизаше в купето, дясната седалка беше като във вана, от там май ми се прецака седалката и трудно се мести напред и назад. Беше ми изгорял бушона на перката за парното.
Изображение

С някаква дълга отверка или нещо подобно може да се отпуши.


arseslav
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот arseslav » Нед 04 фев 2007 20:20


значи-дали правилно съм разбрал.като застанеш с лице към предницата се пада най в ляво/от страната на пасажера/.дали отворът е голям и има ли такъв от другата страна?.като махах филтърами "хартиса" една част- нещо от пластваса, дълго към 25-30 см.широко около 3-4.не знам къде се слага-в смисъл от къде го махнах.като правоъгълник леко заобленичък-абе не знам как да го опиша-ако имаш снимки дай да сравня гледам че колите ни са сходни.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пон 05 фев 2007 10:10


На полотата като моето 90-94г ,освен отводнителни канали от двете страни към калничите има и трети който се намира точно посредата и предтавлява един г-образен маркуч към 20 см,който е конусовиден и отвежда водата точно зад моноинжекцията и тя трятва да си капе от там. Но той беше задръстен и Слава Богу ,че компютара са го вдигнали на нещо като стойчица иначе ,щеше да си плува :evil:

Последна промяна от Anbuch на Пон 06 авг 2007 14:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
d3f
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 08 фев 2006 23:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот d3f » Пон 05 фев 2007 19:28


arseslav написа:значи-дали правилно съм разбрал.като застанеш с лице към предницата се пада най в ляво/от страната на пасажера/.дали отворът е голям и има ли такъв от другата страна?.като махах филтърами "хартиса" една част- нещо от пластваса, дълго към 25-30 см.широко около 3-4.не знам къде се слага-в смисъл от къде го махнах.като правоъгълник леко заобленичък-абе не знам как да го опиша-ако имаш снимки дай да сравня гледам че колите ни са сходни.


Намира се точно на края на червената стрелка, тоест от ляво като гледаш предницата на колата. Сваляш пластмастата голямата която покрива моторчето на чистачките, компютъра и филтъра за купето. Държи се на пластмасови щипки - нещо като клинчета са, аз мойте ги строших сичките. Като я махнеш ще видиш най-ниската точка, взимаш някаква тел или нещо, което ти е подръка и ръчкаш докато не се отпуши(може да пробваш с мистър мускул или калгон :) ).

като махах филтърами "хартиса" една част- нещо от пластваса, дълго към 25-30 см.широко около 3-4.не знам къде се слага-в смисъл от къде го махнах.


Нямам представа тази част къде и е мястото, аз не си спомням за такова нещо...

Anbuch написа:На полотата като моето 90-94г ,освен отводнителни канали от двете страни към калничите има и трети който се намира точно посредата и предтавлява един г-образен маркуч към 20 см,който е коносовиден и овежда водата точно зад моноинжекцията и тя трятва да си капе от там. Но той беше задръстен и Слава Богу ,че компютара са го вдигнали на нещо като стожчица иначе ,щеше да си плува


Моят компютър плуваше, но слава богу, че е добре опакован и нищо му няма... :bowdown

Аз не съм забелязал на мойто да има такъв маркуч. Разглабял съм почти всичко около чистачките и не съм забелязал, може и да съм го пропуснал :wink:


arseslav
Мнения: 95
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот arseslav » Пон 05 фев 2007 19:32


супер, ще ръгам докато отпуша-ама тая част дето ми хартиса ко да я правя. и от другата страна ли е така

/ drive към шофера/


Потребителски аватар
Jikata
Мнения: 133
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jikata » Пон 05 фев 2007 21:45


Точно онзи ден в големият дъжд и аз установих че тече вода по жабката, викам си айдеее протече парното :banghead:
Обаче пипам мокета и виждам че не е мазно, :dance: :dance:
И така на другият ден започвам церемониално разглобяване да проверя какво се е запушило че вкарва водата в купето .
Значи, под филтърът който е за купето( и който няма думи с които да опиша в какво мръсно състояние беше) има пластмасова тръба която отвежда въздуха към купето.
Отстрани в калника има отвор през който да се оттича водата, но беше мнго яко запушен с листа и неясно каква друга консистенция и не позволява водата да се оттича. Като и се повиши нивото и прелива от другата страна вътре в тръбата и тече в купето.
Почистих всичко, и филтъра също и сега всичко си е ок
Като вали дъжд вече не тече, т.е реших проблема :kef: :kef:
Не беше трудно. Препоръчвам на всички да го направят дори профилактично, за да избегнат теч в купето.


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Dido_Petrov » Нед 18 фев 2007 1:30


извинявам се за офф-а ама някой запитвал ли се е колко кинта е тоя филтар за купето???


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Prodriver » Пон 19 фев 2007 0:08


Dido_Petrov написа:извинявам се за офф-а ама някой запитвал ли се е колко кинта е тоя филтар за купето???

20лв :)


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Dido_Petrov » Пон 19 фев 2007 0:10


май е по-скъпичак, но зависи и на коя фирма е


Потребителски аватар
orelko
Мнения: 177
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот orelko » Вто 07 авг 2007 10:46


15.90 на Filtron :? Отде тия 20, че и на горе ?


Потребителски аватар
B12Gold
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 28 май 2007 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот B12Gold » Вто 07 авг 2007 12:52


едно хубаво изчистване на този филтър, може ли да спести 15-20лева?


Потребителски аватар
budimir
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот budimir » Вто 07 авг 2007 12:56


B12Gold написа:едно хубаво изчистване на този филтър, може ли да спести 15-20лева?

По-скоро не. Можеш да си купиш нов, и за да не ти се цапа толкова бързо си купуваш от филтърната материя за абсорбатори и поставяш един слой върху филтъра. Като покараш 2-3 месеца сменяш само платното.


Потребителски аватар
B12Gold
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 28 май 2007 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот B12Gold » Вто 07 авг 2007 13:06


хмм хитро :) а и един ароматизатор ако сложа там, работата няма ли да заспи напълно?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Мнениеот Koksan » Вто 07 авг 2007 13:30


На MANN си купих за 14лв!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта