Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Чет 18 Сеп 2014 5:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Пон 14 Яну 2008 22:09 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Golf IV 1.8T 1998 Exclusive
Двигател: AGU
Днес продадох стария катализатор от моя автомобил (Golf 3, 1.9 TD, AAZ) за 70 лв. :shock
Не вярвах, че някой е готов да даде подобна сума, с оглед на информацията, която се шири из форума - за цени от порядъка на 20-40 лв. Но, ето че след малко по-упорито търсене попаднах на човек, който ги изкупува с минимална печалба (в сравнение с останалите). Килограм керамика върви към 90 лв. Т.е. един дизелов катализатор излиза между 60 и 90 лв., а бензиновите около 50-80 лв.
На информацията попаднах случайно: движейки се в посока Хаджи Димитър след колелото на Сточна гара, веднага след минаването под ж.п. моста вдясно има неголяма жълта табела за изкупуване на стари автомобилни катализатори - там е порталът за борса "Зимница", ако на някой му говори нещо :roll: . Има и телефони за връзка. Човекът е много разбран, имаше търпението да ми обясни какво и защо правят ауспуховите сервизи и тн.
Та, който има стар катализатор (керамичен) и се чуди къде да го продаде - това е едно от местата.
Искам изрично да подчертая, че нямам никаква лична изгода или връзка с този човек! Просто попаднах на добра оферта за изкупуване на катализатори. Само час преди да видя табелата ми прадлагаха 20 лв. в един пункт за вторични и бях на кантар да го дам :lol:
Телефоните за контакти са: 0887 52 70 95; 0887 36 92 86; 02/936 78 60 за София. Има телефони и за Варна: 0888 327 391, както и за Бургас: 0884 896 036, но не зная как стоят нещата в тези градове.
E-mail: knanev@mbox.contact.bg
Дано съм бил полезен!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 15 Яну 2008 0:53 
Изгубена душа
Аватар

В ауди форума имаше един пич...
тея маняци изкарват страшни пари от тези катализатори само това знам ;) има доста благородни метали в него... вече как ги извличат те си знаят

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Нед 30 Мар 2008 22:27 

Местожителство: Каварна
Чувал съм, че има платина вътре...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 02 Апр 2008 12:47 
Аватар

Местожителство: Враца/из България и чужбина
Автомобил: Ford Focus
да така е изкупуват ги защото вътре има нещо доста скъпичко :hmmmm ,колегата Vizor е прав има благородни метали в тях,които го сваля да знае че и прахта която остава се купува да не я изхварля.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 02 Апр 2008 14:47 
Аватар

и прахта която остава се купува да не я изхварля.[/quote]

За шмъркане ли :?:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 02 Апр 2008 14:49 
Аватар

Местожителство: Враца/из България и чужбина
Автомобил: Ford Focus
не се майтапя,имам приатели който се занимават само с това

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 02 Апр 2008 17:10 
Аватар

Малее брадчет ми тапака ония ден смени всичко от двуцевката натам.И докато го питам какво е направил той ми се похвали че го е оставил на момчетата в сервиза.. :banghead:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Вто 28 Апр 2009 6:56 

Местожителство: Ruse
Здравейте :)
Не съм запознат как стават работите с извличането на ценните метали от катализатора , но съм сигурен ,че има платина вътре ( около 2-3-4 грама ). Имам 3-4 приятеля които се занимават с това и са ми казвали за това катализаторите се изкупуват толкова скъпо. По принцип ги изкупуват на грамаж. Преди беше за 100гр. 1,30лв , но сега цените са паднали и за един катализатор от голф 3 (бензин) , който тежи около 800гр. (понеже моята кола е такава и за това давам пример с такъв вид катализатор) може да се вземе около 30-40 максимум 50 лв. :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Нед 20 Сеп 2009 17:34 

Местожителство: Сандански
...ако има някой, който да каже къде изкупуват в Сандански и околията направо цена нема да има... :beer :обичам ви

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Нед 20 Сеп 2009 18:55 
Аватар

ilkooooG2 написа:
...ако има някой, който да каже къде изкупуват в Сандански и околията направо цена нема да има... :beer :обичам ви
вьв всеки сервиз за ауспуси

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Нед 20 Сеп 2009 18:56 
Аватар

FantasyBoy написа:
Здравейте :)
Не съм запознат как стават работите с извличането на ценните метали от катализатора , но съм сигурен ,че има платина вътре ( около 2-3-4 грама ). Имам 3-4 приятеля които се занимават с това и са ми казвали за това катализаторите се изкупуват толкова скъпо. По принцип ги изкупуват на грамаж. Преди беше за 100гр. 1,30лв , но сега цените са паднали и за един катализатор от голф 3 (бензин) , който тежи около 800гр. (понеже моята кола е такава и за това давам пример с такъв вид катализатор) може да се вземе около 30-40 максимум 50 лв. :)

и сега е така

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Нед 21 Мар 2010 22:19 
Аватар

Местожителство: Sofia
Колеги да знаете случайно дали човека още бачка. Гледам че темата е от преди 2 години, ако не можете ли да предложите някой който да изкупува в района на Красно село или Овча Купел.. Суходол етс... :D
Мерси предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Нед 21 Мар 2010 23:38 
Аватар

На Константин Величков има някакви типове... големи табели "Катализатори, диагностика..." ... Но между кои точно улици бяха... не мога да се сетя...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Чет 17 Юни 2010 12:43 
Аватар

Местожителство: София /Vento 1.8Mi ABS/
някой да казва :lol: къде да я карам моята 1.8 ABS и да си го свалят тоя катализатор, че много се е задръстил :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Изкупуване на катализатори!!! Публикувано на: Пон 21 Юни 2010 20:16 
Аватар

Автомобил: VW PASSAT 3B
Двигател: AVF 2001
Аз ходих при едни да ми заварят тръбата след турбото и те ми казаха,за да ми избушат катализатора и за работа да им дам 20 лв.Ама нещо ми се видя много куца офертата и се отказах.
Та някой ако знае да каже,къде да го избушат и те евентоално да ми дадът пари,а не аз на тях или нещо работата да е на чист бартер

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа