ГАЗОВ ИНЖЕКЦОИН - КЪДЕ???

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Vasso76
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 10 май 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ГАЗОВ ИНЖЕКЦОИН - КЪДЕ???

Мнениеот Vasso76 » Сря 27 юни 2007 15:19


Здравейте,
Вече твърдо реших да монтирам на PASSAT 1.8 20V ADR, газов инжекцион! Попитах тук-там, попрочетох офертите, и се спрях на BRC в Дружба! Въпроса ми е, дали е добър вариант, ако не, бихте ли ме посъветвали за марка и съответно сервиз!
Брагодаря предварително!




Потребителски аватар
zdrash
Мнения: 643
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 12:16
Автомобил: Audi A6 4F AQ
Двигател: ASB
Местоположение: RED village

Мнениеот zdrash » Сря 27 юни 2007 16:25




Vasso76
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 10 май 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vasso76 » Сря 27 юни 2007 17:53


В такъв случай бихте ли ми предложили някаква алтернатива!?
Казаха ри за някакъв сервиз до басейна Спартак!? Но там май срлагали Lovato, а чух че BRC били по-добри?!


Потребителски аватар
zdrash
Мнения: 643
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 12:16
Автомобил: Audi A6 4F AQ
Двигател: ASB
Местоположение: RED village

Мнениеот zdrash » Сря 27 юни 2007 18:03


според моите проучвания най добри са
bigas http://www.free.bol.bg/bulitamak/bulgas.html
от италианските
и ГИГ IV сат - руска
bigas -2400+лева
ГИГ IV - 1600 лева


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Сря 27 юни 2007 18:17



За съжаление това е коравата истина! Мамка им и мръсни газаджии! И аз ядох банана като я слагах в Търново, че после сам я дооправях, че ходих при моите познати в Русе (офиц. вносители на ОМВЛ-Рег, Клаас ООД), че и там и баяха. Стана най-накрая. Сега всичко е ок. Пич, само да допълня кво да гледаш като ти слагат уредбата - не те знам до каква степен си технически грамотен ( не го приемай като обида, моля)
1. Маркучите от дюзите на газовия инжекцион към колекторните тръби не трябва да бъдат по дълги от 25 см всеки! Абсолютно го съблюдавай това!
2. Гледай всички кабели да ги прекарват максимално грамотно и да няма тука вързано, но не запоено, там това виси, онова ще го прекараме от тука, че е по-удобно и щото ме мързи. Лично при мен преправях цялата ел. инсталация на газовия инжекцион. Нито един от кабелите не беше запоен - само вързани, жилото ми на съединителя беше сгънато почти на осморка - за да сложат изпарителя го смачкали. Че огънах планката на разширителния съд нагоре, сега малко е надигнат, за да има място жилото да върви както трябва.
3. Компютърът на газовия инжекцион трябва да е вертикално надолу поставен (кабелите да излизат отдолу, не отгоре, не на страни). Това го дават като правило по книгите. Трябва да е максимално далеч от източници на топлина - иначе откача, колкото и радиатори да има вътре той е електроника.
4. Изпарителят трябва да е сложен по посока на движението задължително.
5. Маркучите за дюзите трябва да са вързани със скоби за водни съединения НЕ СЪС СВИНСКИ ОПАШКИ!!! Последните се ползват само да се съберат кабелите на приличен сноп.
6. Искай задължително да ти сложат пълначката до капачката на резервоара, под капачето. НЯМА НЕ СТАВА! Има и малки входове, те се събират идеално там. Не давай да режат никъде нищо - брони, калници.
7. На копчето да обръщане газ-бензин искай да вържат нивомер! Струва 28 лв да не се правят на луди.
8. Ако имаш възможност през цялото време стой на главата им и гледай!
8. Бъди сигурен, че кабелите, свещите, дистр. капачка, палец са наред при теб. Всички те оказват голямо влияние върху работата на колата, особено на газ
9. Щях да забравя - колата ти не знам дали е задължително (за този модел - питай колегата vaskoto_1), ама на повечето VAG коли като им откачиш акумулатора дроселовата клапа се връща в начално положение. Поради това трябва да се закачи на КТС тестер и той да нагласи дросела между 4.2 и 5 градуса. В противен случай ще почне да се гаври на празен ход - да гасне, да подскачат оборотите. Това ще е една от причините да не могат да я нагласят както трябва и ще почнат - това не е наред, затова не можем.
10. Прецени сервиза, в който влизаш - виж хората - мърльовци ли са, отношението им към клиента, в частност към теб. Кое как е подредено - всички тези неща поне на мен ми говорят какво ще получа в сервиза, почти не съм бъркал в преценките си.

Мога само да ти пожелая успех и дано да нямаш проблеми с монтажа и работата на уредбата! Успех! Чакаме снимки :)!

И НЕ ЗАБРАВЯЙ - ТИ СИ КЛИЕНТ, ТИ ДАВАШ 1600 ЛВ ЗА УРЕДБА! ТРЯБВА ДА СТАНЕ КАКТО ТРЯБВА, А НЕ КАКТО ТЕ ИСКАТ!


Vasso76
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 10 май 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vasso76 » Сря 27 юни 2007 19:21


Някой, който има BiGas, може ли да сподели впечатления!


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Сря 27 юни 2007 20:09


http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.70 звънни им и ги питай кой им слага инжекционите в София. Днес един колега си сложи такъв инжекцион (познавам още 6 с бг инжекцион) и са много доволни. А и цената е добра.


Vasso76
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 10 май 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vasso76 » Сря 27 юни 2007 20:27


Честно казано, предпочитам да дам 500 лв. повече, но да знам че няма да имам после ядове и един тон разправии по майстори!!!!!!!!!! Смяташ ли, че Фобос са конкурентни на италянските по отношение на качество на изработка и най-вече като качесва на работа на цялата система!??
Би ли ми казал, къде в София монтират добре Фобос, тъй като, самите те не могат да препоръчат сервиз!!!!


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 27 юни 2007 20:36


Консултирай се и с други газаджии за Фобос-а.Просто тръгваш,караш,където видиш "Автогазови уредби" слизаш и питаш.От двама газаджии (наши клиенти в магазин за части) съм чувал негативни мнения за Фобос-а,но всички знаем,че всеки хвали своето и плюе другото,така че питай и разпитвай.
Друг по-евтин вариант са италианските Стефанели,полските Ауто Гас (аз съм с такава,екстра е,компонентите са итало,само компира е полски).Газаджии са ми хвалили марката BSM (сигурно са турски,нямам си идея).
Но BRC си е BRC,както съм писал и преди - 1800 кинтс.

За най-добри се водят дюзите на Кейхин.


Vasso76
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 10 май 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vasso76 » Сря 27 юни 2007 21:23


Хора нещо почнах здраво да се обърквам :?
Не ме притесняват толкова 500-те лева!!!
Просто искам да си сложа най-доброто, а не след монтажа да обикалям от сервиз на сервиз, и да се чудя какво става!
И без това съм с малко особено мнение за газта, и само остава да се вкарам в някой филм!!!


Потребителски аватар
zdrash
Мнения: 643
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 12:16
Автомобил: Audi A6 4F AQ
Двигател: ASB
Местоположение: RED village

Мнениеот zdrash » Сря 27 юни 2007 21:30


[b]Просто искам да си сложа най-доброто, ....[b]
то всеки иска да си купи най доброто - било то кола или друга техника, ама май се оказва че най доброто е доста относително понятие
според мен какъвто и газов инжекцион да сложиш все ще е ОК колата стига да не се наакат при монтажа, така че по скоро търси добри поставячи на уредби ( за някакви момчета в Княжево пишеше хубави работи - що не ги питаш дали слагат ГИ)
успех


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 27 юни 2007 21:32


Ха,ми то най-доброто е инжекцион в течна фаза,щом парите не са проблем вади 3-4 хил евра и готово.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Сря 27 юни 2007 22:16


БСМ не са никак турски , а са си български, единственото турско в тях мисля са клапаните на дюзите :)
Изпарителя е италиански , както и клапан...

БСМ-а ще ти се върже на около 1300-1400 лв, ако искаш мога и аз да ти го сложа :)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 27 юни 2007 22:31


БСМ е много добро нещо. с него съм и съм много доволен до момента!
проблеми съм имал само с наладката на системата и с настройките.
български е и е надежден. :да:


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Сря 27 юни 2007 22:34


Наладката?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта