Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 08 авг 2012 14:21


И двата трябва да ги извадиш и да сложиш подходяща тръбичка между тях, за да си затвориш охладителната система все пак. Друг е въпроса като пуснеш вентилатора какъв въздух влиза отвънка от тва напечено тенеке




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Чет 09 авг 2012 9:24


К.Одаджийски написа:И двата трябва да ги извадиш и да сложиш подходяща тръбичка между тях, за да си затвориш охладителната система все пак. Друг е въпроса като пуснеш вентилатора какъв въздух влиза отвънка от тва напечено тенеке


:да:

Ще е добре да се затапи самото радиаторче, че иначе ще се напълни с боклуци.


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stan40 » Чет 09 авг 2012 13:52


ами и аз така си мислех да го направя да запуша двете дупки които влизат в купето, но може ли да ми кажете защо маркучите са два, и от двата ли духа топъл въздух?

Аз понеже съм с климатик (който не работи де) тези маркучи влияят ли на климатика или за него има други маркучи или тръби?


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот parno » Чет 09 авг 2012 13:54


ъъъ
опитай да си обясниш защо трябва да ги свържеш за да ти работи системата и ще си отговориш на въпроса "защо са 2?"
то работи ли изобщо нещо по тази кола?
вземи си оправи парното сега - защото зимата да клечиш в снега не е работа!


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stan40 » Чет 09 авг 2012 14:15


е аз нали съм написал по-рано че парното е ок духа горещ въздух та не се трае и дори на спряно то пак полъхва леко в купето , явно клапата в радиатора е отишла и не запушва нищо вече, та идеята ми е проста - да запуша дупките духащи топло за лятото , а зимата пак ще си ги включа


edit

мдааа вече си обяснявам каква е ситуацията - двата маркуча влизат в радиатора където водата е гореща и циркулира ( от единия влиза от другия излиза) т.е. тва си е затворена система която няма как да пренебрегна и задължително ще трябва да я свържа с маркуч на мястото на радиаторчето

в самата система под таблото има вентилатор който раздухва топлия въздух генериран от радиаторчето , а клапата го спира или пуска в зависимост от врътката (при мене клапата не функционира).

Остава ми един друг въпрос тогава - какъв е принципа на действие на климатика- какво се случва под таблото?


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот parno » Чет 09 авг 2012 14:53


браво виж как схващаш :D
изпарителя на климатика се намира в кутията между вентилатора и радиаторчето на парното
отново потока студено/топло го управляваш с клапата която при теб от дъртизъм е на дупки сигурно - при включен климатик и позиция на клапата ТОПЛО - студеното минава през радиатора на парното - и се стопля следователно
току виж климатика ти е работещ ама не го усещаш заради пробитата клапа mhihi
хвани другарче и го оправете докато е топло - зимата съм правил парно :banghead: :Mr Green Fun


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stan40 » Чет 09 авг 2012 21:51


ох за 10 мин и сега вече вентилатора духа с нормалната температура. леле родих се

ако имам време ще взема да сваля таблото и да оправя тая пуста клапа


nikigada
Мнения: 119
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот nikigada » Сря 15 авг 2012 12:03


Здравейте Колеги, трябва да отварям парното за ремонт на клапите. Въпроса ми е следния, има ли вариант да се разглоби кожуха на радиатора на климатика и вентилатора на парното за да се направи профилактика на радиатора БЕЗ да се разкача системата на климатика? Да се разглоби а радиатора да остане във въздуха и да се почисти без да се налага да се разкачва! Това ми е въпроса.

Благодаря, лек и успешен ден на всички!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 авг 2012 15:26


По принцип е тука download/file.php?id=20945&mode=view колегата е отбелязал щипките които се махат и кутията се дели на 2 части, едната с радиатора за парното излиза, другата с климатичното нещо остава на колата. С дълга отверка трябва да се направи гимнастиката и да се махнат щипките които са към щита на двигателя. При сглобяването същите могат да се прежалят и да не се монтират.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Чет 16 авг 2012 8:14


Той колегата питаше май дали климатичния радиатор може да се сваля. При мен при тази операция не можеше да се разглоби кутията без да се разкачат тръбите на климатика. Става въпрос за колата от гаража, но предполагам че и при теб ще е така
А ти защо искаш да я разглабяш и тази кутия?


nikigada
Мнения: 119
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот nikigada » Пет 17 авг 2012 22:28


А ти защо искаш да я разглабяш и тази кутия?


Направих ремонта на клапите. Искаше ми се да направя и една профилактика на климатичния радиатор но без разкачване на системата няма как да стане. При разглобяването се откри и от двете страни та го изчистих така без да разглобявам кутията му.

Благодаря!


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Пон 20 авг 2012 8:39


nikigada написа:
А ти защо искаш да я разглабяш и тази кутия?


Направих ремонта на клапите. Искаше ми се да направя и една профилактика на климатичния радиатор но без разкачване на системата няма как да стане. При разглобяването се откри и от двете страни та го изчистих така без да разглобявам кутията му.

Благодаря!

Беше ли замърсен, и аз моя исках да го почистя, но не можах да стигна до него


nikigada
Мнения: 119
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот nikigada » Вто 21 авг 2012 7:45


Беше ли замърсен, и аз моя исках да го почистя, но не можах да стигна до него


Леко прашасал, духнах му с компресора от двете страни и светна. НО това при условие че карам с филтър за купето. Ако го нямаше сигурно нямаше да изглежда така. За да стигнеш да него трябва да разглобиш всичко и да остане само кутията за него, така се отваря и от двете страни и имаш достъп.

Поздрави!


zladani
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 12 апр 2012 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nqkude si

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zladani » Съб 22 сеп 2012 16:25


Здравейте. Предстои ми сваляне на таблото за ремонт на клапи и смяна на радиаторче. Колата е голф 3 с допълнително насаждан климатик и без филтър за купето. Иска ми се да сваля и вътрешния климатичен радиатор за да го почистя. Въпросът ми е разкачат ли се тръбите за да се извади въпросният радиатор, ще ми бъде ли нужна тефлонова лента за да уплътня после снадките на тръбите и дали има нещо по специфично при свалянето му като например махане на металната греда или нещо друго за което мога да не се сетя.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Нед 23 сеп 2012 22:37


Маркучите, се откачат за да се извади климатичния радиатор. Иди при специалист, който се занимава с автоклиматици да ти източи системата и той ще ти обясни какво да правиш с маркучите.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта