Белег за запалване на KR

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Белег за запалване на KR

Мнениеот hose » Сря 07 мар 2007 21:25


Здравейте колеги,може ли някой да ми каже къде се намират белезите за момента на запалването на KR мотор?????
Благодаря предварително




Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Белег за запалване на KR

Мнениеот NovobranecGT » Сря 07 мар 2007 21:55


hose написа:Здравейте колеги,може ли някой да ми каже къде се намират белезите за момента на запалването на KR мотор?????
Благодаря предварително

Махаш капачката на кожуха на скоростната кутия(отвива се) и през отвора се вижда маховика.После правиш обороти на мотора, докато забележиш голямата резка върху маховика и я отбележиш с коректор (например), за да се вижда добре.Ще забележиш и една издатина на кошуха на скоростната кутия, която също е белег.
Оставяш мотора да загрее до работна температура, вадиш буксата на клапана за стабилизиране на празния ход и насочваш стробоскопа към маховика(стробоскопа да е закачен към кабела на първи цилиндър).Целта е предварително оцветения от теб белег на маховика, да съвпадне с този на кожуха на скоростната кутия при 1000оборота на мотора.Така вече имаш 6 градуса предварение на ъгъла на запалване.
Изображение
П.П.Подробно обяснено на английски(от там е снимката и последователността на действие) http://www.clubgti.com/forum/showthread.php?t=77197


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот hose » Сря 07 мар 2007 22:06


Благодаря ти колега :wink:


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот hose » Чет 08 мар 2007 18:36


Е да де,ама моето корадо е с пасатови скорости(с помпа на съединителя) и не успях да видя белега на маховика,този на кожуха на скоростите е така,но този на маховика не успяхме да го "хванем".Ситуацията дали е същата като при голфа??????


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Чет 08 мар 2007 19:21


Можие да не го видите ако маховика са го обърнали когато са правили съединител, в този случай ще трябва да свалиш свещите и да се ориентираш по положението на цилиндрите, после като го нагласиш, мацваш го с бял маркер и така...


Потребителски аватар
miro_hack
Мнения: 461
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 23:17
Автомобил: CLK 270
Двигател:

Re: Белег за запалване на KR

Мнениеот miro_hack » Вто 25 окт 2011 19:45


Може ли някой да качи същата снимка,само че с белега за зацепване на ангренажния ремък,много ми е спешно...


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Белег за запалване на KR

Мнениеот ivkata » Вто 25 окт 2011 22:15


miro_hack написа:Може ли някой да качи същата снимка,само че с белега за зацепване на ангренажния ремък,много ми е спешно...

Белег за зацепване на маховика и аз не можах да намеря :roll: ,но ползвах тези и се оправих! :wink:
Изображение



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 67 госта